Loňského vítěze Jana Mareše na trůnu vystřídal jeho týmový kolega René Andrle, kterého na stupně vítězů doprovodili Milan Kadlec z Dukly Praha a Martin Boubal jezdící v dresu německého Regensburgu.

Z příbramských cyklistů skončil v celkovém pořadí nejvýše Jiří Brázdil, který obsadil 11. místo. Paďour skončil na 19., Rus Borisov na 32., Kratochvíla na 33. a Staněk na 34. příčce. Dílčího úspěchu dosáhl CK Windoor´s v závěrečné etapě. V Lidických okruzích skončil Borisov na třetím místě.

Příbramští závodníci v porovnání s loňském zaznamenali drobný ústup z předních pozic, což sportovní manažer a trenér František Trkal přičetl silnější konkurenci a zdravotním lapáliím jeho svěřenců. "Třeba loni sedmý Paďour zápolí s úbytkem svalové hmoty, Kratochvíla má svalové problémy a Novák s Machačem ze zdravotních důvodů vůbec nestartovali," popsal Trkal neradostnou situaci ve svých řadách.

Přesto byli jezdci v červeno-černo-bílých trikotech v průběhu jednotlivých etap vidět. V úvodním kritériu figurovali ve vedoucí dvacetičlenné skupině dva příbramští cyklisté Kratochvíla s Borisovem. Ve druhé etapě z Příbrami do Lidic nechyběli v poli uprchlíků Paďour s Brázdilem. V královské Křivoklátské etapě, která v podstatě určila konečné pořadí, dojel Brázdil ve třetí skupince na 11. příčce a v Lidických okruzích se Borisov sice marně snažil dojet dvojici uprchlíků, ovšem aktivita mu vynesla umístění na stupních vítězů.

V rámci úvodní etapy v ulicích Příbrami se jel vložený závod juniorů a kadetů, který zcela ovládly naděje CK Windoor´s. Triumf Jakuba Nováka podtrhli druhým, resp. třetím místem Pavel Vlk a Lukáš Smola. Mezi žáky byl pak Vitiš druhý a Vyhnal dojel na třetí příčce.

Dva z příbramských juniorů se zúčastnili etapového závodu Světového poháru ve Švýcarsku. Švestka skončil v celkové klasifikaci na 14. místě, Danačík obsadil 19. příčku a kromě toho byl druhý ve sprintérské i vrchařské soutěži.

Zbývající mladí závodníci CK Windoor´s o víkendu startovali v dalším závodě Českého poháru dráhařů v Brně. Junior Novák se zaskvěl třetím místem v bodovacím závodě, kde skončil Vlk na 15. a Kubata na 16. místě, ve stíhačce se Novák umístil na deváté příčce a kadeti Smola se Sisrem skončili na 11. resp. 14. místě. Příbramští žáci Vyhnal s Vitišem se bez výraznějšího úspěchu zúčastnili etapového závodu v Lanškrouně.