TJ Tatran Sedlčany florbal – FBC Dynamis B 5:2 (0:1, 0:0, 5:1).

V ranním zápase nastoupil Tatran proti béčku Dynamisů, které se ztrátou dvou bodů právě na Tatran okupovalo třetí místo tabulky. Úvodní defenzivní taktika vzala za své už v 5. minutě, kdy se po přihrávce z rohu prosadil před odkrytou bránou Fischer. Až do této doby se jevili aktivněji hosté, ale po gólu převzal iniciativu do svých rukou Tatran. Několikrát se dostal do slibných příležitostí, ale chyběla lepší koncovka. Jednou dokonce zazvonila tyč. Naopak hosté hrozili průniky po křídlech a následnými křížnými pasy před bránu, které ale obrana s přehledem sbírala.

Druhá třetina byla téměř totožná s tou první. Rozdíl byl jen ve vstřelených gólech, protože tentokrát nepadl žádný. A přitom šance k tomu byly. Nejdříve zazvonili na břevno domácí a o pár minut později i hosté. V závěru třetiny se ještě Jícha vyznamenal proti rychlému protiůtoku hostujících hráčů.

Do třetí třetiny se hráči Tatranu pořádně namotivovali a nadechli se k velkolepému výkonu. Naopak na soupeři už začínalo být vidět, že nastupuje jen s osmi hráči do pole a pomalu přestával stíhat fyzicky. Už v čase 1:41 se poprvé prosadila dvojice Grin-Sůsa. Grin vybojoval míček za brankou a nikým nehlídaný Sůsa už neměl problém přetavit jeho přihrávku ve vedoucí gól. V čase 4:07 byl za opakované faulování vyloučen Hodys, hrající se zlomeným malíčkem a velkým sebezapřením, ale hosté v přesilovce nic kloudného nevymysleli, naopak mohli z brejku dvakrát inkasovat.

Pak začaly brankové hody. Ve 40. minutě vybojoval míček u mantinelu Přasličák, poslal pas na Grina, ten obešel dva hráče a strhl vedení na stranu domácích. O 56 sekund později nabil Krůta Stiborovi, a ten se z voleje nemýlil – 3:1.

Hosté se ještě zmohli na odpověď, když za 26 vteřin po obdrženém gólu snížil Martynek. Akce byla témeř totožná s prvním gólem. V čase 11:49 si ale zahrál přesilovku i Tatran, po minutě ji dokázal zužitkovat Hodys a pojistil tak vedení na 4:2.

Hřebíček do rakve pak zdecimovanému soupeři zatloukl ještě nejlepší střelec Sedlčan Krůta a chytrou střelou pod gólmanem pečetil přesvědčivé vítězství Tatranu 5:2. Pár vteřin před koncem se ještě podruhé v zápase vyznamenal Jícha, když s přehledem vychytal samostatný únik dvou hráčů.

Branky: 32. Sůsa, 40. Grin, 41. Stibor, 43. Hodys, 45. Krůta - 5. Fischer, 42. Martynek. Přesilovky: 1:1. Využití: 1:0.

FC Bučis Team – TJ Tatran Sedlčany florbal 1:5 (1:1, 0:2, 0:2).

Ani tento zápas nezačal pro Sedlčanské moc příznivě. Bučis Team, hrající v téměř domácí atmosféře, si už v úvodu vypracoval několik střel ze střední vzdálenosti. Jícha ale, stejně jako v předchozím utkání, působil velmi jistě.

To mu však nebylo nic platné, když v 11. minutě po špatně rozehrané standardní situaci na půlce a následném brejku 3 na 1 zakončoval Vosáhlo přesnou ranou pod víko.

Odpověď přišla ještě v první třetině, když Grin odčinil své úvodní zaváhání a pěknou ranou ze střední vzdálenosti překonal ne příliš jistého golmana domácích.

Ve druhé třetině začali domácí hrozit spíše rychlými protiútoky, zatímco Tatran si vypracovával šance z postupných útoků. A že jich nebylo málo. Už ve 4. minutě druhé třetiny se po krásné kombinaci poprvé v sezoně trefil Novotný. A 26 vteřin před sirénou bylo ještě veseleji. V útoku se zapomněl Krůta, a to mu dopomohlo k rychlému brejku a gólu na 1:3.

Ve třetí třetině domácí přidali na rychlosti i na důrazu a výsledkem toho bylo několik průniků po křídle, kderé ale vždy nakonec obránci zažehnali.

Ve 34. minutě absolvovali vzájemný souboj na půlce Vršovský a Šibrava, ale vyloučen byl pouze prvně zmíněný hráč. Domácím se to samozřejmě nelíbilo, a tak z toho pramenilo několik vyloženě provokačních zákroků, které ale rozhodčí nechávali bez povšimnutí. Hosté se ale nenechali rozhodit. Ba naopak.

Soupeře téměř k ničemu nepouštěli a sami se dostávali do gólových šancí. Střela ve 40. minutě, následovaná asi pěti dorážkami ještě gólem neskončila, ale už o 2 minuty později se prosadil Sůsa, když mu míček před prázdnou bránu naservíroval Grin. Oba hráči si naprosto stejnou kombinaci vyzkoušeli ještě 14 sekund před koncem a Sůsa se znova nemýlil. Podtrhl tak jasný výsledek 5:1.

Tatran se tak díky těmto dvěma výhrám dostal společně s Neveklovem do trháku a nejbližší soupeři už na ně ztrácí pět a více bodů. Zaroveň se znovu ukázala vůle hráčů, když v obou zápasech nejdřív prohrávali, aby je pak mohli dotáhnout k jasnému vítězství. Jako by se jejich výkon stupňoval s ubývajícím časem.

Branky: 11. Vosáhlo - 43. a 45. Sůsa, 14. Grin, 19. Novotný, 30. Krůta. Přesilovky: 0:1. Bez využití.

Sedlčany: Jícha - Šibrava, Kindl, Přasličák, Faktor - Stibor, Novotný, Krůta, Grin, Sůsa, Hodys.