Cyklisté celý týden bojovali o tituly

Benešov – V překrásném prostředí Moravského krasu se v Benešově konal celý minulý týden vrchol letošní mládežnické silniční cyklistiky, mistrovství České republiky v časovce jednotlivců, dvojic a družstev a pochopitelně také v královské disciplíně, tedy v silničním závodě s hromadným startem.

9.8.2010

Ilustrační fotoFoto: Deník

Časovka jednotlivců

V úterní časovce jednotlivců skončil v kategorii žáků na 12 km Petr Mosinger na 11. místě časem 21:24 minuty, když za vítězným Skalošem z KOVO Praha zaostal o 1:39 min. O jedno místo lépe si na stejné trati vedla jeho týmová kolegyně Anička Drdová, která dojela časem 24:16 minuty jako 10. se ztrátou 2:07 min. na vítěznou Janu Machačovou z TJ Sigma Hranice a zasloužila se o umístění v Top 10 pro příbramskou cyklistiku.

V bohatě obsazeném závodě kadetů na 14,2 km byl Nicolas Pietrula 28. (+2:11 min.), Jaroslav Vyhnal 57. (+4:08 min) a Matouš Gramblička 60. (+4:25 min.), když titul putoval do Dukly Praha zásluhou Michaela Vakoče, který vyhrál časem 20:02 minut.

Časovka dvojic

Ve čtvrteční časovce dvojic jel v žácích Mosinger ve dvojici se Spudilem (SP Kolo) a skončil na 10. místě, když na vítězný pár v sestavě Ťoupalík - Camrda z Budvaru Táboru, ztratili 3:36 min. Vítězná dvojice potřebovala k ujetí tratě dlouhé 20 km čas 26:27 minuty. Anna Drdová pak měla za partnerku Terezu Látovou z Dukly Praha a společně si v časovce dvojic na 10 km vyjely místo 6. (+2:16 min.).

Konečně v kategorii kadetů byla trojice příbramských cyklistů doplněna vimperským Zábranským a přestože Matouš Gramblička tempu zbývající trojice bohužel nestačil, tak Jarda Vyhnal, Niki Pietrula a už jmenovaný Zábranský skončili na místě desátém (+ 6:30 min.). Titul si zajistil kombinovaný tým Vakoč, Valeš a Kott z Dukly Praha doplněni Skálou z Whirlpoolu, kteří trať dlouhou 40 km zajeli za 49:40 minuty.

Silniční závod

V sobotním vrcholu v silničním závodě s hromadným startem na velmi těžké trati dlouhé 57,6 kilometrů skončil Petr Mosinger v závodě žáků na 13. místě, když za vítězným Matoušem Hynkem (Mapei Cyklo Kaňkovský) zaostal o 1:42 minuty. Anička Drdová si připsala své další umístění v Top 10, v cíli závodu na 28,8 km byla klasifikována jako 8., se ztrátou 1:33 min. za novou mistryni Janou Machačovou z Hranic.

Kadeti pak měli na programu doslova „vražedných“ 86,4 kilometrů a mistrem se stal Michael Vakoč z Dukly Praha. Jarda Vyhnal dojel z příbramských nejlépe, když se ztrátou 23:45 min. skončil 40. Nicolas Pietrula byl 53. (+29:18) a Matouš Gramblička 55. (+30:35).