Ve vybíjené byla nejlepší ZŠ Školní

Příbram - Ve středu 17. březnaproběhl další sportovní turnaj žáků základních škol na Příbramsku. V tělocvičnách ZŠ Školní se tentokrát hrála vybíjená, Preventan Cup. Kategorie byla otevřená, což znamená, že se jí mohou zúčastnit dívky i chlapci 4. a 5. tříd. Družstvo je tvořeno 10 dětmi v poli + 2 náhradníky na střídání.

18.3.2010

Vítězné družstvo ZŠ Školní – stojící zleva: V. Peterka, L. Kvasnica, M. Šolc, O. Beran, M. Řezáč, M. Bažant. Sedící zleva: S. Tesařík, M. Pokorný, M. Minařík, M. Mašek. Ležící: O. Makruša.Foto: Kateřina Hradecká

Turnaje se zúčastnilo 14 škol, které byly rozděleny do čtyř skupin. Z každé skupiny postupoval dál jen vítěz.

Skupina A: ZŠ 28. října, Březové Hory, Krásná Hora a Kosova Hora. Skupina B: ZŠ Školní, Dolní Hbity, 1. Sedlčany a Milín. Skupina C: 2. ZŠ Sedlčany, 1. ZŠ Dobříš a ZŠ Bratří Čapků. Skupina D: ZŠ pod Svatou Horou, Bohutín a Višňová.

Postup do semifinále si vybojovaly ZŠ Březové Hory, ZŠ Školní, ZŠ Bratří Čapků a ZŠ pod Svatou Horou.

První semifinále sehrály školy podle předem daného klíče. Vítěz skupiny A Březové Hory s vítězem skupiny D ZŠ pod Svatou Horou. Zápas byl velmi vyrovnaný, v každém poločase zvítězila jedna škola, na počet vybití však nakonec o dva body uhájila vítězství a postup ZŠ pod Svatou Horou.

Vítěz skupiny B ZŠ Školní hrál semifinále s vítězem „céčka“ ZŠ Bratří Čapků. O pět vybití vyhráli a do finále postoupili domácí.

K zápasu o 3. místo tedy nastoupily děti ze ZŠ Bratří Čapků a ZŠ Březové Hory. Souboj jednoznačně o 11 bodů vyhrály Březové Hory a obsadily 3. místo.

Ve finále se utkala družstva ZŠ Školní a ZŠ pod Svatou Horou. V obou poločasech byl průběh zápasu jednoznačně na straně domácích, kteří vyhráli konečným rozdílem 10 bodů.

Konečné pořadí: 1. Školní, 2. Pod Sv. Horou, 3. Březové Hory, 4. Bratří Čapků, 5. 28. Října, 6. Milín, 7. 2. Sedlčany, 8. Višňová, 9. 1. Sedlčany, 10. 1. Dobříš, 11. Bohutín, 12. Kos. Hora, 13. D. Hbity, 14. Kr. Hora.

U pevnosti vznikne zřejmě dělostřelecká expozice

Příbram /FOTOGALERIE/ - Armáda předala Vojenskému historickému ústavu do užívání cvičný objekt Jordán. Jde o pěchotní srub československého opevnění v severním svahu kopce Houpák v Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Brdy. Bývalá cílová plocha Jordán spolu s pěchotním srubem náleží k nejnavštěvovanějším lokalitám oblasti.

OBRAZEM: Huťské hasičky na domácí půdě zvítězily v útoku

Stará Huť – V sobotu se konal XII. ročník Pouťové soutěže v požárním útoku ve Staré Huti. Na domácí půdě muži skončili druzí a ženy vybojovaly první místo. Místo klasických dvou útoku, jak bývá zvykem, se běžely útoky tři.

Hokejisté Příbrami udělali z jasného duelu drama

Strakonice – Na ukazateli svítilo v 15. minutě hrozivé skóre 0:4. Bylo tomu tak v prvním přípravném utkání hokejistů Strakonic doma proti Příbrami. Čtyřgólové manko však Jihočeši v sobotu 19. srpna dokázali vyrovnat, ale v závěru zápasu inkasovali popáté a prohráli nakonec 4:5 (0:4, 3:0, 1:1).

Odkoupíme vepřín v Letech, schválila vláda

Česko odkoupí vepřín v Letech na Písecku, který stojí na místě protektorátního koncentračního tábora pro Romy. Vláda dnes krok schválila, uvedl na twitteru ministr pro lidská práva a legislativu Jan Chvojka.