Nejlepšího výsledku dosáhla Eliška Němečková, které se podařilo vyhrát kategorii žákyň 10-11 let. Bára Koutná obsadila 7. místo. V kategorii dívek 12-13 let skončila Terka Boháčová po pádu v cyklistické části na 9. místě a Roman Koutný mezi chlapci stejné věkové kategorie závod ze zdravotních důvodů nedokončil.

Příbramsko – Solenice a Kamýk byly před 15 roky nejpostiženější obcí regionu při katastrofální povodni 2002. Když se povodňová vlna hnala Vltavskou kaskádou, zatopila Solenice pod hrází Vodního díla Orlík a pod vodou se vzápětí ocitá i Kamýk nad Vltavou.
Kamýk byl při povodni nejvíce postiženou obcí
Cyklisté na závodu Czech Cycling Tour absolvovali úvodní týmovou časovku v okolí Uničova. Paweł Cieślik, vedoucí muž celkové klasifikace
Příbramští cyklisté v kvalitní konkurenci do popředí nepromluvili

Do hlavního závodu odstartoval Tomáš Černohorský. Po pauze způsobené zdravotními problémy dokončil na 32. místě absolutně a 20. místě v kategorii 20-39 let. Hobby závodu se zúčastnila Nikolka Boháčová. Byla 36. v celkovém pořadí a 4. mezi ženami.