VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Děvčata ze Sokola jsou trojnásobné mistryně ČR v TeamGym

Příbram – „Blanko, Franto, děkujem,“ ozývalo se o Velikonoční neděli v autobusu, kterým příbramské gymnastky odjížděly z Mistrovství ČR v TeamGymu s mezinárodní účastí v Ostravě. Příbramská výprava zde totiž získala tři tituly mistryň ČR a jedno druhé místo.

1.5.2011
SDÍLEJ:

Děvčata ze Sokola Příbram po MČR v TeamGym 2011.Foto: Radka Gerčáková

Děvčata TJ Sokol Příbram a jejich rodiče tedy tímto skandováním děkovala trenérům Blance Chrastinové a Frantovi Beranovi za jejich super přípravu a podporu při závodech. Oba, společně s trenérkami Hankou Jíchovou a Markétou Mudrovou, věnovali děvčatům hodně svého volného času. Úspěch v Ostravě je určitě přesvědčil o tom, že jejich práce a snaha se vyplatila a že stojí za to v této činnosti pokračovat.

Přestože do Ostravy odjela pouze dvě družstva Sokola, děvčatům se podařilo uspět hned ve čtytřech závodech.

CO JE TEAMGYM:
Akrobacie – jen 6 závodníků z družstva, třikrát za sebou na akrobatickém pásu.
Malá trampolínka – jen 6 závodníků z družstva se odráží z trampolínky a dopadá do duchen, opět ve třech rychlých sériích.
Pohybová skladba – všichni závodníci družstva.

V sobotu starší děvčata vybojovala 2. místo v mezinárodním závodě Junior Cup, když se před ně dostaly jen Rakušanky z Dorbirnu. Zároveň ale získaly i zlaté medaile jako nejlepší český tým v kategorii Junior IV.

Neděle pak už byla jen zlatá. Titul mistryň republiky získaly mladší dívky v kategoriích Junior I a starší v kategorii Junior II.

Sestava mladších děvčat: Kateřina Ševčíková, Karolína Ševčíková, Martina Chrastinová, Lucie Chrastinová, Hana Gerčáková, Klaudie Hlinková, Natálie Štíchová, Petra Pajmová, Karolína Svobodová, Soňa Andělová, Aneta Trojanová a Petra Trojanová.

Sestava starších děvčat: Daniela Beerová, Pavlína Svobodová, Denisa Jonáková, Monika Kubalová, Karolína Kosová, Markéta Mudrová, Marcela Makovcová, Markéta Ševčíková, Kateřina Šimůnková, Dominika Rozmajzlová, Anna Blehová, Adéla Mejzrová, Jana Schejbalová a Lenka Drábková.

Velkým plus pro oba týmy byly výběr skladby, náročná sestava a perfektní provedení pohybové skladby. Ačkoliv se v hale velice bouřlivě fandilo zásluhou úžasných příbramských fanoušků - rodičů, při pohybových skladbách příbramských děvčat bylo ve sportovní hale úžasné ticho. Všichni s velkým zájmem sledovali předvedení sestav.

Byl to opravdu úspěšný víkend, ale pro děvčata to znamená za rok obhajoba titulů mistryň ČR.

Je tedy před nimi opět hodně náročné dřiny. Po tomto víkendu však lze určitě za všechny rodiče říci, že děvčata mohou nadále počítat s naší velkou podporou a že je nám velkou ctí být jejich věrnými fanoušky.

Tedy ještě jednou: „Holky, Blanko, Franto – děkujem!“

RADKA GERČÁKOVÁ

1.5.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Červený Hrádek u Sedlčan

Benefiční festival pomůže dětem s ichtyózou

Konvent plný loutek a dětí.
3

Březnický konvent opět ožije loutkami a hudbou

Hospoda Cup vyhrál tým CJ Izolace

Bohutín - Turnaj s velkou tradicí, to je Hospoda cup v Bohutíně. Turnaje hraného od roku 1998 se letos zhostil tým EventPeople a uvedl jej do nového kabátu. 

AKTUALIZOVÁNO

Máte vážně nemocné příbuzné? Dostanete až tři měsíce placeného volna

Lidé dostanou možnost čerpat až tříměsíční placené ošetřovatelské volno na péči o vážně nemocné příbuzné. Senát dnes schválil vládní novelu o nemocenském pojištění, která volno uzákoní. 

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Kamýk byl při povodni nejvíce postiženou obcí

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - Solenice a Kamýk byly před 15 roky při katastrofální povodni nejpostiženější obcí regionu. Když se povodňová vlna hnala Vltavskou kaskádou, zatopila Solenice pod hrází Vodního díla Orlík a pod vodou se vzápětí ocitl i Kamýk nad Vltavou. Zaplaveno bylo 60 objektů, z toho 37 rodinných domů.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení