Cyklisté Příbrami v poháru zlatí a bronzoví

Příbram -Mladík Jiří Šíbl vyhrál celkově Český silniční pohár cyklistů do 23 let. A ve stejné soutěži družstev triumfovalijezdci klubu CK Windoor´s Příbram. V kategorii Elite sknočil příbramský klub třetí. Nejlepším jednotlivcem byl Martin Boubal na čtvrté příčce.

12.10.2009

Ilustrační fotoFoto: Deník

Příbramský cyklista Jiří Šíbl získal večtrnácti závodech celkem 187 bodů. Kromě tohoto pohárového vítězství má Šíbl na svém kontě i titul vícemistra České republiky v této kategorii na silnici. Škoda, že ani výčet těchto úspěchůnezajistilblanenskému rodákovi šanci reprezentovat ani na mistrovství Evropy, ani na mistrovství světa.

Ale pojďme zpět k poháru. Druhý v něm skončil celkově Radek Zaoral (165 bodů - DT Specialized) a třetí Tomáš Kuchař (134 bodů - Dukla Praha). V Top ten se z příbramskýchcyklistůdále umístili Maxim Toporiščev (4. - 126 bodů), Jakub Kratochvíla (6. - 111 bodů), Tomáš Danačík (8. - 104) a Jakub Novák (10. - 97).

V soutěži týmů do 23 let vyhrál suverénně CK Windoor´s Příbram, když nasbíral 825 bodů. Druhý je PSK Whirlpool - Author se 444 body a třetí pak ASC Dukla Praha - 420 bodů.

Vítězem Českého silničního poháru Elite se stal srbský legionář Nebojsa Jovanovič z AC Sparta Praha, který nasbíral celkem 164 bodů, když o svém prvenství rozhodl především plným ziskem bodů ve svých dvou vítězných závodech -v Příbrami a o týden později v Plzni. Druhý skončil zkušený 34letý Jakub Svoboda z týmu CK Kolokrám Svijany (142 bodů) a třetí pak další Sparťan Rostislav Krotký (130).

Dramatický souboj o bronz prohrál o pouhé dva bodíky Příbramák Martin Boubal, který za sezonu 2009 nashromáždil bodů 128. Pátý byl zkušený Milan Kadlec z Dukly Praha (117), před svým týmovým kolegou Jiřím Hochmannem (6. - 101 bodů), bikerem Radkem Bečkou (7. - 85), Sparťanem Ondřejem Pávkem (8. - 84), prvním policistou Pavlem Zittou (9. - 82) a druhým nejlepším příbramským cyklistou v Top 10 Maxem Toporiščevem (10. - 74).

Velmi dramatický byl až do posledního šlápnutí souboj v klasifikaci týmů. Nakonec se smáli cyklisté v rudých dresech AC Sparta Praha - 2227 bodů před dalším celkem z hlavního města, ASC Duklou Praha - 2219 a příbramskými závodníky, na které zbylo třetí místo - 2134.

12.10.2009 VSTUP DO DISKUSE

KrimiMix: Muž házel po policistech kameny a rozbil jim auto

Jiří Fröhlich
DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Školy ze svých hřišť o prázdninách děti nevyženou

Příbram - Děti, které zůstávají o prázdninách ve městě, se nemusejí doma nudit. Sportovní areály u základních škol v Příbrami jim budou přístupné i o letních prázdninách. Rozhodli o tom radní na svém posledním jednání. Hřiště budou pro veřejnost otevřena od 1. července do 31. srpna vždy od 8 do 20 hodin. Přístupná budou hřiště u základních škol v Jiráskových sadech, na Březových Horách, v ulici Bratří Čapků a ve Školní ulici.

Kdo obsadí spolkový dům se ukáže v létě

Dobříš - Chátrající bývalé kino v Dobříši má nahradit spolkový dům, na který už existuje studie. Ale město projekt stále nemůže dotáhnout do konce. Není totiž jasné, kdo a jak bude objektu dominovat.

Prázdniny odstartuje divadlo pod korunami stromů

Podlesí /FOTOGALERIE/ - Jak si prohlédnout sám sebe v dnešním uspěchaném a bláznivém světě, umožní lesní divadlo v Novém Podlesí. Soubor Skalka opět po roce zahajuje letní prázdniny několika večery pod korunami stromů.

OBRAZEM: Na Letišti Příbram je mistrovství kluzáků

Příbram – Na Letišti Příbram u Dlouhé Lhoty je v těchto dnech rušno. Až do 7. července tam pokračuje Mistrovství České republiky v bezmotorovém létání. Jde zároveň o takzvaný předzávod pro Mistrovství světa v roce 2018, které se také uskuteční na tomto letišti.