volleyball.cz Kladno – Kocouři Vavex Příbram 2:3 (19, 13, -20, -23, -13)

Kladno se muselo obejít bez zraněného libera Polanského, který si poranil záda. Do sestavy by se měl vrátit už příští týden. Nahradit ho tak musel Minařík, který svou roli zvládl dobře. On a jeho mužstvo si nemohlo přát lepší začátek. Díky mistrnému servisu Sobotky se v prvním setu ujalo tříbodového vedení, které pak ke konci proměnilo v šestibodový. Druhé dějství vypadalo ještě lépe, Kladno svého soupeře smetlo bez větších problémů a vyhrálo drtivým skóre 25:13!

Do té doby fungovalo vše na jedničku. Skladaný rozdával přihrávky úspěšným smečařům, podání se dařila na jedničku, obrana fungovala taktéž. „Vypadlo to, že Příbram přejedeme bez ztráty kytičky,“ hodnotil po zápase Borek Fokt. Ve třetím setu si ale tým jako by začal nevěřit. „Odešel nám servis,“ dodal. Hosté začali být po příchodu Anděla na hřiště lepší, zlepšili obranu a díky některým chybám Kladna ho vyhráli 25:20. Hra se vyrovnala, Příbram ucítila šanci, kterou pak v následujících dvou dramatických setech proměnila v těsné vítězství.

„Budujeme tady nové mužstvo. Jsem rád, že jsme vyhráli, ale ještě větší radost mám z toho, že si tým začíná věřit a dokáže otočit takhle nepříznivý stav,“ prohlásil Jan Svoboda, trenér Příbrami. Ten ještě na jaře působil právě v Kladně, takže Lickovy hráče zná velmi dobře. „Já jsem se však bránil tomu, abych taktickou přípravu měl speciální, protože bych mohl vyprávět i šest hodin,“ prozradil s tím, že hráčům předal jen to nejdůležitější.

„Zavinili jsme si tu porážku sami. A dobře nám tak. Ve třetím setu bylo jasně vidět, jak jsme polevili v koncentraci, hlavně v útoku,“ mohl jen hlesnout Jindřich Licek.

Kladno: Linz, Skladaný, Diviš, Sobotka, Svoboda, Fokt, libero Minařík. Střídali: Böhm, Šrámek.

Příbram: Salon, Haník, Kriško, Čížek, Havrlík, Burrow, libero Bence. Střídali: Anděl, Křesťan.

Rozhodčí: Činátl, Záhorcová. Čas: 115 minut. Diváci: 300.