Ve čtvrtek podvečer se na severu Moravy utkali obhájci titulu s Kocoury za nerozhodného stavu 2:2 na zápasy o získání postupového mečbolu. Tento důležitý krok směrem k semifinále play off udělali domácí. A byl to krok vskutku razantní.

Zejména ve druhém setu pocítili příbramští hráči sílu svého protivníka na plno. Nedokázali se prosadit na kůlu, ani středem. Bloky byly děravé. Na závěr druhé sady radši zapomenout.

Také ve třetím setu byli hosté vítězství daleko. Skóre kosmeticky upravili až v úplném závěru.

Šestý zápas série se hraje zítra v Příbrami. Od 18 hodin. Aby Kocourům neskončila sezona dřív, než si přejí, musí vyhrát.

Ostrava – Příbram 3:0 (22, 14, 23).
Čas: 77 minut. Rozhodčí: Hudík, Kovář. Nejvíce bodů: Rehák 17, Mauler 16 – Novotný 18, Moník 8, Rojas 7.
Příbram: Kust, Rojas, Bezděka, Novotný, Moník, Burt, libero Juračka. Stř.: Anděl, Kupilík, Málek, Čížek.