V lize žen se jediný Středočech v soutěži vydal za soupeřem ven. Ženy Bakova nad Jizerou cestovaly k sousedkám v tabulce do Studénky, kde se tak trochu s body počítalo. Studénka měla před utkáním na svém bodovém kontě nulu. Průběh zápasu možnosti bodovat i napovídal. Obrana Bakova sice pustila v prvním poločase sedm branek, ale útok stejným množstvím aktivitu Studénky kompenzoval. Ve druhém poločase se dokonce Bakov v obraně polepšil, inkasoval jen čtyřikrát, ale útok zcela vyhořel. Za celý druhý poločas dokázal vstřelit jen jednu branku a to se na body myslet nedá.
Dobře začali i Řevničtí házenkáři v Ejpovicích. Ti dokonce první poločas o branku vyhráli, ale útok dopadl téměř stejně jako v I. lize u žen Bakova n. Jiz. A tak se házenkáři Řevnic poroučeli v tabulce až na sedmé místo.
Jiné kafe jsou však letošní výkony Sokola Podlázky. Ten ani v pátém kole nepoznal hořkost porážky a dál drží kontakt s vedoucím Tymákovem. Domácí Sokol Podlázky tentokrát hostil severočeský Chomutov a začal proti němu pěkně z ostra. Už v prvním poločase si obrana Chomutova nevěděla s útokem Podlázek vůbec rady, jejich náskok až nebývale rychle narůstal, a tak se šlo do přestávky s sedmibrankovým náskokem. Bylo sympatické, že Podlázky v aktivitě neustaly ani po přestávce. I proto vyhrály nakonec jedenáctigólovým rozdílem

I. LIGA - ŽENÝ
5. kolo:
SK Studénka – Sokol Bakov n. Jiz. 12:8 (7:7), Blovice – Božkov 14:10 (9:6), Žatec – Tymákov 12:11 (5:5), Dobruška – Hlinsko 27:10 (16:5), Krčín – Rokytnice 19:15 (9:6).

5. kolo:
Sokol Podlázky – KNH Chomutov 28:17 (15:8), Sokol Ejpovice – NH Řevnice 19:14 (9:10), Raspenava – Záluží 16:16 (5:7), Žatec – Most 22:17 (13:9), Tymákov – Litohlavy 16:13 (9:7), Osek u Rok. – Všenice 15:17 (5:8).
 1. Tymákov 5 5 0 0   94:67  10
2. Podlázky 5 4 1 0  119:89   9
 3. Žatec 5 4 0 1  115:108  8
 4. Ejpovice 5 3 0 2   87:81   6
 5. Všenice 5 2 1 2   75:81   5
 6. Litohlavy 5 2 0 3   93:97   4
7. Řevnice 5 2 0 3   97:105  4
 8. Chomutov 5 2 0 3   90:109  4