Soutěže jednotlivců se zúčastnilo celkem 49 závodníků a závodnic ze 6 škol. Některé školy bojovaly o každou desetinku i v soutěži družstev, do které se podle pravidel započítává bodové hodnocení vždy tří nejlepších závodníků každého družstva na jednotlivých nářadích.

V hodnocení družstev vítězí družstvo s nejvyšším bodovým součtem z jednotlivých nářadích. Při rovnosti bodů družstev rozhoduje o pořadí součet bodů v prostných. Totéž platí i v soutěži jednotlivců. Soutěž probíhala podle pravidel závodních sestav sportovní gymnastiky ČOS mužských a ženských složek a jejich dodatků.

Žáci i žákyně byli rozděleni do jednotlivých kategorií podle věku a ročníku školní docházky. Všichni soutěžili ve čtyřboji – společný byl přeskok, hrazda a prostná - mladší žákyně ještě cvičily na lavičce, starší na kladině a chlapci absolvovali kruhy.

A kdo se radoval nejvíce?

I. kategorie, 1. – 3. třída
Dívky: 1. Andělová Soňa, 2. Ševčíková Karolína, 3. Ševčíková Kateřina (vš. ZŠ 28. října), tato děvčata vyhrála i v soutěži družstev.
Chlapci: 1. Kubát Jan, 2. Šálek Matěj, 3. Janík Jakub (vš. ZŠ Bř. Hory), tito chlapci s Jonášem Chroumalem vyhráli i soutěž družstev.

II. kategorie, 4. a 5. třída
Dívky: 1. Jarošová Kateřina, 2. Novotná Veronika, 3. Poslušná Aneta (vš. ZŠ 28. října), společně s Kristýnou Bysterskou vyhrála i soutěž družstev.
Chlapci: 1. Říha Adam, 2. Kareš Petr (oba ZŠ Bř. Hory).

III. kategorie, 6. a 7. třída
(mohou startovat i mladší)
Dívky:
1. Štíchová Aneta, 2. Pajmová Petra, 3. Trojanová Aneta (vš. ZŠ 28. října), společně s Terezou Vandasovou vyhrála tato děvčata i soutěž družstev.
Chlapci: 1. Havrančík Zdeněk (ZŠ Bř. Hory).

IV. kategorie, 8. a 9. třída
Dívky:
1. Beerová Daniela, 2. Ševčíková Markéta (obě ZŠ 28. října), 3. Dominika Rozmajzlová (Gym. Příbram, Legionářů). Ve družstvech vyhrálo a přímý postup do republikového finále Poháru AŠSK ČR si vybojovalo družstvo gymnázia. Druhé místo obsadila ZŠ, 28.října.
Chlapci: 1. Lachman Matouš, 2. Gerčák Michal (oba ZŠ Školní).

V V. kategorii byli nejlepší Natálie Štíchová a Matouš Havrlík (SPŠ Příbram).

Ke zdárnému průběhu okresního přeboru přispěli nejen učitelé zúčastněných škol, ale i cvičitelé Sokola Příbram, kteří bodovým hodnocením ocenili výkony všech závodníků.