Velké finále, boj o mistra USA v americkém fotbalu, 43. Super Bowl, vyhráli pošesté v historii hráči Pittsburgh Steelers. V noci z neděle na pondělí ukončili překvapivé tažení Arizona Cardinals letošním play off a porazili je těsně 27:23.

Zápas byl od úvodního výkopu hodně atraktivní. Už první útok proměnili Steelers v body. Nejprve sice rozhodčí po poradě s videem neuznal touchdown Roethlisbergera, ale následně se Pittsburgh dostal do vedení přesným kopem - 3:0. Později pak skóre navýšili na 10:0 a vypadalo to, že zkušenost bude jasně dominovat nad nováčky play off.

Jenomže Arizona náhle ožila. Během druhé čtvrtiny zpevnila obranu a snížila na 10:7.

Těsný a dramatický průběh nakonec vyvrcholil v posledních minutách celého zápasu.

Arizona se dvě a půl minuty před koncem dostala poprvé v zápase do vedení po touchdownu Fitzgeralda - 20:23.

A pak přišla chvíle pro nejlépe placeného hráče ligy - quarterbacka Roethlisbergera. Pětatřicet vteřin před koncem se mu na hranici end zóny Arizony povedla rozhodující spolupráce zápasu s Holmesem, která vedla k poslednímu touchdownu. Potvrzení už bylo jen pověstnou třešničkou na dortu - 27:23.

Co jste říkali finále NFL vy? Komu jste fandili? Nebo jste vůbec nezaregistrovali, že se Super Bowl hrál? Napište nám svůj názor do diskuze, připojte hlas do ankety. Můžete také napsat, jaká sportovní událost je pro vás tou nejsledovanější v roce.