VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Žádosti klubů projednali zastupitelé pozdě, cyklisté ještě mají šanci

Příbram – V pondělí 23. února se uskutečnilo tolik očekávané zasedání Zastupitelstva města Příbram. Výjimečné oproti těm předchozím bylo v tom, že se tentokrát ve větší míře týkalo i sportovních klubů. Zejména těch, které působí na celorepublikové úrovni.

28.2.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jan Ježdík

Na programu jednání bylo jak schvalování návrhu rozpočtu, tak i tři žádosti o bezúročnou půjčku. Jak už jsme psali ve středečním vydání, ani jeden z žádajících klubů peníze nedostal.

Volejbalisté svou žádost
sami stáhli

Extraligový volejbalový klub původně žádal město Příbram o půjčku jeden milion korun. Ve chvíli, kdy byl jejich bod na programu, však starosta města Jindřich Vařeka oznámil, že bod z programu stahuje na vlastní žádost VO Příbram.

„Pro nás tato žádost ztratila smysl. Žádali jsme město o půjčku před Vánoci, a to na překlenutí období leden až březen. V tuto chvíli už jsme za polovinou tohoto období a než by peníze přišly, bylo by pryč úplně. Proto jsme usoudili, že by bylo zbytečné jednání projednáváním našeho bodu zdržovat," vysvětlil důvod, proč od žádosti upustili, prezident volejbalového klubu Daniel Rosenbaum.

Zároveň striktně odmítl, že by neposkytnutí těchto peněz mělo souvislost s aktuálními finančními problémy klubu. „Ty peníze by nám samozřejmě pomohly, ale na aktuální situaci nemají žádnou návaznost," řekl Deníku Rosenbaum.

Spartak neuspěl
v hlasování

Stejný důvod pro podání žádosti měl i prezident fotbalového klubu SK SPARTAK Vladimír Králíček. Také on chtěl pro svůj klub půjčku na překlenutí období na začátku roku, a to ve výši 200 tisíc korun. „Potřebovali jsme pomoci s dobou, kdy ještě nemáme vybrané příspěvky na nový rok, ale už se platí energie a připravují se hřiště," upřesnil sportovní ředitel klubu Miroslav Bodnár.

Také pro příbramské fotbalisty pozdní termín projednávání jejich žádosti vlastně už předem určil, že si budou muset pomoct sami. „Vedení radnice avizovalo, že nebude chtít půjčky poskytovat. Nemyslím si, že bychom žádali znovu třeba o nižší částku," dodal Bodnár.

Zastupitelé při hlasování o schválení či neschválení žádosti SK SPARTAK rozhodli v poměru čtrnáct ku osmi pro neschválení.

Cyklistům zůstává
naděje se spoustou „ale"

Jediným klubem, který na svou žádost o bezúročnou půjčku neslyšel ne, tak zůstali cyklisté. I když stažení jejich bodu z jednání také určitě nebylo to, co chtěli slyšet.

„Peníze, které jsme chtěli od města, potřebujeme na zaplacení kauce u Mezinárodní cyklistické unie (UCI). Ta má být správně složena před Vánoci, my dostali odklad do konce února," přiblížil situaci Marek Volf, sportovní ředitel cyklistického klubu.

Příbramští zastupitelé rozhodli, že se k žádosti cyklistů vrátí na příštím zasedání v březnu. Tedy po termínu, který mezinárodní unie příbramským cyklistům dala.

Splacení kauce už je posledním krokem k tomu, aby byl projekt kontinentálního cyklistického týmu definitivně spuštěn. Teď však má vážné trhliny. „Znovu jsme požádali UCI o prodloužení lhůty splatnosti. Bude záležet na jejím vedení, za jak dlouho nám odpoví a zda nám vyhoví. Hodně nám to komplikuje naší situaci," říká dále Volf.

Příbramský tým už má za sebou první soustředění, podařilo se mu poskládat hodně silnou sestavu. Proto si v klubu nepřipouštějí, že by projekt dopadl špatně. „Vůbec o tom neuvažujeme. Trénujeme podle plánu, nic jiného ani dělat nemůžeme. Pokud bychom však peníze nezískali, bylo by to pro nás hodně špatné," pokračuje Marek Volf.

Sám sice v pondělí na jednání zastupitelstva nebyl, ale sledoval jej na internetu. Viděl tedy i to, že se někteří zastupitelé nabídli poskytnout 37 tisíc korun z vlastní kapsy. Ani to by však příbramským cyklistům jejich problém nevyřešilo. Pro splacení kauce potřebují více. První závody by měli jet už 22. března.

Autor: Jan Hájek

28.2.2015
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Okoř 2017. Eddie Stoilow
11

Louka pod Okoří přilákala na festival tisíce návštěvníků

Ilustrační foto

Rady do zahrady: něco pro zdraví

Starosta Zálezlic: S velkou vodou se nedá bojovat, hrozbu musíte přijmout

Zálezlice /ROZHOVOR/ – Mám domluvené setkání a rozhovor se starostou Zálezlic Jiřím Čížkem. Traduje se o něm, a on sám to potvrzuje, že k médiím byl vždy vstřícný. Říká: „Kdyby se o nás nevědělo, za chvíli by se na nás zapomnělo. A to by byla škoda, protože ta vodní katastrofa byla vážně obrovská.“ Cestou do Zálezlic v autě s kolegou žertujeme, vtipkujeme, usmíváme se. Kozárovice. Obec spadající pod Zálezlice. V roce 2002 to schytaly také naplno. Najednou je v autě ticho. Oba cítíme dusno. Snad by se dalo říci, že nám naskočila husí kůže. To je ve chvíli, kdy míjíme Vltavu.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

FOTO, ANKETA: Hlasujte o miminko týdne

Příbram - V lidském životě je řada krásných chvil. Tou nejkrásnější a nejšťastnější je jistě narození zdravého miminka. A stojí za to zaznamenat.

Okresní fotbal na Příbramsku ožívá pohárem

Příbramsko - O víkendu 19. a 20. srpna vstupuje do nového ročníku okresní fotbalová sezona na Příbramsku. První soutěžní zápasy budou tradičně odehrány v úvodním kole poháru.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení