VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Příbramsko

6.4.2017

Rady do zahrady

Příbram - Přinášíme další díl seriálu Rady do zahrady od pěstitele Petra Kumšty.

6.4.2017

Dopravu v Příbrami blokují další uzavírky

Příbram – Až do čtvrtka 13. dubna bude uzavřen železniční přejezd v Mariánské ulici v Příbrami. Uzavírka platí pro pěší i motoristy.Chodci mohou trať přejít pomocí nadchodu na autobusovém nádraží.

6.4.2017

Meteorolog: Předpověď počasí je pouze míra pravděpodobnosti

Příbram - Dalším hostem on-line rozhovoru Deníku byl ve čtvrtek meteorolog prognostik Josef Cink z Českého hydrometeorologické ústavu. Jeho pracovní náplní v plzeňské pobočce je tvorba regionálních předpovědí počasí.

6.4.2017

Odznak zdatnosti: někteří závodníci zvládli přes sto kliků

Příbram – Pět škol a vyrovnaná bitva až do konce. Takové bylo okresní kolo Odznaku všestrannosti olympijských vítězů v Příbrami. Vyhrála pořádající ZŠ pod Svatou horou, druhé skončilo sedlčanské gymnázium a SOŠ ekonomická, třetí byla 1. ZŠ Sedlčany.

6.4.2017

Děti poznaly, že ve vodě nežijí jen vodníci

Příbram - Na břehu Hořejší Obory v Příbrami je několik hloučků dětí obklopujících rybáře. Některé pozorně poslouchají výklad a přidávají historky z rybaření s dědečkem, jiné po překonaném odporu dávají rybě polibek přímo na tlamu, prý pro štěstí, další úspěšně či méně zakrmují z praku nebo se učí zacházet s rybářským prutem.

6.4.2017

Bezpečnost Pražského hradu. Lidé ve frontách a výměny na pozici velitele stráže

Praha – V maskáčích či uniformách hlídají Pražský hrad a zámek v Lánech. Od loňského léta však vojákům přibyla práce kvůli bezpečnostním opatřením na Hradě. Problémem Hradní stráže však je, že se jí dlouhodobě nedaří vyřešit podstav svých členů.

6.4.2017

Školáky čekají přijímačky, poprvé jsou všude stejné

Region - Jednotné přijímací zkoušky se týkají všech typů středních škol zakončených maturitní zkouškou s výjimkou uměleckých škol a konzervatoří.Autorem zkoušek je společnost Cermat, která testy sestavila na základě novely školského zákona z loňského roku.

5.4.2017

František Pojer: Česká příroda je dynamická a mění se v čase

Příbram /ON-LINE/ - Kdo by neznal legendární čápici Kristýnu v Brdech, jejíž hnízdění bylo přenášeno na internetu v rámci projektu Africká odysea. Přírodovědec František Pojer je zakládající člen týmu projektů Africká odysea a Nová odysea v letech 1994 až 2006 a doposud aktivně sleduje čápy černé zejména v Brdech a na Křivoklátsku.

5.4.2017

Policisté učili děti přecházet silnici

Příbram – V Příbrami se 4. dubna ráno uskutečnila u 5. Základní školy dopravně preventivní akce s názvem Zebra se na Tebe nerozhlédne!. Jedná se již o 10. ročník celorepublikové akce, která se koná tento týden a je zaměřena na bezpečnost chodců v silničním provozu.

5.4.2017

Policie pátrá po svědcích nehody z Dobříše

obříš – Policie žádá případné svědky úterní nehody, aby se ozvali na bezplatnou linku 158 nebo na telefon 974 879 251 (527).

5.4.2017

Doprava do Prahy zlevnila a posílila spoje

Sedlčany – Sedlčany prožily v pondělí historický okamžik. Oficiálně zde byl zahájen systém integrované dopravy. Zřízena byla nová linka 360 na trase Sedlčany – Chotilsko, Štěchovice – Smíchovské nádraží. Integrována byla v regionu také linka Sedlčany – Osečany.

5.4.2017

Panely v proluce? Město proti nim nemá páky

Dobříš – Panelový zátaras nyní odděluje Mírové náměstí v Dobříši od takzvaného čtrnáctipatrového domu, kudy si lidé zkracovali cestu. Obyvatelé si stěžují na radnici, jak je možné, že to trpí.

4.4.2017

Do Brd se sjeli studenti z celé Evropy

Hrachov – V Hrachově se právě koná mezinárodní studentský kongres. Sjely se sem desítky studentů z celé Evropy. Tématem setkání je rušení vojenských prostor a jejich obnova.

4.4.2017

Dívka ležela na kolejích

Sedlčany - Pod koly vlaku mohl vyhasnout ve čtvrtek 30. března život šestnáctileté dívky. Naštěstí se tak nestalo.

4.4.2017

Řidiči autobusů ve středních Čechách stávkovat nebudou

Příbram - Plánovaná stávka řidičů autobusů se Středočeského kraje a tudíž ani Příbramska nedotkne. Situace se změnila v tomto týdnu, kdy se zaměstnanci nakonec rozhodli přijít ve čtvrtek do práce. V ten den totiž podle původního záměru odborů měli vstoupit do stávky.

4.4.2017

Budou mít i letos skútry na řece zelenou?

Příbramsko - Za pár měsíců se břehy Vltavy začnou plnit rekreanty. Mají se i letos obávat rychlých skútrů?

4.4.2017

Sedlčany uvažují i o krátkodobé výpomoci lékařů z okolních nemocnic

Sedlčany - Rada města se bude na svém zasedání ve středu 12. dubna opět zajímat o aktuální informace k městské nemocnici. Radní stejně jako zastupitelé města a starostové Sdružení obcí Sedlčanska nepřipouští v současné době žádnou jinou možnost než je znovuotevření oddělení interny.

4.4.2017

Větší města hyzdí desítky autovraků

Střední Čechy – Snad každý si v blízkosti svého bydliště, především na sídlišti většího města, může všimnout opuštěných aut. Rozbitá okna, prázdné pneumatiky a vybrakovaný interiér naznačují, že ze svého místa už nikdy po svých neodjedou.

4.4.2017

Hoyer: Březen byl teplotně mimořádně nadnormální

Rožmitál - Hubert Hoyer, správce rožmitálské meteorologické stanice, zaslal do redakce zhodnocení březnového počasí z meteorologické stanice v Rožmitále.

3.4.2017

Řidiči bourali v prvním čtvrtletí více než loni za stejné období

Příbram – Od začátku roku řešili dopravní policisté na Příbramsku 327 dopravních nehod. Je to o 31 více, než za stejné období loňského roku. V březnu nikdo na příbramských silnicích nezemřel, jedna osoba utrpěla těžké zranění a 21 lidí poranění lehčího charakteru.

3.4.2017

Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček navštívil Příbramsko

Příbram - Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček (ČSSD) dorazil v pondělí v rámci pravidelných výjezdů na Příbramsko. Návštěvu regionu zahájil ve společnosti ZAT, která se zabývá řídicími systémy pro průmyslové firmy, zejména pro energetiku.

3.4.2017

Oprava od středy uzavře železniční přejezd v Příbrami

Příbram – Od středy 5. dubna bude zcela uzavřena ulice Mariánská v Příbrami v úseku v místě železničního přejezdu. Důvodem je oprava přejezdu a uzavírka potrvá až do čtvrtka 13. dubna.

3.4.2017

Dnes musíte odevzdat svá daňová přiznání

Region - Daňové přiznání za loňský rok je nutné podat nejpozději dnes. Na finančních úřadech se ale v podatelnách už dlouhé fronty nestojí. Každý, kdo vlastní datovou schránku jako fyzická osoba je povinen posílat přiznání k dani elektronicky.

3.4.2017

Na stávku řidičů nejvíc doplatí Příbramsko

Příbram – Lidé závislí na autobusové dopravě netuší, co je ve čtvrtek čeká za problémy. Ptají se proto na radničním webu městských úředníků, jaká bude situace, kdo se připojí a kdo ne.

3.4.2017

Dobříš připravuje centrum na rekonstrukci

Dobříš – Jedním z měst na Příbramsku, která ještě nemají náměstí po rekonstrukci, je Dobříš. V dohledné době se tu ale na změně vzhledu centra začne pracovat.

2.4.2017

Příbram se znovu zapojí do celorepublikového úklidu

Příbram – Nelíbí se vám odpadky pohozené v přírodě? Vadí vám nepořádek v okolí vašich domovů? Tak se v sobotu 8. dubna můžete připojit k úklidové akci v Příbrami v rámci celostátní kampaně Ukliďme svět, ukliďme Česko.

2.4.2017

Antikonfliktní tým pomáhá už deset let

Region - Už deset let pomáhá antikonfliktní tým předcházet případným konfliktům na akcích s účastí většího počtu osob. Tento tým začal fungovat pod Policií ČR Středočeského kraje 1. dubna roku 2007.

2.4.2017

Na daňové přiznání zbývá už jen pár dní

Region - V pondělí je poslední termín pro vyplnění a podání daňového přiznání za minulý rok. 

1.4.2017

Rady do zahrady

Příbram - Přečtěte si další Rady do zahrady od pěstitele Petra Kumšty.

1.4.2017

Výluky vlaků se dotknou dopravy na mnoha místech středních Čech

Region - Výluky SŽDC s vlivem na provoz vlaků Českých drah Praha a Středočeský kraj Období od 1. – 7. dubna.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies