Od té doby vše zešedivělo. Na nespravedlivou porážku ve Zlíně nabalilo družstvo tři další, při kterých nezískalo ani set a z čelných pozic se tabulkou propadá. Navíc dlouhodobě zraněným nezbývá, než posilovat fanklub v hledišti. Naposledy do něj vstoupil nadějný blokař Kriško.

Příbram – Ostrava
0:3 (–22, –20, –18)

Přes všechna protivenství se občas zdá, že mužstvo herní chandru dokáže překousnout. Klasickou ukázkou byl tentokrát průběh prvního setu, do kterého Vavex nastoupil ve složení Haník, Křesťan, Čížek, Anděl, Starý, Havrlík a libero Němeček.

Vavex sice prohrával 2:4, ale pak se zakousl jak bojový pes do nevítaného vetřelce. Vyrovnal Starý, eso přidal Křesťan, následovaly dvě chyby Nuneze a bylo tu luxusní vedení 12:7. Při podání Kubaly a Konečného už bylo opět všechno jinak. Nedařilo se na útoku – srovnáno 17:17. Vavex znovu vedl 19:17. Vyrovnáno 19:19. Po Haníkově bloku 21:19. Pěkná přetahovaná za tohoto stavu skončila. Bohužel sérií chyb. Zbytek setu prohráli domácí 1:6, když chyboval Čížek a Anděl ranou do autu, Starý byl zablokován, míč zadarmo nebyl odsmečován, ale zpět odevzdaný, další po nedorozumění nikdo ani nenahrál.

Druhý set lze označit za two man show. Vystoupení dvou mužů – Kubala blokoval a Konečný podával a smečoval. Vystačili si téměř sami. Nezastavil je ani nástup příbramského mládí – Parkána, Štrupa a nahrávače Ulče. Na zkušeného soupeře to nemohlo stačit. Snad jen na drobnou úpravu stavu.

Ve třetím setu se útočící hráči domácích vyhýbali blokům hostů jak nepoctivý podnikatel kontrole poctivého berního úředníka. Nebylo jim to nic platné. Současně se totiž vyhýbali i prostoru soupeřova hřiště. Hned zpočátku setu smečovali ze šesti pokusů Křesťan, Parkán a Čížek pětkrát do autu. Uspět s takovou bilancí je prostě nemožné.

Hosté bez nejmenších problémů a bez většího úsilí dokráčeli ke svému očekávanému vítězství.

Statistika Vavex – Ostrava
Bloky: 4:10
Esa: 4:4
Zkažená podání: 12:8

Rok 2007 ukončí Vavex ve čtvrtek v Praze. Potom přijde vytoužená pauza, kterou ukončí až 17. ledna domácí utkání proti Dukle Liberec.