Hosté se radovali v dramatické koncovce prvního setu a šťastnou výhru pak rychle potvrdili v následující sadě. Ve třetím setu pak měl Jihostroj čtyři mečboly, ale Kocouři se nevzdali a vrátili se senzačně do zápasu.

Ve zkrácené hře pak Příbram vedla 9:5 a 11:6, ale obrat nedokonala. Při podání Habra hosté vyrovnali a získali výhodu. Tu pak po dvou hodinách a sedmnácti minutách proměnili ve třetí set i třetí bod ve čtvrtfinálové sérii.

"Nejsme zklamaní. Vedli jsme sice 11:6 v tie-breaku, ale také jsme prohrávali 0:2 na sety. Byl to hezký volejbal. Je škoda, že to rozhodne jedno špatné rozhodnutí rozhodčích," komentoval utkání bezprostředně po jeho skončení příbramský trenér Martin Kop.

Pátý zápas čtvrtfinále se bude hrát ve středu v Českých Budějovicích. Případný šestý pak v pátek v Příbrami.

Euro Sitex Příbram - Jihostroj České Budějovice 2:3 (-27, -17, 27, 20, -15)
Čas: 147 minut. Rozhodčí: Rychlík, Buchar. Stav série: 1:3.
Příbram: Palgut, Böhm, Renovica, Shestak, Poikela, Mikulenka, libero Juračka. Stř.: Kuchař, Mach, Rychecký, Kupilík.
Č. Budějovice: Hackworth, Michálek, Habr, Mach, Kuliha, Tadua, libero Kryštof. Stř.: Kraffer, Sobotka, Červinka, Šotola.