Vavex prohrál s Kladnem

PŘÍBRAM - Volejbalisté Vavexu Příbram mají po dnešku zaokrouhlen počet zápasů bez vítězství na deset. Na domácí palubovce vydrželi v krajském derby vzdorovat Kladnu jen osmdesát minut.

14.2.2008

Po dlouhém zranění se na palubovku vrátil Tomáš Hýský. K výhře však Vavexu nepomohl ani on.Foto: Deník/Jan Hájek

Vavex – Kladno
0:3 (–22, –19, –21)

Velký návrat na palubovku slavil domácí Tomáš Hýský. Po vleklém zranění konečně mohl naskočit do mistrovského zápasu a hráči i fanoušci Vavexu si od toho hodně slibovali.

Ani přítomnost mladého střelce však nakonec Příbrami nepomohla.

V úvodním setu sice Kocouři drželi s aktuálně třetím týmem tabulky krok. Kladenští vedli vždy maximálně o dva body, které vzápětí domácí smazali. Rozhodnutí přišlo v koncovce, kdy příbramští volejbalisté poprvé v setu nedokázali zakončit svůj útok a následně prohráli 22:25.

Druhé dějství měli Kladenští plně ve své moci. Vedli 4:0, následně 8:2 a 10:4. Vybudovaný náskok pak již v klidu kontrolovali i přes množství zkažených podání.

Ve třetím setu pak viděli diváci další přetahovanou. Do prvního technického time outu šli Kladenští s vedením 8:7, do druhého 16:14, když Hýský nedokázal proměnit dobrou příležitost ze středu sítě a poslal míč pod pásku.

Po návratu na hřiště pak hosté utekli na 18:15 a s tříbodovým mankem si nepřesně přijímající Vavex už neporadil.
Po hodině a dvaceti minutách pak ukončili hosté celé utkání esem.

Příbram: Čížek, Havrlík, Hýský, Křesťan, Starý, Haník, libero Němeček. Střídali: Ulč, Anděl, J. Štrup.

Kladno: Böhm, Marel, Fokt, Sobotka, Skladaný, Linz. Střídal: Diviš.

(připravujeme fotogalerii a video)

14.2.2008

František Rajtoral
AKTUALIZUJEME
10

Smutná zpráva. Fotbalista Rajtoral spáchal sebevraždu

SBĚRATELKA ubrousků Eva Roztočilová na vernisáži uvedla, že ubrousky nemají tak dlouhou historii. „Lidé si utírali ústa nejdříve do sena, do trávy, šlechta začala používat kousky látky a teprve se strojovou výrobou začátkem 20. století se začalo s jednoti

Eva Roztočilová má ve sbírce i ubrousek Adiny Mandlové

Fotbalisté Dobříše si poradili s Ostrovem

Dobříš – Fotbalisté Dobříše si připsali v divizi již třetí výhru v řadě. V tabulce to však k posunu nepomohlo a dál jim patří osmé místo.

Spořitelnu v centru Sedlčan uzavře rekonstrukce

Sedlčany – Česká spořitelna požádala sedlčanskou radnici o stanovisko ke kompletní rekonstrukci pracoviště v Sedlčanech. To se nachází v ulici 28. října v těsné blízkosti náměstí. Dostala souhlasné vyjádření.

V Branžeži se rozhodovalo v závěru

Branžež / Český ráj – Absolutním vítězem jubilejního 15. ročníku závodů na horských kolech Author 50 Český ráj se stal Aleš Strnad z týmu Superior Cyklofit. Padesátikilometrovou trať zajel v čase 1 hodina, 24 minut a 31 vteřin.

Školní futsalové soutěže přinesly Příbrami dvě bronzové medaile

Příbram – Duben byl také ve znamení finálových turnajů školních futsalových soutěží. Všechny urnaje o titul mistrů republiky se uskutečnily ve Žďáru.