VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Příbramsko

dnes 07:53

U pevnosti vznikne zřejmě dělostřelecká expozice

Příbram /FOTOGALERIE/ - Armáda předala Vojenskému historickému ústavu do užívání cvičný objekt Jordán. Jde o pěchotní srub československého opevnění v severním svahu kopce Houpák v Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Brdy. Bývalá cílová plocha Jordán spolu s pěchotním srubem náleží k nejnavštěvovanějším lokalitám oblasti.  

dnes 07:50

O peníze na parkovací dům město zažádá v září

Příbram – Už osm let se v Příbrami mluví o parkovacím domě, který by řidičům usnadnil život. Ještě za bývalé radnice se hovořilo o jeho umístění pod náměstí T.G.M., což vzhledem k podloží nebyla přijatelná varianta. Bývalí radní poté plánovali dům na parkovišti u nemocnice.

včera 08:17

Areál Nového rybníka bude ještě atraktivnější

Příbram /FOTOGALRIE/ - Zatímco v předchozích sezonách bylo koupání a pobyt v areálu Nového rybníku v Příbrami nouzovým řešením pro ty, kteří nemají možnost vycestovat z města za lepším, v současné době je vyhledávaným místem nejen pro děti, ale pro celé rodiny. Dokazuje to letošní návštěvnost, která se sice nedá vyčíslit, protože radnice nevybírá vstupné, ale stačí se tam zajít podívat.  

20.8.2017

Na ruční česání přijela posila z Moravy

Přílepy – Mezi prvními letos opět padly v sobotu štoky na chmelnici u Kutílků při dalším mistrovství v ručním česání chmele. Začátek letos odstartoval výstřel z pistole na návsi. Odtud se česáči chvatně vydali na chmelnici. Museli bojovat s pěkným bahnem, protože se tu v noci přehnala pořádná bouřka. Ale to nikoho neodradilo.

20.8.2017

OBRAZEM: O víkendu Dobříš patřila psím sportům

Dobříš - Již 12. ročník Mezinárodního kynologického festivalu CACIT se uskutečnil o víkendu v Dobříši. Jde o jednu z největších sportovně kynologických akcí ve střední Evropě. Soutěžilo se až do nedělního odpoledne v pěti kynologických disciplínách.

20.8.2017

Úspěchy na Povltavské výstavě sklízeli také mladí chovatelé

Sedlčany – Z 32. ročníku Povltavské výstavy králíků, holubů a drůbeže v Sedlčanech na Příbramsku, která bývá spojena s okresní výstavou, si odnášeli nejúšpěšnější chovatelé poháry a čestné ceny.

20.8.2017

Rady do zahrady: něco pro zdraví

Příbram - Přečtěte si další rady od pěstitele Petra Kumšty.

20.8.2017

Kraj slibuje peníze na rozvoj Podbrdska

Příbramsko /FOTOGALLERIE/ - Rozvojem turismu a propagací Chráněné krajinné oblasi (CHKO) Brdy se v okrese Příbram původně chtěly zabývat dvě agentury. První je Ekologické centrum Orlov se svoji Destinační agenturou Brdy. Pod Příbramí se rýsoval druhý subjekt ve spolupráci s Vojenskými lesy a statky, které hospodaří na území bývalého vojenského újezdu Brdy. Mezi oběma subjekty ale vznikly třenice, do nichž se vložil Středočeský kraj se svým projektem.  

19.8.2017

Omezený provoz ORL stále vyvolává obavy

Příbram – Nedostatek lékařů v příbramské nemocnici vedl k organizačním změnám, konkrétně k omezení péče oddělení ORL. Vzhledem k tomu, že se jedná o jeden z nejvytíženějších oborů, vyvolávají tyto změny časté dotazy lidí na sociálních sítích, jak to s péčí o pacienty vlastně bude.

18.8.2017

Povodeň 2002: V Sedlčanech se škody vyšplhaly na desítky milionů

Sedlčany - Vzpomínky na události před patnácti lety pro Sedlčanské nejsou vůbec příjemné. Povodeň v roce 2002 zaplavila část města. V tom roce byly tenisové kurty těsně před dokončením a před předáním. Naráz se ocitly úplně pod vodou. Na povodeň doplatila celá údolní niva od zahradnictví v Nádražní ulici, které bylo úplně vyplavené. Stejně tak tristní pohled byl na areál chovatelů, objekt stavební firmy, na uhelné sklady. Zatopený byl Kovošrot, u něhož se utrhla a odplavala lávka přes Mastník.   

18.8.2017

Předzahrádky restaurací jsou terčem kritiky

Příbram /FOTOGALERIE/ -  Třetí měsíc platí zákaz kouření v prostorách restaurací. Zapálit si cigaretu u piva či po jídle je možné jen venku. Předzahrádky snad nikdy nebyly tak obsazené jako letos.  

17.8.2017

Hledáme redaktora/ku sportu pro Příbramský deník

Příbram  - Zajímáte se o sportovní dění? Baví vás psát, fotit či natáčet krátká videa? Přidejte se k nám! 

17.8.2017

Dobříš bude o víkendu patřit psům. Hostí mezinárodní kynologický festival

Dobříš - O nadcházejícím víkendu se koná v Dobříši již 12. ročník Mezinárodního kynologického festivalu CACIT. Tento již tradiční svátek kynologů je jednou z největších sportovně kynologických akcí ve střední Evropě.

17.8.2017

Starostové odvrátili záměr těžařské společnosti

Sedlčansko – Obce Sedlčanska brání zdroj pitné vody ve vrchu Křemenice. Těžařská společnost AGIR, kterou vlastní švýcarský majitel, měla v úmyslu zahloubit lom Skoupý o šestnáct metrů a čerpat důlní vodu. 

16.8.2017

Březnický konvent opět ožije loutkami a hudbou

Březnice /FOTOGALERIE/ – Již posedmé bude v sobotu 19. srpna patřit nádvoří bývalé jezuitské koleje (Konvent) loutkovému divadlu. Akce s názvem Konvent plný loutek začíná ve 13 hodin a vystoupí zde Divadlo Cirkus Žebřík a Jiří Bilbo Reidinger. V 17.30 hodin bude následovat koncert písničkářky Sylvie Krobové.

16.8.2017

Kamýk byl při povodni nejvíce postiženou obcí

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - Solenice a Kamýk byly před 15 roky při katastrofální povodni nejpostiženější obcí regionu. Když se povodňová vlna hnala Vltavskou kaskádou, zatopila Solenice pod hrází Vodního díla Orlík a pod vodou se vzápětí ocitl i Kamýk nad Vltavou. Zaplaveno bylo 60 objektů, z toho 37 rodinných domů.  

16.8.2017

Do školy na otisk prstu? Všude to tak nejde

Příbram - Ochrana dětí ve školních zařízeních před případnými útočníky zůstává horkým tématem. Zřizovatelé škol se k jejich zabezpečení stavějí různě. Někde preferují zamčené dveře a zvonek, jinde zavádějí čipy nebo čtečky otisků prstů.  

16.8.2017

Uživatelé skateparku se těší na "bazén"

Příbram /FOTOGALERIE/ - Nad tratí u bývalého Junior klubu se rozevírá křoví a po písčité vyježděné cestě z něho vyjíždí na kole s nízko nastaveným sedlem zhruba sedmnáctiletý kluk v kšiltovce, s batohem na zádech a tetováním na krku. Je trochu zklamaný, nikdo tam není.

15.8.2017

Lidé v Solenicích se už povodní nebojí

Solenice /FOTOGALERIE/ - Před 15 lety, 13. srpna 2002, se v příbramském okrese projevila povodeň nejvíce. Začala totiž přetékat hráz Vodního díla Orlík. V Solenicích se v ten den vyklízelo přízemí budov u Vltavy. Lidé stavěli hrázky z pytlů písku, utěsňovaly se vchody do budov. Pomáhali hasiči, policie i obyvatelé.    

15.8.2017

Sedlčany s letním kinem zatím nepočítají

Příbramsko - S promítáním letního kina v Sedlčanech se zatím nepočítá. Počasí, vhodné místo, finance a legislativa, to všechno jsou překážky, které tomu podle ředitele kulturního domu Martin Severy tomu brání.  

14.8.2017

Radní požadují lepší zabezpečení škol

Příbramsko - Jan Kundrlík, vedoucí odboru krizového řízení Městského úřadu Sedlčany, má do jednání, které se bude zabývat rozpočtem města na příští rok, důležitý úkol. Radní požadují, aby zpracoval návrh na posílení bezpečnosti mateřských a základních škol a prostranství, kde se nejvíc zdržují děti.  

12.8.2017

Rady do zahrady

Příbram - Přečtěte si od Petra Kumšty, co je v tuto dobu ideální dělat na zahradě.  

12.8.2017

Před patnácti lety udeřila v Čechách povodeň

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - Zítra to bude přesně 15 let, co udeřila také na Příbramsku ničivá povodeň. V ten den začala přetékat koruna hráze Vodního díla Orlík. To už ale měly za sebou záplavy jiné obce a města v regionu, kde voda z vytrvalých dešťů zvedla hladiny i menších toků a Vltavou se valila vlna ze Šumavy a Novohradských hor.  

11.8.2017

Rodiče zaplatí za výbavu školáka tisíce korun

Příbramsko /INFOGRAFIKA/ - Blíží se nový školní rok a rodiče školáků čekají nemalé výdaje. Jak velké budou, záleží na mnoha okolnostech. Každá základní škola má jiné požadavky. Ale hlavně také na finančních možnostech rodin. Každopádně rodiče za nákup školních pomůcek zaplatí na jedno dítě v průměru tisíce korun.  

10.8.2017

Houby na Příbramsku nerostou, snad bude líp

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - Jenomže s houbami to zatím nevypadá nijak růžově. Někteří houbaři, a to i ti zkušení, věří v sílu měsíčního úplňku a ten byl zrovna v pondělí. Meteorologové dokonce slibují deště, takže lidé věří tomu, že by konečně houby mohly začít růst ve velkém.  

10.8.2017

Houbař Petr Knápek: Nejlepší konzervace hub je jejich sušení

Příbramsko /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ -  Houbami doslova žije a je jimi obklopen v celé sezoně. Petr Knápek. Za houbami vyráží nejen po celém Středočeském kraji, ale třeba i na Šumavu nebo Krkonoš. Houby čerstvé, sušené i nakládané totiž prodává.  

9.8.2017

V Sedlčanech zmodernizují nádraží

Sedlčany – Sedlčanský starosta Jiří Burian avizoval, že kolem poloviny srpna svolá mimořádné jednání zastupitelstva. Jediným tématem měla být rekonstrukce a modernizace autobusového nádraží, jehož vybudování podpoří významná dotace.

9.8.2017

Součástí kryté haly v Petrovicích bude sauna

Petrovice - V Petrovicích je aktuálním tématem posledních dnů a týdnů nová sportovní krytá hala. Z pragmatických důvodů má stát za obecním domem.  

8.8.2017

Policie kontrolovala řidiče kvůli alkoholu

Příbram /FOTOGALERIE/ - V obci Bohutín se v úterý policie soustředila na preventivní akce v dopravě s názvem Řídím, piju nealko pivo, a to ve spolupráci s Českým svazem pivovarů a sladoven. Policejní hlídka zastavila celkem 50 automobilů, všichni řidiči měli vše v pořádku. Motoristy po provedené kontrole následně odměnil promotér nealkoholickým pivem a jednorázovým alkohol testem.

8.8.2017

Příbramská nemocnice má nový klimatizovaný babybox

Příbram /FOTOGALERIE/ - Zcela nový babybox byl v úterý slavnostně otevřen v Oblastní nemocnici v Příbrami. Je umístěn, stejně jako předchozí model, na boku pavilonu D4, kde sídlí nově zrekonstruovaná porodnice. Nový babybox by měl nabídnout lepší podmínky a více bezpečí pro odložená miminka. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení