VYBERTE SI REGION

Z regionu

Hygienici prověřili kvalitu vod. Sinice jsou v Bakově nad Jizerou

Mladoboleslavsko - I když letošní léto zrovna netrhá extrémní teplotní rekordy jako minulý rok, minimálně na začátku prázdnin teploty výrazně přeskakovaly tropickou třicítku. Nicméně, ani tak v posledních dnech provozovatelé nejásají. Čísla ve statistikách návštěvnosti jim kazí hlavně proměnlivé počasí a lokální srážky.

Sklizena není zatím ani čtvrtina úrody. Žně komplikuje častý déšť

Rakovnicko - Jen necelých patnáct a půl procenta ploch obilovin je sklizeno na začátku srpna na Rakovnicku. To je velmi málo. Zemědělce z polí vyhání déšť, který na krátko vystřídá slunečné počasí, a to na zdárnou sklizeň nestačí.

Tyč propíchla muži záda a těsně za hlavou vyjela ven

Berounsko /FOTOGALERIE/ - Posádka záchranné služby Trans Hospital Plus Řevnice s lékařem byla v úterý v noci přivolána do Mokropes na pomezí Berounska a Prahy-západ k úrazu železnou tyčí u staršího muže. Na místě události již pacientovi poskytli první pomoc dobrovolní hasiči obce Mokropsy.

Lidé z Vlašimska vyslovili v debatě nesouhlas bioelektrárně

Vlašim /FOTOGALERIE/ - Při veřejném projednávání posudku se v sále kina ve Vlašimi na Benešovsku sešlo na sedm desítek odpůrců záměru výstavby biostanice. Lidé z Pavlovic, Kladrub, Vlašimi i odjinud ve více než dvouhodinové diskusi dali soukromému investorovi firmy Bioelektrárna Vlašim i zpracovatelům EIA najevo, že si bioelektrárnu v blízkosti svého bydliště nepřejí. 

Ministr dopravy přijede do Berouna kvůli dopravě

Beroun - Ministr dopravy Dan Ťok zamíří 
na oficiální návštěvu do Berouna. Reaguje tak na dopis, který dostal od starosty města Ivana Kůse. Ten se na ministra dopravy obrátil s několika stížnostmi 
v druhé polovině července, kdy kvůli rekonstrukci dálnice D5 zkolabovala doprava v Berouně a okolí.

Kameny zmizelých byly položeny v Kutné Hoře

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Uložení dvaceti osmi Stolpersteine neboli Kamenů zmizelých k uctění památky obětí holocaustu se uskutečnilo v úterý v Kutné Hoře. První kameny byly krátce před polednem uloženy v Šultysově ulici. Další kameny zmizelých byly postupně položeny v ulicích Husova, Česká, Pod valy a Sedlecká.

Ve Středočeském kraji se o cenu za architekturu uchází šest nominovaných děl

Benešovsko - Hned dvě architektonicky zajímavé stavby z Benešovska nominovala sedmičlenná mezinárodní odborná porota do užšího výběru prvního ročníku České ceny za architekturu (ČCA). Jde o Oranžérii v Čerčanech a Hnízdo ve Strančicích.

Pachatel cizinci v Mladé Boleslavi vyhrožoval zabitím, pak ho okradl o peníze

Mladá Boleslav - Hádka, napadení šestatřicetiletého cizince a krádež jeho šesti tisíc korun. To byl scénář incidentu, který se odehrál v minulém týdnu v noci na středu, a nyní ho rozplétají mladoboleslavští kriminalisté.

V Nezabudicích věří, že dotace ukončí soudní spor o čistotu vody

Nezabudice - Po letech marného čekání byla obci Nezabudice na Rakovnicku přiklepnuta více než tří milionová dotace. Tyto peníze by mohly pomoci vyřešit nejen problém s kvalitnějším odkanalizováním obce, ale podle všeho i zapeklitý soudní spor.

Zřízení vojenského útvaru v Rakovníku bude stát desítky milionů korun

Rakovník - V pondělí začal oficiální návrat vojáků do rakovnických kasáren. V Rakovníku již nebudou sídlit záchranáři či ženijní prapor, ale útvar pozemních sil. Jak bude zdejší bojová jednotka vyzbrojena, ještě není známé, bude hodně záležet na rozpočtu armády. Zřízení nového útvaru vyjde ministerstvo obrany na zhruba 75 milionů korun.

Dva měsíce do senátních voleb: kandidátů na Mělnicku je šest

Mělnicko - Podzimním senátním volbám bude patřit druhý říjnový víkend. Na Mělnicku se bude snažit obhájit svou pozici stávající senátorka, občanská demokratka Veronika Vrecionová. Zatím je jasné, že proti ní bude kandidovat pět mužů, za nimiž stojí další velké strany.

Policisté kontrolovali rekreační objekty. Jejich cesta vedla do okolí Slaného

Kladensko - Policisté v minulých dnech uspořádali další z mnoha preventivních akcí zaměřených na ochranu rekreačních objektů. Kladenské policistky oddělení tisku a prevence připravují projekty na tuto majetkovou trestnou činnost již patnáctým rokem.

Na milovickém festivalu fungovali i němečtí policisté. Byl to prý skvělý nápad

Milovice /FOTOGALERIE/ - Až na několik stížností na hluk se nejlepší taneční festival Let it Roll ve svém žánru na světě vydařil. Na letiště v Milovicích na Nymbursku se podle údajů pořadatelů sjelo kolem 25 tisíc fanoušků taneční hudby. Z toho přibližně 16 tisíc bylo cizinců 
z celkem asi 50 zemí světa.

Zvířecí dny u městských strážníků v Kolíně: chytali psi i hada

Kolín - Poněkud neobvyklé překvapení čekalo krátce před obědem muže v Jezeřanské ulici v Kolíně. Mezi sítí proti hmyzu a oknem v kuchyni, které bylo otevřeno na ventilační polohu, na muže hleděl zhruba sedmdesáticentimetrový had.

Bez krytého bazénu budou Rakovničané přes dva roky

Rakovník - Téměř za jeden měsíc se nadobro uzavřou vstupní dveře plaveckého bazénu v Rakovníku. Stav budovy je totiž natolik vážný, že bez dalších nutných milionových investic statik jeho používání nepovolí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies