VYBERTE SI REGION

Z regionu

Duhová lávka v Klášterní Skalici byla oceněná v soutěži Stavba roku

Klášterní Skalice - Dřevěná lávka v katastru Klášterní Skalice na Kolínsku se stala jedním z oceněných stavebních děl Stavby roku střední Čechy 2015.

Stakorská škola: ředitelka i učitelky podaly výpověď!

Horní Stakory - Napětí v malotřídce v Horních Stakorách na Mladoboleslavsku vyvrcholilo. Ředitelka i učitelky podaly výpověď. Důvod? Nejistota. Už od letošního zápisu předškoláků do prvních tříd vládla v základní škole podivná atmosféra.

Na Mělnicku je stále nedostatek řidičů nákladních automobilů

Mělnicko - Zaměstnavatelé z Mělnicka už dlouho shánějí řidiče nákladních automobilů. V aktuální nabídce mělnického úřadu práce a jeho dvou poboček v Kralupech nad Vltavou a Neratovicích je rovnou dvaadvacet volných pracovních míst pro šoféry nákladních aut.

Policisté opět odhalili na silnicích na Kladensku podnapilé řidiče

Kladensko - Přestože policie neustále upozorňuje řidiče, aby se před jízdou vyvarovali požití alkoholu, najdou se tací, kterým je lhostejné, že svým chováním ohrožují nejen své zdraví, ale také životy a zdraví ostatních účastníků silničního provozu.

Oprava unikátní sokolovny v Rakovníku začne letos

Rakovník - Historická budova sokolovny v Rakovníku by se měla dočkat v příštích letech postupné rekonstrukce. Celková oprava unikátní budovy, která ve městě stojí od roku 1914 v téměř původním stavu, je pro město v současné době příliš nákladná. 

Hořící autobus v Kačici zaměstnal hasiče. Cestující i řidič stačili vystoupit

Kačice - Hasiče v akci měli v pondělí odpoledne možnost na vlastní oči vidět obyvatelé Kačice na Kladensku. Důvodem byl požár motoru autobusu Karosa na místní návsi. K jeho likvidaci vyrazili profesionální hasiči z Kladna a Stochova i dobrovolní hasiči ze Smečna.

Sokolník: Lovečtí dravci jsou lenoši, nechtějí létat, chtějí klid a žrádlo

Liblice /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Sokolník Miloslav Pražák z Vysoké a jeho dva kolegové Petr a Jana Kolomazníkovi z občanského sdružení Penthea, jež provozuje záchrannou stanici pro handicapované volně žijící živočichy v pražských Modřanech, přivezli do zámeckého parku v Liblicích na Mělnicku na třicet převážně dravých ptáků.

Brexit ovlivnil každodenní život Čechů ve Velké Británii

Kolínsko - Obě pocházejí z Kolínska, obě nyní žijí na Britských ostrovech a obě zasáhlo rozhodnutí Britů, kteří odhlasovali vystoupení z Evropské unie. V hlavě mají dvě mladé ženy spoustu otázek, co bude dál?

K přírodě se lidé musí umět chovat a zachovat si respekt

Týnec nad Sázavou /ROZHOVOR/ - Na lodi je čtyřiapadesátiletý Jaromír Biolek opravdu jako ryba ve vodě. Podobnou nebo stejnou cestou možná půjdou i jeho čtyři děti, které prvně vyvezl už, když jim byl jeden rok. Podle majitele outdoorové centra Bisport v Týnci nad Sázavou totiž pravého vodáka poznáte za deště.

Na Tyršově koupališti v Rakovníku zkouší nové vodní atrakce

Rakovník - Jediné přírodní koupaliště na Rakovnicku, jehož kvalitu vody hlídají krajští hygienici, se nachází ve východní části Rakovníka ve směru na Křivoklát. Nově zdejší provozovatel zkouší další letní novinky, a to naviják na wakeboarding a také vodní lyže. Nové atrakce mají přilákat další návštěvníky. A nejen to.

Po zbourání hotelu v Kralupech nad Vltavou půjde 
k zemi i expediční hala

Kralupy nad Vltavou - Areál bývalého pivovaru v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku, který bude součástí rozsáhlé přestavby centra města, brzy přijde o další nevyužité stavby. Demolice se podle místostarosty města Libora Lesáka dočká nejen expediční hala, která stojí mezi balírnou bývalého mlýna a pivovarem, ale i stáčírna.

Připravovaná obnova světel má Čáslavi ušetřit statisíce korun

Čáslav - Čtyři lokality v Čáslavi na Kutnohorsku, kterými je ulice Pražská, Jeníkovská, lokalita v okolí Lipové ulice a Váchov, čekají v příštím roce velké změny. Zastupitelé totiž schválili spolufinancování projektu na veřejné osvětlení, který v následujících letech ušetří městu značnou část peněz v této lokalitě.

Zrekonstruovaná čistička v Poděbradech jede na zkušební provoz

Poděbrady - Více než rok. Tak dlouho trvala modernizace čistírny odpadních vod v Poděbradech na Nymbursku. Kromě toho, že výrazně zvýšila svoji kapacitu, má také nové modernější vybavení, které odpovídá stávajícím náročným předpisům.

Cyklistku srazilo auto na náměstí, vrtulník ji převezl v bezvědomí do Střešovic

Nymburk /FOTOGALERIE/ - Nehoda s vážnými následky se stala v pondělí v 10 dopoledne v centru Nymburka na náměstí Přemyslovců. Na křižovatce před budovou spořitelny srazilo BMW šedesátiletou cyklistku. Ta utrpěla vážný úraz hlavy, se kterým byla letecky transportována do střešovické nemocnice.

Nesouhlas s rybníkem v Mladé Boleslavi: petice má stovky podpisů

Mladá Boleslav - Rybníček bahňáček, takové přízvisko se vžilo pro plánovaný rybník, který by měl vzniknout naproti areálu firmy Compag ve Vančurově ulici v Mladé Boleslavi. Vedení města vodní plochu, nazývanou posměšně také Gabčíkovo, dokonce uložilo na pár měsíců k ledu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.