„Příkaz k zablokování účtů, který jsme vydali 8. prosince, už má i banka. Pokud se proti rozhodnutí soudu do patnácti dnů povinný neodvolá, vyplatí banka peníze z jeho účtu oprávněnému,“ potvrdil ve středu Deníku mluvčí příbramského soudu Miloslav Boudník.

Jaroslav Starka ale závazek státu popírá. „Zatím ještě nic nevím, nedostal jsem žádné vyrozumění. Asi to tak má být a nařízení soudu se budu muset podvolit, i když s tím nesouhlasím. Státu rozhodně nic nedlužím. S panem Krejčířem jsme vyrovnaní,“ reagoval Jaroslav Starka, když jsme se ho ptali, co bude dělat.

Okresní soud v Příbrami začal na žádost Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) sepisovat majetek příbramského podnikatele Jaroslava Starky na základě březnového rozhodnutí vrchního soudu, které se týkalo směnky na 3,2 milionu korun. Podle rozhodnutí Vrchního soudu v Praze měl Starka dvě směnky hledaného Radovana Krejčíře zaplatit. Advokát Jaroslava Starky podal proti rozsudku Vrchního soudu v Praze dovolání.

Příbramský soud zjišťoval, od koho Starka pobírá mzdu, popřípadě jiný příjem, u jakých peněžních ústavů má své účty nebo čísla bankovních kont. Součinnost ÚZSVM a Okresního soudu v Příbrami se zaměřila na soupis majetku povinného Jaroslava Starky a samozřejmě také na soupis majetku FK Marila Příbram, dnes už1. FK Příbram, která je na směnkách uvedená jako ručitel.

Směnečný platební rozkaz na zaplacení 3,2 milionu korun s příslušenstvím vydal Krajský soud v Praze v březnu 2006, platební rozkaz na zaplacení 44 milionů korun v prosinci 2006. Vrchní soud pak potvrdil jejich platnost. Starka kvůli rozhodnutí o směnce na 44 milionů korun podal dovolání k Nejvyššímu soudu a požádal o odklad placení.