Úspěšný víkend příbramských cyklistů

Příbram/ Očekávaný triumf juniorů v krajských přeborech, ale i zdařilé vystoupení mužského týmu v závodě Světového poháru 1/2, takový byl víkend příbramských cyklistů. K juniorským titulům Nováka v časovce a Švestky v závodě jednotlivců přidali medaile z krajských přeborů junior Vlk a mezi muži Staněk, v polské Grand prix Jasna Gora naznačil své kvality Rus Borisov a Kratochvíla, který dojel na 10. místě.

20.5.2008

Příbramští junioři kralovali na krajských přeborech.Foto: CK Windoor´s

Kontinentální tým CK Windoor´s odcestoval pod vedením šéfa stáje k závodu Světového poháru do Polska. V něm byla hodně vidět nová příbramská akvizice, Rus Borisov, jenž více než půl závodu strávil spolu s další šesticí cyklistů v úniku a díky tomu ovládl soutěž aktivity. Skupina však byla dojeta a v závěru nastoupilo dalších 15 závodníků, mezi nimiž nechyběl příbramský Kratochvíla, který spurtoval desátý. Borisov se propadl do hlavního pole, které na městském okruhu roztrhala řada defektů. V deštivém počasí se však slibně ukázal v úniku.

Na mezinárodním poli zápolil i kadet Smola, který se v dresu reprezentačního výběru představil v etapovém závodě v Německu. V konkurenci dalších 150 cyklistů se rozhodně neztratil. Naopak. Jako druhý nejlepší Čech obsadil v celkové klasifikaci výborné 15. místo a naznačil, jaký potenciál se v něm skrývá.
Zbývající členové CK Windoor´s se zúčastnili krajských přeborů v Berouně. V sobotní časovce kraloval mezi juniory Novák, Vlk skončil na 5., Novotný na 7., Kubata na 8. a Bosák na 10. místě.

Mezi muži byl Staněk druhý.

V kategorii starších žáků obsadil Vyhnal 9. a Vitiš 10. příčku. Stejného umístění mezi kadety dosáhl Děd, kterého o lepší umístění připravil defekt.

V nedělním závodě jednotlivců se umístil v kategorii žáků Vyhnal třetí, v kadetech skončil Sisr čtvrtý a Děd dojel na šesté pozici.

Závod juniorů se proměnil v příbramskou exhibici, když odjela čtyřčlenná skupina, ve které měl CK Windoor´s trojnásobné zastoupení. Nakonec triumfoval Švestka, úspěch černo-červeno-bílých barev podrthli třetím místem Vlk a čtvrtým Danačík. I jejich oddíloví kolegové se protlačili do první desítky. Novotný byl sedmý, Novák skončil osmý a Bosák dojel na 10. místě. V kategorii Elite byl Staněk šestý.