VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Brdy a CHKO

Sledujeme dění kolem CHKO Brdy

Ovce a kozy na Vystrkově hlídají trilobity

Jince - Vrch Vystrkov u Jinců je naleziště prvohorních fosilií a také jedno z mála míst, kde rostou pro Brdy netypické teplomilné rostliny, jako jsou rozchodníky, růže galská či vikev hrachovitá. Zarůstá ale trnkou, šípky a také třtinou křovištní. Aby se zdejší cenné bezlesí udrželo, pomůže je udržovat stádo ovcí a koz.

Hasiči podnikli řadu kroků o ochraně CHKO Brdy před požáry

Strašice - Hasičský záchranný sbor Plzeňského kraje (HZS) přijal řadu opatření k ochraně nové Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Brdy před požáry. Dobrovolné jednotky v okolí zrušeného vojenského prostoru například vybavil cisternami, proškolil je a zahrnul do poplachových plánů. Hasiči nyní jednají o údržbě komunikací, průjezdnosti silnic a vodních zdrojích. ČTK to řekl ředitel HZS František Pavlas. Podle něj jde o velké území, kde je špatný signál mobilních telefonů.

Pozor: V Brdech stále platí zákaz vstupu do některých míst kvůli munici

Jince - V Brdech stále pokračuje pyrotechnická očista. Ve všední dny jsou v terénu desítky vojáků z takzvaného Odřadu pyrotechnické očisty, kteří vyhledávají munici.

Bezlesí v okolí Padrtě pomáhá udržovat pastva dobytka

Brdy – Mezi nejcennější lokality z pohledu ochrany přírody náleží na území CHKO Brdy cílové plochy a další bezlesí. Rozsáhlé louky a další lokality bez lesa jsou mimo jiných i na Padrti a Záběhlé. Udržet bezlesí ale vyžaduje jisté zásahy, které kvůli zátěži nevybuchlé munice nejsou běžnou metodou proveditelné. Proto má Padrťsko nové obyvatele.

V Brdech ležela stokilová ostrá letecká puma

Příbram - Nebezpečnou munici objevil návštěvník CHKO Brdy. O její likvidaci se museli postarat policejní pyrotechnici.

Příbramská policie už získala dva bezpilotní letouny

Příbram, Praha – Bezpilotní rotorový univerzální systém (BRUS) z produkce Vojenského technického ústavu (VTÚ) byl už předán do užívání krajskému ředitelství policie Středočeského kraje.

Lesní zaměstnanec našel v Brdech dvanáct granátů

Brdy - Ve středu přijal operační důstojník na lince tísňového volání 158 oznámení od pracovníka lesů, že v lese v CHKO Brdy u obce Dobřív našel munici. Na místo vyrazila hlídka hrádeckých policistů, která místo nálezu do příjezdu policejního pyrotechnika zajistila a střežila.

Letošní Bahna nabídnou ukázku boje při napadení ČR

Brdy - Den pozemního vojska Bahna 2016, který se uskuteční v sobotu 25. června v bývalém vojenském prostoru Brdy, zve i letos fanoušky armády na zajímavé dynamické ukázky a vojenskou techniku. V programu bude účinkovat více než 1500 osob a 558 kusů techniky.

Hosty příbramských oslav z italského Valle di Ledro uchvátily Brdy

Příbram – V rámci oslav k 800. výročí Příbrami navštívila město delegace z partnerského Valle di Ledro. Hosté z Itálie se zúčastnili městských slavností v čele s Giulianem Pellegrinim, předsedou Kulturního spolku přátel Čech a Moravy (Associazione culturale amici della Boemia e della Moravia), Renatem Girardim, starostou obce Ledro (Comune di Ledro), Luisou Boccagni, předsedkyní Výboru pro zahraniční spolupráci mezi partnerskými městy (Comitato Gemellaggi di Ledro).

Turisté chtějí v Brdech do začátku roku 2018 vyznačit až 200 kilometrů tras

Příbram - Ministři obrany a životního prostředí Martin Stropnický a Richard Brabec (oba ANO) v pátek v Brdech osadili první turistický rozcestník. Ceduli s nápisem Pila 663 metrů a směrovky ukazující k nejbližším turistickým cílům umístili na strom nedaleko vodní nádrže Pilská.

Hvězdáři měří tmu v CHKO Brdy

Brdy – Až skončí léto a noci se opět prodlouží, vrátí se do CHKO Brdy astronomové.

Studenti si v Brdech vyzkoušeli roli diplomatů

Jince – Jaká je úloha a poslání představitelů diplomatického sboru v zemi sužované politickou nestabilitou? Jak se chovat a jednat při krizových situacích, které ohrožují bezpečnost a zdraví osob? Jak zvládnout tyto situace, pokud se dostanete na pokraj fyzických a psychických sil?

Ministři v CHKO Brdy umístí turistický rozcestník

Příbram – V pátek zavítají do regionu ministr obrany Martin Stropnický a životního prostředí Richard Brabec, aby v Chráněné krajinné oblasti Brdy v blízkosti Pilské nádrže společně umístili turistický rozcestník a seznámili se prostřednictvím zástupce Klubu českých turistů se stavem turistického značení a aktuální situací v Brdech po jejich přeměně z vojenského újezdu na CHKO. Turistický klub získal potřebná povolení a už před několika dny začal se značením tras.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení