Požár chaty u Svatého Pole napáchal škodu za 1,5 milionu

Svaté Pole – Hasiči v noci na páteki likvidovali požár chaty u Svatého Pole na Příbramsku. Oheň způsobil škodu 1,5 milionu korun, nikdo nebyl zraněn. Chatu zřejmě někdo úmyslně zapálil, sdělila mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.

11.10.2013

Ilustrační foto.Foto: archiv

Požár v chatové osadě Kramářka byl hlášen krátce po 21. hodině. Budova byla podle Kostkové celá v plamenech. Hasiči museli na místo dovážet vodu, po hodině se jim podařilo proniknout do chaty a hodinu před půlnocí dostali plameny pod kontrolu. Prostory pak odvětrávali a dohašovali ohniska. Dobrovolní hasiči místo až do rána hlídali a dohašovali, zcela zlikvidován byl požár před šestou hodinou ranní.

„Způsobená škoda je předběžně odhadnuta na 1,5 milionu korun, uchránit se podařilo hodnoty za 200 tisíc korun. Příčinou vzniku ohně bylo nejpravděpodobněji úmyslné zapálení," shrnula Kostková.

Autor: ČTK

11.10.2013 VSTUP DO DISKUSE

Fotbalisté Dobříše si poradili s Ostrovem

Spořitelnu v centru Sedlčan uzavře rekonstrukce

V Branžeži se rozhodovalo v závěru

Branžež / Český ráj – Absolutním vítězem jubilejního 15. ročníku závodů na horských kolech Author 50 Český ráj se stal Aleš Strnad z týmu Superior Cyklofit. Padesátikilometrovou trať zajel v čase 1 hodina, 24 minut a 31 vteřin.

Školní futsalové soutěže přinesly Příbrami dvě bronzové medaile

Příbram – Duben byl také ve znamení finálových turnajů školních futsalových soutěží. Všechny urnaje o titul mistrů republiky se uskutečnily ve Žďáru.

Kolem Pecováku usedla polovina rybářů, závodníky odradil déšť

Bohutín – Je sobota, prší jako z konve a okolo rybníku Pecovák v Bohutíně schouleně posedávají rybáři, někteří pod deštníkem, ti otrlejší přímo na dešti. To příbramští rybáři pořádají závody O pohár předsedy místní organizace a i tentokrát jde o centimetry.