VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Příbramsko

11.5.2017

Zrušení poplatků opět zaplnilo ordinace

Přestaneme vytahovat peníze z kapes nemocných. Poplatky za lékaře stejně žádný regulační efekt nemají. Místo toho nastolíme pořádek v nemocnicích, které často nakupují předra-žené léky a materiál. A zpře-trháme vazby zdravotnických řetězců, které náklady na léčení uměle zvyšují. S takovou vstupovala po volbách na ministerstvo zdravotnictví ČSSD.

11.5.2017

Města i letos investují do zeleně miliony

Region - Až desítky milionů korun investují ročně města do veřejné zeleně. Výjimkou nejsou ani rozsáhlejší projekty na revitalizaci parků a sídlišť, kde zeleň chybí. Snahu vedení měst mnohdy hatí někteří obyvatelé, kteří květiny odcizují a následně používají na svých zahradách.

10.5.2017

Studenti prodávali žluté květiny, dárce přemlouvat nemuseli

Příbram - Spousta lidí ve středu přijde domů se žlutou květinou na klopě. V rámci sbírky Ligy proti rakovině totiž málokdo ve městech a obcích unikl studentům, kteří prodávali symbolické květy pro lidi s onkologickým onemocněním, letos zaměřeným na hlavu a krk. Kytička za minimální hodnotu 20 korun má tentokrát tmavě modrou stužku.

10.5.2017

Procházku petrovickým lesem zpestřily nové atrakce

Petrovice – Vedení Petrovic vykročilo do letošního roku s plánem, že vytvoří z tamního lesa ještě pohádkovější místo. A povedlo se. Lesní stezku zpestřily nové atrakce.

10.5.2017

Rekonstrukce bitvy bude na dvou místech

Slivice - Rekonstrukci bitvy u Slivice z roku 1945 si zájemci mohou letos znovu připomenout v sobotu 13. května. Bude se konat tradičně u památníku u Slivice na Milínsku a program chystají Kluby vojenské historie také na Březových Horách v Příbrami.

10.5.2017

O destinační společnosti kraj jedná opatrně

Příbram – Když se řekne Destinační agentura Brdy, není většině lidí jasné, kdo se rozvoje turismu ujal. Veřejnost se domnívá, že o tento obor se přetahují dva kohouti – Ekologické centrum Orlov a starosta Příbrami Jindřich Vařeka.

10.5.2017

Za psy u rodinných domů majitelé ušetří

Region - Pořízení psa do domácnosti s sebou nenese jen radost a zábavu, se čtyřnohým miláčkem se dostaví také jisté povinnosti. Mezi ty patří také placení poplatku za psa. Zatímco někde poplatek za psa neplatí, jinde musí majitelé sáhnout hluboko do kapsy.

10.5.2017

Hygienici rozdali za čtvrt roku přes půl milionu pokut

Střední Čechy – Od začátku roku do konce března vykonali zaměstnanci odboru hygieny výživy Krajské hygienické stanice Středočeského kraje celkem 508 kontrol v provozovnách stravovacích služeb.

9.5.2017

Na Třech trubkách vznikne Dům přírody Brd

Jince - Tři naučné zóny, skanzen s expozicí tradičních řemesel, venkovní expozici věnovanou vodě, ale i areál s naukou o lesních zvířatech. K tomu multifunkční sál a vnitřní expozice o nejvyšším středočeském pohoří, jeho historii a přírodě.

AKTUALIZOVÁNO
9.5.2017

Na Orlíku uniklo z motorové lodi palivo

Příbram - V sobotu  v podvečerních hodinách došlo nedaleko obce Bohostice při neopatrné manipulaci s lodí k úniku ropných látek na hladinu Orlické přehrady. Událost byla ohlášena v 18:40 hodin. Na místo vyjela profesionální jednotka ze stanice Příbram.

9.5.2017

Vojenské lesy představí trofeje ulovené zvěře

Brdy – Brdská divize Vojenských lesů a statků se sídlem v Jincích připravila prezentaci loveckých trofejí pro mysliveckou veřejnost u rybářské bašty na břehu Hořejšího padrťského rybníku.

9.5.2017

Na otázky uranové zátěže odpoví odborníci

Příbram – Jak nejrychleji a nejšetrněji k přírodě a k lidem zlikvidovat pozůstatky uranové těžby na Příbramsku? Jejich správce Státní podnik Diamo už představu má, tedy spíš novou koncepci, kterou chce dnes představit veřejnosti při besedě v prostorném jednacím sále příbramského Úřadu práce na náměstí TGM od 14 hodin.

9.5.2017

Parkovací domy často zejí prázdnotou

Region - Každý řidič mířící do center měst na úřady či k lékařům se předem děsí, kde zaparkuje. Zvlášť v dopoledních hodinách a v úředních dnech je to o nervy. Pomoci mají, a někde už fungují, parkovací domy. Často ale zejí prázdnotou. Než platit, to si šoféři raději několikrát objedou centrum, dokud nenajdou parkování bez placení.

8.5.2017

Lidé si v nemocnici vyzkoušeli správné mytí rukou

Příbram - Světový den hygieny rukou připadal na 5. května. Příbramská nemocnice v tento den pozvala zájemce vyzkoušet si, zda si myjí ruce správně.

8.5.2017

Ptejte se on-line Petra Steklého, šéfa Prostoru Plus a Lepšího místa

Na dotazy čtenářů bude tuto středu od 15 hodin odpovídat Petr Steklý z Prostoru Plus, který provozuje službu Lepší místo. Ta si dává za cíl zlepšovat veřejný prostor s pomocí občanů.

8.5.2017

Děti se zapisují do mateřských škol

Příbram - U zápisu do mateřských škol se rodiče starají o papírování a děti mají možnost prohlédnout si zařízení. Učitelky po nich zatím nechtějí žádné výkony. Snaží se s dítětem komunikovat a ukázat mu prostředí, ve kterém bude trávit následující roky.

8.5.2017

V popelnicích končí stále méně biodpadu

Sedlčany - Stále více domácností dostává v Sedlčanech možnost vytřídit bioodpad. Sedlčanské technické služby systém svozu bioodpadů zahájily v roce 2014, kdy vybavily zdarma především majitele rodinných domků 650 hnědými 240litrovými popelnicemi.

8.5.2017

Opravená silnice v Březnici prodělává zatěžkávací zkoušku

Březnice – Opravy silnic v Březnici pokračují. Nový povrch má loni zrekonstruovaná komunikace I/19. V tomto úseku na náměstí byla po odfrézování doplněna nízkohlučná vrstva živičného povrchu. V současné době je tato vrstva v celé délce opravovaného úseku.

7.5.2017

Hasiči si vychovávají svoje pokračovatele

Sedlčany – Dětský hasičský den v Sedlčanech nabídl v sobotu na náměstí řadu soutěží, zábavných aktivit, ukázek staré a nové hasičské techniky.

7.5.2017

Policie podepsala dohodu s podbrdskými obcemi

Příbram - Bezpečné Podbrdsko. To je název koordinační dohody týkající se vzájemné spolupráce mezi Policií ČR a Svazkem obcí Podbrdského regionu. Účelem je stanovení společného postupu při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a bezpečnosti v daném teritoriu.

7.5.2017

Příbramská nemocnice otevřela Centrum paliativní péče, první v kraji

Střední Čechy - Oblastní nemocnici Příbram otevřela Centrum paliativní péče. Je tak zatím jedinou ve Středočeském kraji.

6.5.2017

Ze Střediska zdraví v Dobříši odcházejí lékaři

Dobříš – Nouze o lékaře postihla i dobříšské Středisko zdraví. Na tamní radnici se proto v polovině týdne vypravili zástupci Středočeského kraje, aby spolu s vedením polikliniky projednali situaci a řešení primární lékařské péče ve městě.

6.5.2017

Rady do zahrady

Příbram - Přečtěte si pravidelné Rady do zahrady od pěstitele Petra Kumšty.

5.5.2017

Příbramáci uctili památku obětí války

Příbram – Připomenutí Dne vítězství se uskutečnilo v pátek na příbramských hřbitovech. Po desáté hodině se lidé sešli u památníku na Hvězdičce, kde promluvil ředitel Hornického muzea Příbram Josef Velfl.

5.5.2017

Hasiči připravili pro děti den otevřených dveří

Příbram - Při příležitosti svátku patrona hasičů svatého Floriána byl ve čtvrtek uspořádán na stanicích územního odboru Příbram (stanice Příbram, Dobříš a Sedlčany) den otevřených dveří. Toho využila nebývale velká skupina především dětských návštěvníku v doprovodu učitelů a rodičů.

5.5.2017

Lidé v pátek uctí památku bojovníků za svobodu

Příbramsko – Pátek 5. května je významný den, kdy si lidé připomínají Květnové povstání českého lidu proti německým okupantům v druhé světové válce na území Česka, které se uskutečnilo začátkem května 1945.

5.5.2017

Turistický vláček letos pojede dvěma trasami

Příbram – O víkendech a státních svátcích už vozí turisty centrem Příbrami oranžová vlaková souprava. Novinkou pro letošní rok je, že bude jezdit dvěma trasami.

5.5.2017

Autobus do Brd vyjíždí už v sobotu

Brdy - Turistická sezona je v plném proudu a návštěvníkům Brd pomůže usnadnit cestu do lesů speciální turistický spoj Brdy.

5.5.2017

Nepřijaté deváťáky čekají horké chvilky

Region - V letošním roce žáky devátých tříd čekaly povinné jednotné přijímací zkoušky na střední školy s maturitou. Po dvou termínech přijímacích zkoušek, které se konaly 12. a 19. dubna, pak se žáci a jejich rodiče museli obrnit před dlouhým čekáním na výsledky.

4.5.2017

Výstava Nature in Picture poodhaluje krásy přírody

Březnice - Nature in Picture je název sezónní výstavy, která byla v březnickém Městském muzeu a Galerii Ludvíka Kuby v bývalé jezuitské koleji zahájena první květnový den. Své velkoformátové fotografické obrazy zde představuje uznávaný fotograf Michael Fokt.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení