VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Brdy a CHKO

Sledujeme dění kolem CHKO Brdy

Na Jordánu se uskutečnilo taktické cvičení hasičů s reálnou simulací požáru

Jince – Na dvě stovky hasičů, desítky kusů hasičské techniky od požárních stříkaček přes cisterny až vrtulník a kilometry hadic. Tak vypadalo středeční taktické cvičení hasičů s reálnou simulací ohně na dopadové ploše Jordán v CHKO Brdy. Ta se rozkládá na ploše 450 hektarů. Na části plochy již postupným zarůstáním stromy došlo v minulosti k omezení vřesoviště, přesto se současná plocha vřesoviště na Jordánu odhaduje na 230 hektarů.

Cyklostezka z Příbrami 
do Brd? Možná příští sezonu

Příbram – Na radnici v Příbrami letos už několikrát zazněla zpráva o chystané cyklostezce do Brd. Měla by vést lesoparkem, kolem Pecováku, chatovou oblastí až k úpravně vody v Kozičíně, jak vyplynulo při pondělním jednání radních. Ti schválili záměr vybudování a uložili příslušnému odboru, aby zahájil administrativní přípravu.

Policie v Chráněné krajinné oblasti Brdy kontroluje dopravu

Příbram – Režim v nově vzniklé Chráněné krajinné oblasti Brdy pomáhá hlídat i příbramská a rokycanská policie. Návštěvníci CHKO Brdy si jistě povšimli projíždějících policejních vozů nebo čtyřkolek. Přítomnost policie v Brdech má jistě svůj význam. Počet automobilů bez patřičného povolení k průjezdu chráněnou oblastí se snížil.

Hasiči na Jordánu nacvičovali reálnou simulaci hašení požáru

Jince – Desítky profesionálních i dobrovolných hasičů, spousty požárních vozidel a techniky. To všechno viděli turisté, kteří se oba dva dny uplynulého víkendu vydali do CHKO Brdy a jako cíl si vybrali bývalou dopadovou plochu Jordán.

Ve čtvrtek začalo vyznačování hranic Chráněné krajinné oblasti Brdy

Příbram - V CHKO Brdy se ve čtvrtek začalo s označováním hranic. První ze 103 hraničníků byl instalován u obce Kozičín nedaleko hájovny zvané U Slaniny.

Desítky policistů a hasičů hledaly v rámci cvičení čtveřici lidí v Brdech

Příbram - Téměř šedesátka lidí z řad policistů a hasičů hledala ve čtvrtek čtveřici pohřešovaných osob ve složitém terénu v CHKO Brdy.

Středočeský kraj chce zlepšit dostupnost Brd pro IZS

Praha - Středočeský kraj chce zlepšit dostupnost Brd pro Integrovaný záchranný systém. Podle hejtmana Miloše Petery (ČSSD) musí být vyřešena spojovací komunikace mezi Obecnicí na Příbramsku a Zaječovem na Berounsku. Při jednání krajského zastupitelstva novinářům řekl, že se na tom dohodl s vedením Vojenských lesů a statků.

Zoolog a vedoucí Správy CHKO Brdy provedli lidi jarní přírodou

Míšov - Za poznáním přírody v Brdech se v sobotu dopoledne vypravila skupina zájemců v doprovodu vedoucího Správy CHKO Brdy Bohumila Fišera a zoologa příbramského muzea Davida Fischera.

M. Tomáš: Vlk by Brdům významně prospěl. Stav jelenů je velmi vysoký

Příbram - Do České republiky se navrací velké šelmy. Potvrzen byl například výskyt vlka a do nových oblastí proniká i rys, kterému se staly  před lety domovem i Brdy. Žije stále v Brdech tato kočkovitá šelma? To se snaží zjistit Martin Tomáš.

Bezlesí v Brdech, podobné tundře, udrží řízené vypalování

Příbram – Bezesporu mezi přírodovědecky nejcennější lokality Chráněné krajinné oblasti Brd patří rozsáhlé odlesněné plochy dopadových ploch Jordán a Tok. Na konci léta se tyto dopadovky zbarví do fialova rozkvetlými porosty vřesu.

Značení turistických tras v Brdech stále nezačalo, chybí povolení

Příbram - Značení turistických tras v Chráněné krajinné oblasti Brdy, která vznikla počátkem roku na území bývalého vojenského újezdu, se nejméně o měsíc posouvá. Klub českých turistů (KČT) chtěl začít s vyznačením prvních 70 kilometrů pěších tras v těchto dnech, nemá ale ještě povolení od ministerstva životního prostředí.

Hráz proti velké vodě v Brdech? Obyvatelé Strašic jsou proti

Brdy – Studie Povodí Vltavy na suchý poldr na Klabavě v Brdech dělá obci vrásky. Připravuje proto lepší řešení.

Maskota Domu přírody v CHKO Brdy vytvoří školáci

Jince – Státní podnik Vojenské lesy a statky ČR (VLS) ve spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny vybuduje v areálu loveckého zámečku Tři trubky v údolí Padrťského potoka Dům přírody.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení