VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Finalistka Miss hasička má boj s ohněm nebo vodou v genech

Heřmaničky –  Dvacetiletá Markéta Járková uplynulou  sobotu  odpoledne po vydatném dešti  absolvovala v ženském družstvu Sboru dobrovolných hasičů Heřmaničky na rozbahněné louce okrskovou soutěž v požárním sportu. „Počasí nám nevyšlo. Stovky se běhaly bez překážek, jen rozdělovač a hadice. Taky jsme upadla," usmívala se Markéta Járková, která při požárním útoku, stejně tak i v sobotu, dělává levý proud.

14.5.2013
SDÍLEJ:

Proměny Markéty Járkové. Foto: Deník/ Ladislav Jerie

Dívka, která překvapivě soutěžila za družstvo starších žen, je ve sboru už 13 let.

„Hasičinou je postižená celá rodina. Není nikdo, kdo by nebyl. Maminka hasička, strejda hasič, brácha letos poprvé běžel se staršími chlapy a děda je starostou sboru," svěřila se s rodinnou „diagnózou" finalistka soutěže Miss hasička Středočeského kraje 2013, kterou čeká, tak jako ostatní dívky, finále na Konopišti.

„Snad jenom babička není hasička. Alespoň vaří a stará se o to ostatní, hlavně zásobování,"  dodala.

Finalistku  Markétou Járkovou do hasičské soutěže krásy trochu popostrčil děda Ladislav Sova, starosta  Sboru dobrovolných hasičů Heřmaničky.

„Bude to pro mne, holku z vesnice, úplně první zkušenost s takovouhle soutěží. Děda byl proto aby jsem se přihlásila,"  nastínila dvacetiletá dívka.

Její sestřenice Lucie Sovová z Přestavlk u Sedlce-Prčice byla v podobných soutěžích úspěšná minulý rok.

„Já si myslím, že se mohly přihlásit i jiné ženy. Měly by na to, ale nechtělo se jim,"  zamyslela se Markéta Járková, která pracuje v zemědělském družstvu v Trhovém Štěpánově jako účetní a vážná.

U hasičského sboru působí  finalistka Miss z Heřmaniček také jako pomocná vedoucí mladých hasičů. Školení na vedoucí si bude dělat letos.

„Už jsem s mladými hasiči, kterých je nyní kolem 15,  absolvovala celou soutěž. Děti dokáží překvapit pokaždé něčím jiným. Jsou nevyzpytatelní, je s nimi úžasná legrace," svěřila se hasička, pro níž je pódium konopišťského amfiteátru velkou neznámou.

„Netuším, jak to tam vypadá. Prý tam bude málo místa. Doufám, že nebude pršet," doufá Markéta Járková,  jež si pro volnou disciplínu připravuje arabský tanec s hasičskou tématikou.

A při povinném tanci si polku skočí s jedním z mladších členů sboru. „Já byla jeho vedoucí, když byl jako mladý hasič. Teď už je u starších," uvedla finalistka, která se v sobotu 25. května na Konopišti představí publiku ve společenské róbě, která si zkoušela v půjčovně v Černoleské ulici.

„Šaty nepředstavovaly vůbec žádný  problém. Viděla jsem je na figuríně a okamžitě věděla, že tyhle jsou pro mě. Pak jsem si ještě vyzkoušela  další, ale v amfiteátru budu mít ty, které jsem si vyhlédla v prvním okamžiku," přiznala Markéta Járková.

Autor: Ladislav Jerie

14.5.2013
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Červený Hrádek u Sedlčan

Benefiční festival pomůže dětem s ichtyózou

Konvent plný loutek a dětí.
3

Březnický konvent opět ožije loutkami a hudbou

Hospoda Cup vyhrál tým CJ Izolace

Bohutín - Turnaj s velkou tradicí, to je Hospoda cup v Bohutíně. Turnaje hraného od roku 1998 se letos zhostil tým EventPeople a uvedl jej do nového kabátu. 

AKTUALIZOVÁNO

Máte vážně nemocné příbuzné? Dostanete až tři měsíce placeného volna

Lidé dostanou možnost čerpat až tříměsíční placené ošetřovatelské volno na péči o vážně nemocné příbuzné. Senát dnes schválil vládní novelu o nemocenském pojištění, která volno uzákoní. 

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Kamýk byl při povodni nejvíce postiženou obcí

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - Solenice a Kamýk byly před 15 roky při katastrofální povodni nejpostiženější obcí regionu. Když se povodňová vlna hnala Vltavskou kaskádou, zatopila Solenice pod hrází Vodního díla Orlík a pod vodou se vzápětí ocitl i Kamýk nad Vltavou. Zaplaveno bylo 60 objektů, z toho 37 rodinných domů.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení