„Bylo to utkání jako na houpačce. Nejdříve jsme měli úplně bez problémů získat tři body. Pak ale asi vlastní bázeň z vítězství způsobila, že to s námi vypadalo již bledě, že nezískáme ani dva body," kroutil nevěřícně hlavou nad průběhem utkání příbramský kouč René Dvořák, který v den zápasu slavil svátek.

V úvodních dvou setech se na palubovce odehrávala vyrovnaná bitva. První dějství se v koncovce vydařilo domácím, druhé pro změnu hostům. Co se stalo ve třetím setu, nečekal nikdo.

Po předchozí přetahované totiž najednou domácím přestalo vycházet úplně vše a skóre neuvěřitelně rychle narůstalo ve prospěch Kocourů. Ti nakonec uštědřili Benátkám doslova debakl v poměru 25:9!

Tento rozjetý vlak však ještě dokázali domácí volejbalisté přibrzdit. Kocouři měli na dosah vítězství za tři body, když dosáhli mečbolu 24:23, ale drama mělo pokračovat.

Benátky čtvrtý set vyhrály a šlo se do zkrácené sady. V ní už domácí hráči vedl 5:1, a tak si trenér Dvořák vybral už druhý time-out. Ten zabral. Příbramští začali stahovat a v koncovce vybojovali druhý bod do tabulky.

„Ty dva body jsme nakonec získali pravděpodobně bojovností a taky asi štěstím. když jsme celý pátý set prohrávali. Byl to takový zápas noc a den, každou chvíli něco jiného," dodal René Dvořák.

Dvoubodovým vítězstvím v Benátkách se Příbram posunula v tabulce na deváté místo o bod před Kladno, které bude příští pondělí od 18.05 hodin hostit v dalším kole. Navíc před televizními kamerami České televize.

Benátky – Příbram 2:3 (21, -21, -9, 25, -14). Rozhodčí: Nedbálek, Záhorcová. Diváci: 260. Příbram: Ulč, Šulista, Van Berkel, Böhm, Kohlmann, Renovica, libero Juračka. Stř.: Anděl, Rychecký, Kupilík