Kadet František Sísr skončil dvakrát v Top 10 na MČR v Chebu, a to v časovce jednotlivců – 10. místo, tak v silničním závodě, kde si ještě o dvě příčky polepšil a obsadil místo osmé.

Profesionální tým CK Windoor´s se zúčastnil závodů v Německu, které byly zařazeny v kategorii UCI 1.1. a jely se pod názvem Sparkassen Giro.

Martin Boubal jel v sobotu večer v Bochumi pro něho absolutní novinku, tedy silniční závod za derny, a rozhodně se v poli 22 vybraných cyklistů neztratil.

Závod na 63 km vyhrál britský rychlík Mark Cavendish z Teamu Columbia – HTC. Boubal až do samého závěru bojoval o umístění v Top 10, které mu jen těsně uniklo.

Druhý den pak na všechny čekalo hodně nepříjemných 178 kilometrů za neustálého deště. Brit Cavendish zopakoval svůj úspěch ze soboty a vyhrál ve spurtu před exmistrem světa Geraldem Ciolekem (Milram) a dalším domácím cyklistou Stauffem.

Z příbramských cyklistů se nejvíce dařilo Jirkovi Šíblovi, který byl v cíli klasifikován jako 63.

Výsledky (177,6 km): 1. Cavendish (Brit./Columbia - HTC) 4:16:30 hod, 2. Ciolek (Něm./Milram), 3. Stauff (Něm./Kuota-Indeland), 4. Haussler (Něm./Cervélo Test Team), 5. Wagner (Něm./ Skil-Shimano), 6. Baumann (Něm. /Nutrixxion Sparkasse) – vš. stejný čas, … 63. Šíbl –4:54, 83. T. Danačík, 84. Švestka (vš. ČR/CK Windoor`s Příbram) oba –13:27.