VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Šli za svým snem

Motivace není nikdy dost. Připravujeme proto rozhovory s lidmi z Příbramska, kteří následovali své sny.

Architekt Aleš Brotánek: Jaký vztah má Příbram k dominantě „maxikoule“?

Příbram – Příbramský architekt Aleš Brotánek se navrhováním pasivních domů věnuje zhruba dvacet let. Koncem minulého roku s kolegou Janem Praislerem uspěli v architektonické soutěži BEFFA, a to hned ve dvou kategoriích. Za návrh pasivního domu mateřské školy získali 2. místo a za projekt pasivního domu pro seniory místo první.

Vladimír Motyka o natáčení dokumentu: Bakča? To byl prostě indián

Příbram – Pro některé punkáč, indián. Tak alespoň na první pohled působil Petr Bakalerov alias Bakča z kapely E!E. V dokumentu, který vznikl krátce po jeho smrti, ale tvůrci odhalují i další tváře muzikanta, tatéra a především člověka milujícího svou rodinu. 

Řemeslník Jiří Pilecký: Hlína je vhodná i do koupelen

Příbram /ROZHOVOR/ – Zdravý životní styl, jídlo a také bydlení. To jsou nyní častá témata diskuzí. Využití přírodních prvků se nevyhnulo ani stavebnictví. Své o tom ví stavař a jeden z mála zedníků, kteří na stavbách uplatňují hliněnou omítku, Jiří Pilecký z Dobříše, jenž při ukázkách řemesel ve Vysokém Chlumci Příbramskému deníku poskytl rozhovor. Oldřich Rejman: Vyjet z vody na wakeboardu chce grif, obloučky jsou pak sranda

Březnice – Adrenalinovým sportům se třiatřicetiletý Oldřich Rejman věnuje od dětství. V deseti letech začal s windsurfingem a postupně přidal další adrenalinové sporty jako je skateboarding, snowboarding a v posledních třech letech také wakebording a kiteboarding. Tento víkend navíc v Březnici pořádá ve spolupráci s partou lidí ze sdružení All-boards Wake a BMX party, kde si kdokoliv může adrenalinové sporty zdarma vyzkoušet.

Mikuláš Pešta: Film bude pohádkou pro dospělé 
s nadsázkou a černým humorem

Rožmitál – Členové občanského sdružení Rosenthal z Rožmitálu už řadu let zpestřují kulturní život v regionu svým divadelním a šermířským vstoupením, pořádáním výstav a dobrodružných programů. Ani o prázdninách ale čas nemarní. Připravují totiž film s názvem Prach a broky. O natáčení jsme si proto povídali s hercem a scénáristou snímku Mikulášem Peštou.

Martina Stromková o životě v cizině: V Anglii mi chybí rodina, čeština a horalky

Příbram - Dětství prožila Martina Stromková v Tochovicích u Březnice. V devatenácti letech pak vycestovala do Anglie s myšlenkou strávit zde několik měsíců. Zůstala ale několik let a Příbramskému deníku poskytla rozhovor.

Jakub Pogran: Život fyziků z oblíbeného seriálu není jen nadsázka

Příbram /ROZHOVOR/ – Spolupracovat s vědci a okusit život na akademické půdě už v pouhých devatenácti letech? I to je možné. Jakubovi Pogranovi z Příbrami se to povedlo. Výsledky jeho projektu ocenili čeští vědci na konferenci Jsem mladý vědec jako nejlepší v oboru matematika a informační technologie. Mladý vědec tak zároveň postoupil na mezinárodní vědeckou soutěž v Bruselu. O fyzice a době strávené na akademické půdě jsme hovořili s devatenáctiletým Jakubem Pogranem z Příbrami.

Návrhářka Kateřina Štěpánková: Nejtěžší šaty váží patnáct kilo

Příbram – V Příbrami se uskutečnil historicky první svatební veletrh. A měl úspěch. Nejen budoucí nevěsty si akci nenechaly ujít. A měly z čeho vybírat. Nejen o svatebních šatech jsme si povídali s jejich návrhářkou, Kateřinou Štěpánkovou.

Mlynář Rudolf Dubský: Jako jediní u nás meleme i mouku konopnou

Příbram – Jablko skutečně nepadá daleko od stromu. Své o tom ví generace mlynářů Dubských z Bohutína. Ti zde melou mouku už sto let. O životě ve mlýně jsme hovořili s mlynářem Rudolfem Dubským.

Michal Švec: Vrtulník v našem prvním klipu je spíše zpestření

Rožmitál – V sobotu na rockovém večeru v Rožmitále odehrála kapela Hand Grenade skvělý koncert. Mirovická banda zařadila do repertoáru i novinku letošního roku, singl Nejsi anděl, ke kterému nyní natočila také videoklip.Nejen o připravovaném klipu jsme hovořili se zpěvákem kapely Michalem Švecem.

Skater Jakub Jarolím: Začínal jsem jezdit na rampě, ale bazény jsou nejvíc

Příbram /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ – Vítězem v minirampě na sobotním Toadstool závodu se stal sedmadvacetiletý Příbramák Jakub „Vejce" Jarolím, se kterým jsme hovořili nejen o skejtu.

Biker Karel Hobl: Nejvíc dalo zabrat salto v rádiusu

Březnice/ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Na akci Kola a kolečka nechyběla letos ani BMX exhibice místních bikerů. O ježdění a tricích jsme si povídali s třiadvacetiletým jezdcem Karlem Hoblem z Březnice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení