VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Benefiční aukce uměleckých děl pro Cestu domů znamenají radost na druhou

Praha - Doby, kdy bylo obvyklé říkat veřejnosti: „Přispějte na to či ono" a jednotlivci i firmy tak činili, jsou pryč. Celý sektor dárcovství se proměňuje, vztahy s podporovateli jsou více partnerské a způsob oslovení potenciálních dárců více kreativní. A je to dobře, pokud má přispěvatel radost, že je o něj postaráno nebo dokonce něco za svůj příspěvek obdržel, je to rovnovážný a tudíž trvalejší vztah.

20.11.2015
SDÍLEJ:

Z benefiční aukce uměleckých děl pro Cestu domů.Foto: www.cestadomu.cz

Cesta domů před pěti lety přibyla s aukcí výtvarného umění. Nebyla první, ale pokusila se o čistý koncept. Oslovila významné osobnosti současné výtvarné scény a letos, ještě lépe než dříve, kombinuje díla zástupců jednotlivých výtvarných technik. V katalogu lze vysledovat dva důležité směry, kterými je aukce ovlivněna: škála starých mistrů a kvalita mladé současnosti.

Pozvánka na benefiční aukci uměleckých děl pro Cestu domů v kostele sv. Anny - centru Pražská křižovatka.Mezi velikány patří ti, kteří jsou často v zahraničí známější než v domovině: Karel Malich, Alena Kučerová, Stanislav Kolíbal či Daisy Mrázková nebo již zesnulí Jaroslav Šerých a fotografka Dagmar Hochová. Současná generace, v čele například s Krištofem Kinterou, smysluplně podporuje hospic Cesta domů rozmanitými díly, kterých jsou v katalogu aukce na dvě stovky. Letošní novinkou je takzvaná tichá aukce: tato část dražby probíhá celý měsíc předem a v den aukce paralelně s aukcí s licitátorem.

Půvabné naplnění jakési trojčlenky

Při tomto komplikovaném způsobu podpory neziskového sektoru dochází k půvabnému naplnění jakési trojčlenky: na straně jedné je autor, výtvarník, který je ochoten věnovat dobročinné organizaci své dílo. Na straně další je organizátor, v tomto případě Cesta domů, která profesionálním způsobem organizuje velkou aukci a rozšiřuje ji o rozměr společenský, neboť součástí dražebního večera je setkání dobrých lidí nad číší vína. A na vrcholu třetím pak stojí dražitelé, jež při vědomí dobročinnosti srdnatě zápolí o mnohá díla a naplňují tak rovnici pomoci.

Cesta domů - logo.Bez žádného z vyjmenovaných by soukolí pomoci nezaklaplo a nebylo by jak podporovat bohulibou činnost hospice. Pro každého, kdo si na webu www.cestadomu.cz/aukce požádá, je připraven unikátně zpracovaná katalog aukce 2015, která se uskuteční ve čtvrtek 26. listopadu v kostele sv. Anny od 19 hodin v Centru Pražská křižovatka. 

Snad i iniciátor obnovy tohoto místa, prezident Václav Havel, by měl z této smysluplné taškařice radost!

Autor: Redakce

20.11.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Fotbalisté Dobříše vybojovali v Roudném všechny body

Mistrovství v ručním česání chmele u Kutílků
2

Na ruční česání přijela posila z Moravy

OBRAZEM: O víkendu Dobříš patřila psím sportům

Dobříš - Již 12. ročník Mezinárodního kynologického festivalu CACIT se uskutečnil o víkendu v Dobříši. Jde o jednu z největších sportovně kynologických akcí ve střední Evropě. Soutěžilo se až do nedělního odpoledne v pěti kynologických disciplínách.

V příbramském letním kině si prvně zahráli The Tap Tap

Příbram /FOTOGALERIE/ – Šest hodin dobré zábavy a hudby si mohli diváci užívat v sobotu odpoledne a večer v Letním kině Příbram na společném koncertu Jaroslava Uhlíře a skupin The Tap Tap a Keks.

Na Karlštejn se vrátila kopie císařské koruny

Karlštejn /FOTOGALERIE/ – I o víkendu mířili návštěvníci na hrad Karlštejn, kde je od začátku srpna kopie císařské koruny, která je vystavena spolu s českou Svatováclavskou korunou až do 14. října v Klenotnici hradu na konci I. prohlídkové trasy.

Příbramská policie dopadla sprejery

Příbram – Dva mladíci ve věku 20 a 21 let si posilněni alkoholem a dost možná i jinými návykovými látkami krátili dlouhou chvíli ničením cizího majetku. V Příbrami v ulici Boženy Němcové pobíhali se se sprejem a poničili s ním zaparkovaná auta a popelnice. Jedno z aut bylo podle policie dokonce jednoho z vandalů. Někdo na ně zavolal policii.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení