Brdman Adventure pokračoval maratonem horských kol

Dobříš/ V sobotu se v Dobříši uskutečnil další závod Brdman Adventure 2008 - MTB Maraton Krakatit, který byl zároveň isedmým závodem Galaxy série 2008.

5.8.2008

Brdman Adventure 2008 jde do finiše. V sobotu se jel MTB Maraton Krakatit.Foto: Deník

Na trati 85 km v absolutním pořadí zvítězil Václav Smazal (Galaxy GS Jistebnice), který je čerstvým mistrem republiky v kategorii Masters II. před Milanem Špolcem (Survival Walmark Colnago), Jiřím Svěrákem (Sportful.cenytisku.cz) a Stanislavem Bambulou (Budvar Tábor). Mezi ženami nad 35 let zvítězila Jana Matlášková (Cyklo Jiřička) a mezi ženami do 35 let Petra Königsmarková (Galaxy CykloŠvec).

Na kratší trati 53 km vyhrál Václav Aška (Bikez.cz) před Janem Šťastným (Cyklotrenink.com) a třetí dojel Jiří Šuta (Eurofoam Sport Team). Mezi ženami zvítězila Karolína Stolařová (ČS MTB), která skončila před týdnem na mistrovství ČR v maratonu třetí. V juniorkách byla první Andrea Drengubáková (Galaxy CykloŠvec).

Kompletní výsledky najdete ZDE

Brdman Adventure bude pokračovat 23. srpna štafetovým závodem dvojic na horských kolech pod názvem Albion Day by Night. Seriál závodů pak zakončí 20. září běžecký závod na 21 kilometrů v Dobříši.

Oprava částečně uzavře Evropskou ulici v Příbrami

Příbram - K mnoha dopravním omezením v okresním městě přibude další. Od pondělí 29. května bude částečná uzavírka silnice I/48, ulice Evropská v Příbrami, která je majetkem Středočeského kraje. Důvodem je celková oprava komunikace za účelem prodloužení životnosti vozovky, a to v úseku od kruhového objezdu Jinecká, po kruhový objezd u Dolejší Obory.

Je to tady! Jiří Kajínek opustí vězení, prezident podepsal milost

/VIDEO/- Doživotně odsouzený vrah Jiří Kajínek se dočkal. Dnes o půl dvanácté byla odeslána podepsaná milost prezidentem Milošem Zemanem na Ministerstvo spravedlnosti k dalšímu vyřízení. Dnes by tak Kajínek měl opustit brány rýnovické věznice.

Tipy pro miniaturní zahradu

Chcete zahradničit, ale vaše zahrádka je o velikosti poštovní známky? Je to místečko někde u plotu vnitrobloku nebo třeba vetknuté do zahrádkářské kolonie na pozemku úzkém jak pentle? Nevadí. I tam se dá pěstovat.