VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Brdy a CHKO

Sledujeme dění kolem CHKO Brdy

Příbram oslaví vznik CHKO Brdy na Nový rok

Příbram - U příležitosti otevření CHKO Brdy pořádá město Příbram neformální oslavu této události na Nový rok 2016 v Příbrami – Orlově, od 14.00 hodin na parkovišti a konečné linky č. 5 MHD Příbram.

Od příštího roku se vojenský prostor stane součástí CHKO a dvou krajů

Příbram – Od 1. ledna 2016 už nebude existovat Vojenský újezd Brdy. Ministerstvo obrany připravilo ve spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR, Správou CHKO Brdy a státním podnikem Vojenské lesy a statky ČR souhrn nejdůležitějších informací k budoucímu režimu v této lokalitě.

Ředitel vojenských lesů Vojáček: Vpuštění dopravy by byl výrazný invazivní zásah

Příbram, Praha – Od ledna příštího roku vznikne na současném území Vojenského újezdu Brdy Chráněné krajinná oblast Brdy. I poté, co se promění vojenských prostor v chráněnou oblast, bude na jeho území hospodařit státní podnik Vojenské lesy a statky České republiky (VLS). Generálního ředitele státního podniku Josefa Vojáčka jsme požádali o rozhovor.

Vláda schválila vznik Chráněné krajinné oblasti Brdy

Praha - Vláda dnes schválila vznik Chráněné krajinné oblasti Brdy. Od 1. ledna má na celkem 345 kilometrech čtverečních ochránit přírodu ve stávajícím vojenském újezdu, který bude zrušen ke konci letošního roku, a v části jižních Brd. Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) po přijetí vládního nařízení ČTK řekl, že do území bude patřit i zlatonosné ložisko Petráškova hora u Vacíkova.

V Brdech jsou naplánované kromě tras i dvě naučné stezky a hřebenovka

Příbram - Na posledním jednání v Příbrami o Chráněné krajinné oblasti Brdy, kterého se zúčastnili především zástupci dotčených obcí, obce s rozšířenou působností, ale i krajské úřady a ministři obrany a životní prostředí, byl představen konkrétní návrh značení cyklostezek a turistických stezek.

Příbram zpracovala návrh turistických, cyklistických a běžkařských stezek

Příbram - Ministr obrany Martin Stropnický a ministr životního prostředí Richard Brabec se v úterý v Příbrami účastnili jednání se zástupci dotčených krajů a obcí ohledně přípravy přechodu části Vojenského újezdu Brdy na chráněnou krajinnou oblast. Schůzka byla svolána z iniciativy ministerstva obrany a důležitá byla zejména pro starosty všech obcí, na jejichž katastrech nebo v jejichž sousedství by měla být vyhlášena CHKO.

Na území vojenského újezdu vznikne zhruba 450 kilometrů tras

Příbram - Ministr obrany Martin Stropnický a ministr životní prostředí Richard Brabec se v úterý v Příbrami účastnili jednání se zástupci dotčených krajů a obcí ohledně přípravy přechodu části vojenského újezdu Brdy na chráněnou krajinnou oblast.

Ještě není rozhodnuto, zda bude součástí CHKO Brdy Petráškova hora

Příbram /AKTUALIZACE/ – Pracoviště budoucí Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Brdy vzniknou v Příbrami, Jincích a Spáleném Poříčí. V úterý to v Příbrami řekl ministr životního prostředí Richard Brabec po jednání s ministrem obrany Martinem Stropnickým (oba ANO) a zástupci obcí a krajů v Příbrami.

Učená společnost ČR varuje před živelnou výstavbou uvnitř Brd

Příbram - Učená společnost České republiky uspořádala od 26. do 28. září pro zájemce z řad svých členů exkurzi do středních Brd. Cílem exkurze bylo seznámit její účastníky se stavem a perspektivami území, kde se připravuje vyhlášení chráněné krajinné oblasti (CHKO) na ploše nynějšího Vojenského újezdu (VÚ) Brdy. Jde o zcela jedinečné území ve středu Čech s vysokou ekologickou a krajinnou hodnotou, které na rozloze 260 km2 není narušeno výstavbou, ani mnoha jinými civilizačními vlivy.

Krajský úřad nechce sídlo CHKO v Příbrami, ale v Jincích a pobočku na Plzeňsku

Příbramsko - Středočeský kraj nesouhlasí se záměrem vytvořit sídlo budoucí Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Brdy v Příbrami. Podle hejtmana Miloše Petery (ČSSD) by správa CHKO mělo sídlit v Jincích a pobočku mít v Plzeňském kraji. Petera včera při návštěvě Benešova řekl, že se kraj pokusí záměr ministerstva životního prostředí ještě změnit. Podle něj zatím nebylo o ničem definitivně rozhodnuto a o umístění sídla CHKO se intenzivně jedná. V dohledné době se má konat schůzka zástupců kraje a ministerstev životního prostředí a obrany.

Za razítky budou lidé z Brd muset jezdit až do Příbrami

Příbram – Chráněná krajinná oblast (CHKO) Brdy, která má vzniknout po zrušení vojenského újezdu na začátku příštího roku, s největší pravděpodobností nebude mít sídlo v Plzeňském kraji. A to i přes to, že ministerstvo životního prostředí může zdarma získat vhodnou budovu pro úředníky přímo na náměstí ve Spáleném Poříčí. Opozice vedení Plzeňského kraje vyčítá laxnost při jednání s ministerstvem.

Generální ředitel VLS: V žádném případě nepodpoříme jakékoliv stavební aktivity

Jince, Příbram – K termínu 31. prosince 2015 má zaniknout Vojenský újezd Brdy a od 1. ledna 2016 má podle původního harmonogramu vzniknout na jeho území a také v jižních Brdech Chráněná krajinná oblast Brdy.

Pelc o pracovištích CHKO Brdy: Pro práce v terénu využijeme budovy v Jincích

Příbram - V souvislosti s vyhlášením chráněné krajinné oblasti Brdy a kvůli lepší dostupnosti pro veřejnost vznikne na Příbramsku detašované pracoviště Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, v rámci něhož bude pracovat i správa chráněné krajinné oblasti Brdy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení