Dragon Brno – RC Říčany 6:30

Poslední utkání hrály Říčany až v neděli, neboť předtím ve čtvrtek odehrály zápas Středoevropského poháru, v němž podlehly CSM Baia Mare 11:43 a Moravané jim vyšli vstříc, aby ragbisté z Říčan měli více dnů mezi zápasy na odpočinek. Brno zase muselo povolat pomocníky, neboť mělo silnou marodku z předchozích utkání.

“Po vyrovnané první půlce rozhodovaly pravidlové chyby a disciplína,“ poznamenal k utkání kouč Brna Jiří Šťastný. „Byla na nás hodně znát únava z těžkého zápasu s Rumuny z Baia Mare,“ přiznal trenér Říčan Antonín Brabec, který si ve druhém poločase sám zahrál a bodoval proměněnými kopy po pětkách. O dvě pětky Říčan se postarala dvojice bratrů Kučerů, kteří patří k nejproduktivnějším hráčům týmu.

Poslední utkání základní části Říčany – Vyškov je velmi důležité pro hosty. „Pokusíme se vyhrát třebaže s nejlepším týmem podzimu to nebude snadné. Jde nám totiž o postup do skupiny TOP 6 a jedině výhra by nám pomohla předstihnout v tabulce Dragon Brno,“ zdůrazňuje význam utkání trenér Vyškova Dušan Lodes.

Body: Stejskal 6, – Vančura 11, Hemelík 5, J. Kučera 5, K. Kučera 5, Brabec 4 . Pětky: 0:3. Rozhodčí: Čekal – Haitman, Livers. ČK: Tieber (Brno) – strčení do rozhodčího. Poločas: 3:16.

1. Říčany 7 7 0 0  279:56   31
2. Tatra Smíchov 7 5 0 2  253:88   24
3. Dragon Brno 8 3 0 5  126:178  15
4. Vyškov 7 2 0 5  140:178  12
5. Olomouc 7 1 0 6   50:348   3

Ve skupině B jsou jistými postupujícími Říčany a Tatra Smíchov. Brno postoupí, pokud Vyškov neporazí Říčany. Ve skupině A si postup zajistily už týmy Sparty a Slavie. Ragbisté Pragy musejí čekat a výsledek zápasu Slavia – Havířov. Pokud Havířov prohraje, postupuje do TOP 6 Praga.