Kocouři na závěr roku prohráli v Liberci

Liberec - V posledním utkání letošního roku volejbalisté Příbrami propadli. Hotovo bylo za 77 minut, v jistých pasážích druhé a třetí sady mělo utkání až exhibiční průběh a fanoušci Libercenadšeně aplaudovali. Zejména v průběhu třetího setu se hrál velmi pohledný volejbal s dlouhými výměnami, v nichž dokázali hráči Dukly vybojovat přehršli takřka ztracených míčů.

30.12.2010

Kocouři VO Příbram.Foto: Deník

Liberec - Příbram
3:0 (23, 16, 16)

Začátek však nebyl pro Duklu vůbec příjemný. „Úvod zápasu nám nevyšel, udělali jsme tam asi čtyři nevynucené chyby,“ přiznal trenér Liberce Michal Nekola. „Postupně jsme ale manko stahovali, až jsme ho dotáhli a potom už jsme byli podle v celém průběhu zápasu lepší.“

Dukla v prvním setu postupně prohrávala 0:3, 1:6, 2:7… Odnesl to smečař Tomáš Hýský, který byl možná až příliš nabuzený v utkání proti svým nedávným spoluhráčům. Nekola za něj poslal za stavu 1:5 do hry zkušeného Pešla a sestava domácích se pak už do konce utkání nezměnila.

Liberečtí stahovali ztrátu, za stavu 12:13 se poprvé přiblížili na dostřel a trpělivou prací šli nakonec do vedení 18:17. Vedli už 24:21, proměnili až třetí setbol zásluhou Nesvačila, který dobře zabojoval na síti – 25:23.

V druhé sadě přišla pro Duklu jen jedna menší krize, když z 8:7 to bylo 8:10, ale potom při servisu Vencovského otočila na 13:10 a následně při podání Nesvačila zvýšila až na 18:11. Několika výbornými zákroky v poli se blýsklo libero Martin Ticháček. Liberec proměnil hned první setbol na 25:16 když příbramský Čížek smečoval od kůlu do autu.

Třetí dějství přineslo perfektní hru Dukly na blocích a rychlý náskok (9:4, 16:8). Poté sice při servisu Rosenbauma uhráli hosté čtyři body v řadě, jenže následně přišla po esu Jůny pětibodová série Liberce a vše bylo jasné. Druhý mečbol na 25:16 proměnil Vencovský vytlučením příbramských bloků.

„Rozhodl náš nedůraz, nebo spíše nemohoucnost v útoku,“ hodnotil utkání trenér Příbrami Jan Svoboda. „Ze začátku Liberec nezvykle chyboval, dařilo se nám rozhodit ho servisem, ale postupem času se hra vyrovnávala a potom domácí získávali navrch. My jsme dnes v útoku od obou kůlů byli totálně minusoví.“

Michal Nekola dodal: „Vyhráli jsme zejména díky vynikající obraně na síti, měli jsme asi sedmnáct bodových bloků. Tři body jsou důležité, chceme se v tabulce posunout nahoru a jsem rád, že nám poslední zápas roku takhle vyšel. Ještě bych rád poděkoval divákům, kteří přišli mezi svátky v hojném počtu, povzbuzovali nás a věřím, že dnešní výkon je nabudil k návštěvám našich zápasů i v novém roce.“

Rozhodčí: Pejpal, Krsek. Čas: 77 minut. Přímé body z podání: 4:4. Zkažené servisy: 7:4. Diváků: 525.

Liberec: Novák, Hýský, Čermák, Vencovský, F. Nesvačil, Jůna – libero M. Ticháček. Střídal: Pešl. Trenéři: Nekola, Merta.
Příbram: Pekárek, Zach, Havrlík, Čížek, Křesťan, Kriško – libero Bence. Střídali: Kott, Rosenbaum, Málek. Trenéři: Svoboda, Ostříž.

Ostatní výsledky 19. kola

Zlín – Ostrava 3:2 (23, –23, 18, –23, 20)
Rozhodčí: Blažek, Antušák. Čas: 129 min. Diváci: 700.

Brno – Kladno 3:0 (20, 23, 22)
Rozhodčí: Gall, Trumpeš. Čas: 72 min. Diváci: 400.

Havířov – Odolena Voda 2:3 (-22, 14, –29, 14, –9)
Rozhodčí: L. Grabovský, Vojtíšek. Čas: 124 min.

Ústí n. L. – Benátky n. J. 1:3 (-21, 21, –15, –20)
Rozhodčí: Krtička, Renčín. Čas: 97 min. Diváci: 405.

12. Brno 19 4 0 0 15 17:47 11
Brnu byl odečten bod za kontumační prohru s Ostravou.

OBRAZEM: O víkendu Dobříš patřila psím sportům

Dobříš - Již 12. ročník Mezinárodního kynologického festivalu CACIT se uskutečnil o víkendu v Dobříši. Jde o jednu z největších sportovně kynologických akcí ve střední Evropě. Soutěžilo se až do nedělního odpoledne v pěti kynologických disciplínách.