VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Petici už podepsalo přes patnáct tisíc lidí

Beroun – Dva měsíce uplynuly od chvíle, kdy starostka Berouna Šárka Endrlová informovala veřejnost o záměru firmy BasGas provést v tzv. Pražské pánvi průzkum břidlicového plynu.

3.5.2012
SDÍLEJ:

Radnice a Pražská brána v Berouně.Foto: DENÍK/Petra Lišková

„Jsem spokojená, co jsme za tyto dva měsíce dokázali. Mile mě zaskočil zájem lidí o petici," uvedla Šárka Endrlová.

Petiční archy berounské petice STOP HF Český kras již podepsalo přes patnáct tisíc lidí. „A to ještě rozhodně není definitivní cifra. Petici mohou zájemci podepisovat až do 15. května, a to například v podatelně berounského městského úřadu," uvedla představitelka petičního výboru Marcela Bergerová. Zároveň vyzvala všechny, kteří petiční archy vyplňovali, aby je do poloviny května odevzdali.

Počet podpisů na petičním archu je velice důležitý. Pokud je na petici více než 10 tisíc podpisů, musí se jí zabývat Senát na veřejném plenárním zasedání. „To by se mohlo konat již v červnu," konstatoval senátor za Berounsko Jiří Oberfalzer, který se také staví proti průzkumu a případné následné těžbě břidlicových plynů.

„Máme tak prostor, jak celou záležitost posunout dál. Již v pátek se zúčastním zasedání Asociace krajů České republiky v Plzni. Oblasti, které byly vytipované pro průzkum břidlicových plynů, zasahují do pěti krajů. V pátek se budeme bavit o předložení návrhu zákona na zákaz použití hydraulického štěpení v České republice," upozornila na nejbližší termín starostka Šárka Endrlová.

„Je třeba si ale uvědomit, že nic není vyhráno. Nyní nebojujeme jen za Český kras, ale za ochranu celé republiky," dodala starostka.

Autor: Petra Lišková

3.5.2012
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Červený Hrádek u Sedlčan

Benefiční festival pomůže dětem s ichtyózou

Konvent plný loutek a dětí.
3

Březnický konvent opět ožije loutkami a hudbou

Hospoda Cup vyhrál tým CJ Izolace

Bohutín - Turnaj s velkou tradicí, to je Hospoda cup v Bohutíně. Turnaje hraného od roku 1998 se letos zhostil tým EventPeople a uvedl jej do nového kabátu. 

AKTUALIZOVÁNO

Máte vážně nemocné příbuzné? Dostanete až tři měsíce placeného volna

Lidé dostanou možnost čerpat až tříměsíční placené ošetřovatelské volno na péči o vážně nemocné příbuzné. Senát dnes schválil vládní novelu o nemocenském pojištění, která volno uzákoní. 

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Kamýk byl při povodni nejvíce postiženou obcí

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - Solenice a Kamýk byly před 15 roky při katastrofální povodni nejpostiženější obcí regionu. Když se povodňová vlna hnala Vltavskou kaskádou, zatopila Solenice pod hrází Vodního díla Orlík a pod vodou se vzápětí ocitl i Kamýk nad Vltavou. Zaplaveno bylo 60 objektů, z toho 37 rodinných domů.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení