Příbramský půlmaraton má nový rekord, drží jej David Gerych

Příbram /FOTOGALERIE/ – V sobotu se konal 2. ročník Příbramského půlmaratonu. Petr Švarc a Radek Eliáš opět připravili parádní závod. Společně s velkým počtem dobrovolníků ať už z řad Tri klubu Příbram nebo veřejnosti, zajistili pro všechny závodníky i fanoušky atraktivní sportovní vyžití.

19.6.2017

Příbramský půlmaraton 2017.Foto: Deník / Hájek Jan

Už dopoledne odstartovaly závody dětí na Dvořákově nábřeží, po obědě se pak začali chystat dospěláci. Nejdřív se konal Fitness běh pro ty, kteří ještě neuběhnou velkou vzdálenost. Uvidíme, kolik účastníků třeba hned příští rok uvidíme v hlavním závodě.

Do toho se letos vydalo 245 běžců. Systémem start-cíl zvítězil David Gerych, který navíc vytvořil nový rekord časem 1:13,40 hod. „Sám jsem překvapený, jak rychlý to byl závod. Běželo se mi dobře, trať v Příbrami se mi líbila," řekl v cíli spokojený vítěz.

Mezi ženami prokázala nejlepší formu Blanka Šindelářová, která na náměstí přiběhla v čase 1:34,42 hodin.

Hodně početná byla letos účast v závodě štafet. Přihlásilo se do něj 53 týmů, tedy dalších 212 běžců! Pro prvenství si doběhla čtveřice s názvem Tri klub junior ve složení Jan Skalička, David Eliáš, Petr Švarc a Matěj Placatka.

19.6.2017 VSTUP DO DISKUSE

Škoda Rapid 136 MTX Cabrio.
49

Ve Vranovicích pokračuje budování mostu a proto je silnice I/18 v tomto místě zcela uzavřena.
8

Objížďka Vranovic potrvá ještě dva měsíce

U přehrady shořela dřevěná restaurace, plameny ohrožovaly les

Milešov /FOTOGALERIE/ - Druhý stupeň poplachu musel být vyhlášen při nočním požáru restaurace u Milešova u Orlické přehrady. Požár byl nahlášen v noci ve středu. V objektu vybuchovaly tlakové lahve a požár se šířil do přilehlého lesa.

U loveckého zámečku vznikne Dům přírody Brd

Jince - Tři naučné zóny, skanzen s expozicí tradičních řemesel, venkovní expozice věnovaná vodě, ale i areál s naukou o lesních zvířatech. K tomu multifunkční sál a vnitřní expozice o nejvyšším středočeském pohoří, jeho historii a přírodě.

Gólové dostihy v krajském finále starších přípravek Spartak Příbram nezvládl

Příbram /FOTOGALERIE/ - Útočné pojetí hry mělo jednoznačnou podporu v krajském finále starších přípravek, které v neděli 25. června uspořádal čáslavský fotbalový klub. Rozhodujícím kritériem v základní skupině totiž byl počet vstřelených branek, nikoliv bodový zisk.

Vesnicí Středočeského kraje roku 2017 je obec Hvožďany

Střední Čechy /FOTOGALERIE/ - V Galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře byly ve středu slavnostně vyhlášeny výsledky středočeského kola 23. ročníku soutěže Vesnice roku 2017. Zlatou stuhu pro vítěze krajského kola převzali zástupci obce Hvožďany na Příbramsku.