VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Základní škola v Bílém Podolí oslavila 120. výročí českým rekordem

Bílé Podolí /FOTOGALERIE/ - Základní škola v Bílém Podolí si připomněla 120 let od svého založení. Oslava kulatého výročí s sebou přinesla i jeden vskutku nezapomenutelný okamžik. Tím byl zápis nového rekordu do České knihy rekordů.

24.10.2016
SDÍLEJ:

Oslava 120 let Základní školy v Bílém PodolíFoto: Deník/Diana Kovandová

Rekord, který byl na oslavě výročí školy vytvořen, spočíval v co největším počtu podepsaných bývalých žáků základní školy na listině hostů. Na místě od samého začátku proto figuroval inspektor z České knihy rekordů, který podepisování všech bývalých žáků sám kontroloval.

Někteří 
z příchozích byli napnutí, zda se tento rekord podaří pokořit. Vše nakonec dobře dopadlo a rekord padl, a to i přesto, že se v České knize rekordů drží rekord v podepsání celkem 300 bývalých žáků v jediný den na jiné škole. „Jednalo se však o úplnou, devítiletou školu. Základní škola v Bílém Podolí je malotřídka," poukázala na rozdíl učitelka Stanislava Šindelářová.

V Bílém Podolí se v sobotu podepsalo hned 144 bývalých žáků školy. „Tím nejstarším podepsaným žákem byl Jaromír Poskočil, ročník narození 1941," podotkla Šindelářová. Nový rekord z Bílého Podolí bude do České knihy rekordů zapsaný do měsíce, poté škola obdrží aktualizovanou knihu, kde již bude její rekord uveden.

Kulturní program

Oslavy 120 let od založení školy měly i bohatý kulturní program, který odstartoval 
v areálu školy starosta městyse Bílé Podolí Jiří Desenský. Ten přítomným připomněl začátky školství v Bílém Podolí. Přesné údaje jsou dochované od roku 1931 a do dnešního dne prošlo školou celkem 770 žáků.

„Údaje z předchozích roků se nedochovaly. Mohu však konstatovat, že celkem školou v Bílém Podolí prošlo daleko více než tisíc žáků," dodal Jiří Desenský.

Příchozí hosté si mohli 
v přízemí prohlédnout připravenou výstavu s názvem „Okénko do historie". Kromě starých fotografií, na kterých se nejeden návštěvník akce našel, byly 
k vidění i staré lavice. Velký úspěch měla také 
v druhém patře školy prodejní výstava „Šikovné ruce", kde prodávali žáci školy své výrobky. Ke koupi byly lucerničky, pečené čaje, kolíčky, vonné pytlíčky a další věci.

Setkání s učitelkami

Bývalí žáci školy v Bílém Podolí se mohli také setkat se třemi ředitelkami, které školu vedly od roku 1976, včetně té aktuální - Jany Skalické, nebo s učitelkami, které ve škole v minulosti působily.

K poslechu a tanci hrála návštěvníkům akce hudební skupina Technics. Skákací hrad potěšil pro změnu ty nejmenší návštěvníky. Malý upomínkový dárek si v sobotu odpoledne odnesl každý návštěvník.

Výročí 120 let založení základní školy je pro Bílé Podolí v krátké době již druhé, které se týká školství městyse. V září to bylo čtyřicet let, co tam otevřeli mateřskou školu.

Čtěte také: Vesnické školy předělávají kabinety a sklady na třídy

Autor: Diana Kovandová

24.10.2016
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Konvent plný loutek a dětí.
3

Březnický konvent opět ožije loutkami a hudbou

Vítěz turnaje Hospoda Cup 2017.

Hospoda Cup vyhrál tým CJ Izolace

AKTUALIZOVÁNO

Máte vážně nemocné příbuzné? Dostanete až tři měsíce placeného volna

Lidé dostanou možnost čerpat až tříměsíční placené ošetřovatelské volno na péči o vážně nemocné příbuzné. Senát dnes schválil vládní novelu o nemocenském pojištění, která volno uzákoní. 

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Kamýk byl při povodni nejvíce postiženou obcí

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - Solenice a Kamýk byly před 15 roky při katastrofální povodni nejpostiženější obcí regionu. Když se povodňová vlna hnala Vltavskou kaskádou, zatopila Solenice pod hrází Vodního díla Orlík a pod vodou se vzápětí ocitl i Kamýk nad Vltavou. Zaplaveno bylo 60 objektů, z toho 37 rodinných domů.  

Uživatelé skateparku se těší na "bazén"

Příbram /FOTOGALERIE/ - Nad tratí u bývalého Junior klubu se rozevírá křoví a po písčité vyježděné cestě z něho vyjíždí na kole s nízko nastaveným sedlem zhruba sedmnáctiletý kluk v kšiltovce, s batohem na zádech a tetováním na krku. Je trochu zklamaný, nikdo tam není.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení