Za příbramský okres se tam vydalo 15 dětí z 5 škol, které postoupily z okresního kola, tzn. umístily se do 3. místa. Bylo to deset žáků ze ZŠ Školní, dva žáci ze ZŠ Dobříš a po jednom žákovi ze ZŠ Jiráskovy sady, ZŠ Bratří Čapků a ZŠ 28. října.

Pravidla byla stejná, jako v okresním kole – žáci prvního stupně (4. + 5. třída) plavali 50 m volným způsobem a běželi 500 m, žáci 2. stupně plavali 100 m volným způsobem a běželi 1000 m.

V nejmladší dívčí kategorii z příbramských škol dominovala ZŠ Školní, kde si mezi 19 dívkami suverénně vedla Iveta Fairaislová. Ta díky nejlepšímu zaplavanému i odběhnutému času získala zasloužené 1. místo. Ze ZŠ Školní se neztratila ani Barbora Podzimková, která nakonec obsadila „smolné“, ale i tak krásné, čtvrté místo.

Z ostatních příbramských dívek se ještě umístila na 14. místě Jana Schejbalová ze ZŠ 28. října.

V nejmladší chlapecké kategorii startovalo 18 žáků. I zde měli Příbramští zástupce na stupních vítězů, opět ze ZŠ Školní. Na 2. místě skončil hlavně díky skvělému běhu Lukáš Kvasnica. Další Příbramák Michal Brilla ze ZŠ Bratří Čapků byl na 6. místě.

V kategorii dívek 6. a 7. tříd se ty příbramské umístily takto – 13. Lucie Tylová ze ZŠ Školní, 15. Anna Drdová z Dobříše a 17. Kristýna Kubová ze ZŠ Školní.

Mezi 20 chlapci stejné kategorie se nejlépe z příbramské výpravy umístil Roman Bischof ze ZŠ Jiráskovy sady, který po vítězství v plavecké části stejně dobře zaběhl a potvrdil tím své 1. místo.

Z dalších příbramských závodníků v této kategorii skončil na 5. místě Jan Bartůněk ze ZŠ Školní.

V nejstarší kategorii se mezi chlapci nejlépe umístili na 7. místě Lukáš Velebil z Dobříše a na 14. místě Vojtěch Klaudy ze ZŠ Školní. Jan Kohout ze ZŠ Školní nedokončil plaveckou část a byl ze závodu vyřazen.

Mezi nejstaršími dívkami jsme měli dvě zástupkyně ze ZŠ Školní, kde na bramborovém čtvrtém místě skončila Martina Landauerová a na 11. místě Natálie Pihávková.

Ti nejlepší z Příbrami - Roman Bischof, Iveta Fairaislová a Lukáš Kvasnica, si svým skvělým umístěním vybojovali možnost účasti na Mistrovství Evropy v aquatlonu (v plavecko – běžeckém poháru), který se koná 3. července v Praze. Jim i všem účastníkům blahopřejeme ke skvělým výsledkům a děkujeme za reprezentaci našich škol v kraji.