Daisies i Pážata mají z Prague Cupu stříbro

Praha- O víkendu proběhly v pražské Tesla Areně prestižní závody v synchronizovaném bruslení Prague Cup 2010. Zúčastnila se jej také dvě družstva BK Příbram a vedla si velmi dobře.

1.2.2010

Skupina synchronizovaného bruslení Daisies Příbram.Foto: Jitka Charyparová

V kategorii seniorek obsadily Daisies v mezinárodní konkurenci čtvrté místo, zároveň však získaly stříbrné medaile. Závody se totiž konaly i jako Mistrovství ČR a v konečném pořadí předběhl příbramská děvčata z českých účastníků jen tým USK Praha.

Seniorky: 1. Crystallettes (USA) 151,16 bodů, 2. Olympia (ČR) 137,49 b., 3. Team Dancers (Švýc.) 117,58 b., 4. Daisies (ČR) 111,97 b., 5. Zagreb Snowflakes (Chor) 106,59 b., 6. Balance (ČR) 98,57 b.

V kategorii Pre–novice bojovalo příbramské družstvo Pážata. Jízda se jim povedla a nakonec chyběl necelý bod od rozhodčích k zisku nejcennějších medailí. Pážata obsadila druhou příčku.

Pre–novice: 1. Kometa 32,56 b., 2. Pážata 31,94 b., 3. Amazonky 30,54 b., 4. Bublinky (vš. ČR) 26,25 b., 5. Mini Mystery (Něm.), 23,58, 6. Sunflowers (ČR) 22,91 b., 7. Le Soleil (Pol) 20,41 b.

1.2.2010 VSTUP DO DISKUSE

Pacientka zamlčela úraz, aby dosáhla odškodnění

Tradiční městské oslavy se konaly v Rožmitále v sobotu od dopoledne do pozdních nočních hodin.
18

OBRAZEM: Rožmitálští oslavili patnáctý průvod s královnou Johankou

Oslavy korunovace milostné sošky Panny Marie vyvrcholily nedělním průvodem

Příbram /FOTOGALERIE/ – Na Svaté Hoře tento víkend slavili výročí korunovace milostné sošky Panny Marie Svatohorské. Oslavy začaly v sobotu večer mší svatou a poté průvodem se svícemi. V neděli přišla na řadu hlavní část oslav. Po mši následoval průvod, ve kterém byla soška Panny Marie nesena na nosítkách za zpěvu mariánských písní.

Rožmitálští se letos mohou těšit na letní kino

Rožmitál – V improvizované letní kino se změní nádvoří společenského centra v Rožmitále, kde se mohou diváci o prázdninách těšit na čtyři skvělé filmy pod širým nebem.

Dobříšský tvrďák dal v horkém počasí závodníkům zabrat

Dobříš /FOTOGALERIE/ – V sobotu se triatlonisté sešli na tradiční akci Albixon Dobříšský tvrďák. Jde o náročný závod jednotlivců a štafet, kdy je nutné zdolat 800 metrů plavání, 30 kilometrů jízdy na horském kole terénem a běh 8 kilometrů.

OBRAZEM: Diváci viděli strhující výkony

Beroun – V sobotu se po roce opět uskutečnil v pořadí již osmý ročník závodu světového poháru Grand Prix ve skateboardingu. Nádherné slunečné počasí a neskutečné výkony všech závodníků, vždyť do Berouna přijela Evropská špička a účastníci X-Games, přilákalo do skate parku několik tisíc návštěvníků. Mimořádnou událostí byla návštěva ministrů zahraničních věcí České republiky Luboše Zaorálka a Německa Sigmara Gabriela, který je v České republice na oficiální návštěvě. Velkou zásluhu, že se závod s účastí skateboardistů celého světa v Berouně koná, má Tomáš Vintr, který se na domácí trati také závodu zúčastnil.