VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Při požáru seníku museli hasiči evakuovat zvířata

Dubno - V pátek hořel v obci Dubno seník. O případu jsme informovali, nyní přinášíme informaci o zásahu z pohledu hasičů.

16.6.2014
SDÍLEJ:

Požár seníkuFoto: HZS/Pavel Šušola

Dne 13.6.2014 krátce před 16 hodinou byla vyslána jednotka HZS Středočeského kraje, stanice Příbram k požáru stodoly v obci Dubno. Již cestou k požáru byl vidět hustý dým, který stoupal ze zemědělského objektu, proto si velitel zásahu povolal další posilové jednotky a byl vyhlášen 2. stupeň poplachu. Poté, co se jednotka dostavila na místo požáru, byl proveden průzkum, při kterém byla potvrzena informace, že se v hořícím objektu mimo jiné nachází 20 hospodářských zvířat. Dále zde byla nalezena autogenní souprava s náhradními lahvemi, které byly ihned evakuovány na bezpečné místo. V tuto chvíli již požárem byla zasažena celá půda objektu, kde bylo naskladněno cca 100 q letošního sena. Požár již také zasáhl celou přední část objektu, kde byl zaparkován lis na slámu. Do příjezdu posilových jednotek nařídil velitel zásahu požární obranu a evakuaci dobytka.

Evakuace hospodářských zvířat (krávy a býci) probíhala za pomoci majitele těchto zvířat. Evakuace se obešla bez komplikací a bez jakéhokoli zranění. Po dostavení se posilových jednotek na místo zásahu byl zahájen požární útok na zdolání požáru. Požár ve spodní části stodoly byl uhašen za několik minut. Jiná situace byla však na půdě, na kterou se propadla střešní krytina a nacházelo se na ní žhnoucí seno. Jediným možným a takticky správným řešením bylo, že seno se musí vyskladnit a uhasit nebo nechat dohořet mimo objekt. Na půdu však již nikdo nemohl, neboť došlo k částečnému propadnutí stropní konstrukce ve střední části objektu. Velitel zásahu po zvážení všech možností nakonec zvolil možnost vyskladnění sena pomocí lesnické techniky na převoz dřeva. HZS touto technikou nedisponuje, proto byla požádána po konzultaci s řídícím důstojníkem o věcnou pomoc nedaleká firma, která se specializuje na převoz dřeva. Toto rozhodnutí se ukázalo jako velmi prozíravé. Zkušený strojník lesní techniky odstranil zbytky krovů a doutnající seno nakládal na valník traktoru. Traktor poté odvážel seno na nedalekou louku, kde probíhalo dohašovaní

Na likvidaci zásahu se podílely jednotky HZS Středočeského kraje, stanice Příbram a stanice Dobříš. Dále jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Příbram VI – Březové Hory, Příbram I, Obecnice, Trhové Dušníky, Bohutín a Dubno. Pro případ dalších vzniku další mimořádné události byla uvedena do pohotovosti jednotka z Rožmitálu pod Třemšínem. Konečná škoda na objektu byla odhadnuta vyšetřovatelem požáru na 1,5mil Kč a uchráněné hodnoty na 700 000Kč. Příčina vzniku požáru je v současné době intenzivně vyšetřována. Pavel Šušola, HZS Příbram

Autor: Redakce

16.6.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Fotbalisté Dobříše vybojovali v Roudném všechny body

Mistrovství v ručním česání chmele u Kutílků
2

Na ruční česání přijela posila z Moravy

OBRAZEM: O víkendu Dobříš patřila psím sportům

Dobříš - Již 12. ročník Mezinárodního kynologického festivalu CACIT se uskutečnil o víkendu v Dobříši. Jde o jednu z největších sportovně kynologických akcí ve střední Evropě. Soutěžilo se až do nedělního odpoledne v pěti kynologických disciplínách.

V příbramském letním kině si prvně zahráli The Tap Tap

Příbram /FOTOGALERIE/ – Šest hodin dobré zábavy a hudby si mohli diváci užívat v sobotu odpoledne a večer v Letním kině Příbram na společném koncertu Jaroslava Uhlíře a skupin The Tap Tap a Keks.

Na Karlštejn se vrátila kopie císařské koruny

Karlštejn /FOTOGALERIE/ – I o víkendu mířili návštěvníci na hrad Karlštejn, kde je od začátku srpna kopie císařské koruny, která je vystavena spolu s českou Svatováclavskou korunou až do 14. října v Klenotnici hradu na konci I. prohlídkové trasy.

Příbramská policie dopadla sprejery

Příbram – Dva mladíci ve věku 20 a 21 let si posilněni alkoholem a dost možná i jinými návykovými látkami krátili dlouhou chvíli ničením cizího majetku. V Příbrami v ulici Boženy Němcové pobíhali se se sprejem a poničili s ním zaparkovaná auta a popelnice. Jedno z aut bylo podle policie dokonce jednoho z vandalů. Někdo na ně zavolal policii.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení