VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Příbramsko

15.3.2017

Jízdu po dálnici ztíží další opravy, tentokrát u Mníšku

Příbramsko – Řidiče, kteří využívají pravidelně dálnici D4, čekají perné chvíle. Nejenže provoz od konce omezuje stavba mostu na Skalce, ale přijde další překážka v úseku u Mníšku pod Brdy, kde je rekonstrukce mostu kvůli zimě zastavená a bude pokračovat.

15.3.2017

Mezi Příbramí a Březnicí bude výluka, vlaky nahradí autobusy

Příbramsko – Mezi Příbramí a Březnicí bude od příští soboty 25. března téměř měsíc železniční výluka.

15.3.2017

Smlouvu o pronájmu městské nemocnice posuzují právníci

Sedlčany - Zastupitelé města Sedlčany chtějí znát do pondělí 20. března odpověď na otázku, zda byla nebo nebyla porušena smlouva o provozování nemocnice společností Mediterra-Sedlčany. Vyplynulo to z usnesení přijatém 20. února, kdy o zajištění právního rozboru zastupitelstvo požádalo radu města.

14.3.2017

Zápisy do školek v Příbrami se konají začátkem května

Příbram – Termín zápisu dětí do příbramských mateřinek je 4. května od 10 do 16 hodin v sídlech jednotlivých mateřských škol. Rodiče, jejichž dítě nebylo po zápisu v minulém roce umístěno, musejí pro nadcházející školní rok podat novou žádost.

14.3.2017

Asfaltové hřiště nahradilo nové, ale ještě bez oválu

Příbram – Už letos na jaře se školní hřiště v ulici 28. října v Příbrami začne blížit představám a potřebám sportovců. V případě původního záměru celkové úpravy na víceúčelový areál, který by se musel rozšířit, by náklady vyšly na téměř 30 milionů korun.

14.3.2017

V Příbrami shořel zametací vůz, škoda je půl milionu

Příbram – Technické služby začaly s jarním úklidem ulic. Okresní město křižují zametací vozy a jednomu z nich jakoby se stala osudná třináctka. V pondělí 13. března 13 minut po 13. hodině začal v Obecnické ulici hořet tento stroj značky l Avia se speciální nástavbou pro zametání a samosběr.

14.3.2017

Vysílený dravec nalezený v Brdech je znovu na svobodě

Hrachov - Záchrannou stanici Ochrany fauny ČR v Hrachově na Příbramsku vybudoval její ředitel Pavel Křížek ze zchátralého vesnického stavení. Letos už stanice vstoupila do své dvacáté sezony a projdou jí ročně stovky zraněných či jinak handicapovaných živočichů.

14.3.2017

Pekelníci z Milína: Na ďábelské jízdy si nepotrpíme

Milín – Jen co sluníčko začne hlásit příchod jara, kromě ptactva se z venku pravidelně ozývá kvílení motorek z nejbližší rovnější silnice. To se v člověku něco pohne a není síly, která by udržela majitele a jeho čmoudící milenku na místě. Který z motorkářů by dal přednost teplým bačkorám a domácí pohodě před vůní dálek, kterou v člověku vyvolává z mládí důvěrně známý dým z výfuku?

13.3.2017

Vyhrajte 10 vstupenek na divadelní představení „Herci jsou unaveni" na Dlabačově

Zpříjemněte si nedělní večer od 19:00, 19. března divadelním představením Herci jsou unaveni na Dlabačově. Těšit se můžete na herecký večírek s typickým francouzským šarmem a překvapivým dojezdem, a tak se rozhodně nudit nebudete!

13.3.2017

Čeští dělostřelci jsou jedni z nejlepších

Jince - Mezinárodní cvičení Dynamic Front II., organizované v německém výcvikovém prostoru, se účastnili dělostřelci z Německa, Francie, Itálie, Litvy, Rumunska, Turecka, Spojeného království, Spojených států amerických a České republiky.

13.3.2017

Vojtěch Dyk: Náš koncert je jako příjemné posezení v baru s přáteli

Příbram – Příbram se stane druhou zastávkou nového turné Vojtěcha Dyka a B-Side Bandu. Ve čtvrtek rozezní příbramské divadlo brněnský big band.

12.3.2017

Jírovce ničí brouk, lidé v petici žádají kácení

Příbram - Často se nestává, aby lidé v petici usilovali o pokácení stromů, alespoň ne v Příbrami. Přesto se jednou takovou příbramští radní zabývali v pondělí. Obyvatelé Mariánského údolí v ní žádají, aby město pokračovalo v kácení chřadnoucích vzrostlých jírovců v této ulici, která vede ke Svaté Hoře. 

12.3.2017

Sedlčanská interna zůstává zavřená: nejsou lidi

Sedlčany – Pro nedostatek lékařů zůstává zavřeno – a vyhlídky na zlepšení se zatím nerýsují. Tak to aktuálně vypadá s internou v sedlčanské nemocnici.

11.3.2017

První česká Barbie nejraději vzpomíná na dětství na Benešovsku

Benešov /ROZHOVOR/ - Celým světem hýbe fenomén živých panenek. Česká republika zatím žádnou takovou Barbie neměla. To se ale změnilo díky sedmnáctileté Gabriele Jiráčkové, která se snaží podobat těmto světoznámým panenkám.

11.3.2017

Rady do zahrady

Příbram - Přečtěte si další Rady do zahrady od Petra Kumšty. 

11.3.2017

Lesy odvezly z Brd tři tatrovky pneumatik

Jince – Ustupující zima odhalila na mnoha místech černé skládky. Výjimkou nejsou ani lesy v CHKO Brdy. Tam se objevila skládka na pozemku v majetku Vojenských lesů a statků (VLS) v pyrotechnicky neasanované části bývalé dopadové plochy.

10.3.2017

Nová sociální služba nabídne pracovní místa

Dobříš – Sociálních služeb není nikde dost. Každá, která ve městech vzniká, je vítaná, podobně jako v Dobříši. Tam totiž v příštích letech „vyroste" dům pro lidi s Alzheimerovou či Parkinsonovou nemocí.

9.3.2017

Děti prostřídají v létě méně mateřských škol

Příbram – Rodiče dětí, kteří musí chodit během velkých letních prázdnin do zaměstnání a nemají pro své děti zajištěno hlídání, se dostávají do složité situace. Během prázdnin bývá totiž provoz jednotlivých školek omezen a dítě tak musí v červenci a srpnu vystřídat zhruba pět až šest různých školek.

9.3.2017

Letošní zimní údržba Příbrami se prodražila

Příbram – Zimní údržba měst se letos prodražila kvůli dlouhotrvajícím mrazům. Náklady se tak leckde navýšily až o milion korun. Letošní zima byla z pohledu ředitele příbramských technických služeb Pavla Máchy složitá.

9.3.2017

Hned dvě města na Příbramsku vybojovala Rákosníčkovo hřiště

Sedlčany - V Sedlčanech letos vyroste Rákosníčkovo hřiště v hodnotě 1,5 milionu korun. Zasloužili se o to zejména obyvatelé regionu Sedlčanska, kteří posílali po celý únor prostřednictvím webu nebo facebooku podle pravidel soutěže hlasy.

8.3.2017

Na oslavy MDŽ lidé stále rádi vzpomínají

Příbram - Oslavy MDŽ před rokem osmdesát devět patřily k hlavní události roku. Slavilo se v obcích, školách, školkách i pracovištích. Děti přednášely básničky, ženy dostaly karafiáty.

8.3.2017

Rockeři se nevzdávají ani uzavření jediného klubu

Příbram – Ubývá míst, kam mohou lidé vyrazit za živou rockovou muzikou. Obzvlášť v Příbrami je situace z pohledu muzikantů na pováženou. Po uzavření Junior klubu je prostor pro alternativní hudbu tohoto typu snad už jen v Music Clubu U Žabáka na náměstí TGM.

7.3.2017

Vystrašený pes při odchytu použije zuby, nezabere ani kus salámu

Příbramsko - Hrachovský útulek Domov fauny ještě pamatuje dobu, kdy museli dva psi k sobě do jednoho kotce. Je to zhruba pět, šest let, kdy se psí móda rozrostla do obřích rozměrů.

7.3.2017

Odchyt psů provádějí vyškolení strážníci

Příbram - Důvod odchytů zatoulaných psů je jasný. Neznámé zvíře může být hrozbou pro lidi i provoz.

7.3.2017

V Dublovicích se konečně dočkají instalace semaforu

Dublovice - Problém s překračováním předepsané rychlosti v obci Dublovice, přetrvává už řadu let. Před několika roky provedené šetření prokázalo, že rychlost překračuje až 95 procent řidičů.

6.3.2017

Ochrana Fauny už dvacet let vrací do přírody zraněná zvířata

Hrachov – Záchrannou stanici Ochrany fauny ČR v Hrachově na Příbramsku vybudoval její ředitel Pavel Křížek ze zchátralého vesnického stavení. Dnes je to fungující instituce, kterou každoročně projdou stovky živočichů.

6.3.2017

Zimní stadion se otevře malým bruslařům

Příbram – Maminky s dětmi mohou ještě využít posledních týdnů zimy a vyrazit bruslit. Každé březnové úterý se Zimní stadion otevře dětem a jejich rodičům vždy od 10:45 do 11:45.

6.3.2017

Za Drkolnovem se našly otrávené špekáčky

Příbram – Už zhruba rok se majitelé psů ze sídliště Drkolnov v Příbrami na základě častějších zdravotních potíží u psů domnívají, že se v okolí pohybuje travič.

6.3.2017

Jindřich Vařeka: Končí období sporů, začíná doba aktivní spolupráce

Příbram - Udržitelný, citlivý a především řízený rozvoj turismu v Brdech a zároveň ochrana území, kde po dlouhá desetiletí působila armáda a běžným návštěvníkům a turistům byl vstup zakázán.

5.3.2017

Nízkoprahový klub řeší trable dětí i venku

Příbram – Vstup do nízkoprahové Bedny v Příbrami je vždycky anonymní. Jenže někdy tam bývá tolik mladých lidí, že se člověku mezi ně ani nechce. Zvlášť, když jsou potíže. Možná tohle je jeden z důvodů, proč pracovníci Bedny víc vyrážejí za lidmi ven, do terénu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies