Zlín - Vavex Příbram 3:0 (19, 20, 18)

V dohrávaném utkání základní části letošní extraligy ve volejbale mužů již zdánlivě o nic nešlo. Ani jedno mužstvo nemohlo do play off postoupit. Ve sportu však vždy o něco jde – o uhraný set, o vítězství v utkání nebo jen o dobrý pocit ze hry.

Úspěšnější byli domácí. Hráli dobře, více bojovali. Jejich touha po úspěchu byla jednoznačně větší. A právě nedostatečné nasazení jako černá nit prostupuje druhou polovinu celé letošní sezony. Proč? Na tuto otázku nedokáže bezezbytku odpovědět nikdo.

Vavex nastoupil v obvyklé sestavě. Možná, že naposledy. Ulč na nahrávce, Křesťan na univerzálu, Němeček na liberu, Havrlík a Starý na bloku, Čížek a Hýský smečovali. Střídali Anděl, Haník, Matuška a Kriško.

V prvních dvou setech vydržel hrát Vavex až do samotné koncovky. Do stavu 16:18 a 18:19. V koncovkách ovšem selhal, především při protiútoku na bod. Dobré příležitostinerealizoval a zaslouženě pykal.

Ve třetím setu si Fatra již zpočátku vytvořila pohodlný náskok, který si donesla až do závěru utkání.

Sezona skončila – zapomeňme. Po famózním začátku jsme se dočkali beznadějného závěru. Stejně jako loni nezbývá, než vyslovit přání: Věřme, že ta příští sezona přinese více radosti. Začne koncem září. Do té doby dík všem, kteří na Vavex nezanevřeli.