VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Příbramsko

15.6.2017

Lékařka Drábková: Příbramská nemocnice je vlajková loď v moderních metodách

Příbram - Přednáškový sál a předsálí příbramské nemocnice se ve středu dopoledne hemží bílými plášti a lidmi, kterým před jménem nechybí lékařský titul a mnoho z nich pracuje pro renomovaná pracoviště. Koná se další ročník Kadeřábkova dne a tématem je onemocnění ledvin 21. století.

15.6.2017

Dopravní omezení v Příbrami: vypnutí semaforů situaci nevyřeší

Příbram – Projet Příbram bývá v ranních a odpoledních hodinách o nervy. Napomáhají tomu dopravní omezení kvůli opravám silnice nebo potrubí. Momentálně zdržuje dopravu částečná uzavírka v Evropské ulici, která je majetkem Středočeského kraje.

14.6.2017

Další výzva: stopaři z Příbramska se vydají do Oděsy

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - Podobně jako v loňském roce vyrazí stopaři a dobrodruzi Michaela Šofková a David Švec z Dublovic na dlouhou cestu, kterou budou muset zdolat pouze autostopem a závodit při tom s dalšími jedenácti dvojicemi. I letos se totiž kvalifikovali na Mistrovství České republiky v autostopu, které začíná již v sobotu 17. června.

14.6.2017

Hořovičtí chtějí zachovat jedinečnost Brd

Brdy – Představitelé Hořovic se chystají přidat k obcím, které společně usilují o koordinovaný rozvoj cestovního ruchu v Brdech v území bývalého vojenského újezdu a zároveň chtějí zachovat nedotčenost krajiny. Zastupitelům proto leží na stole ke schválení partnerská smlouva s agenturou, která toho chce docílit.

14.6.2017

Knihovna, nebo spolky? Město stále neví

Dobříš – Spolkový dům, který má vzniknout z bývalého kina v Dobříši, s sebou přináší starosti, kdo nové prostory obsadí. Zda většinu zabere knihovna a zbytek spolky nebo naopak. Na toto téma se konal před několika dny kulatý stůl, ale ani ten nic nevyřešil. Zazněl zde návrh na veřejnou anketu a na referendum.

13.6.2017

Sedlčanští si odváželi z města rekordů certifikát

Pelhřimov/Sedlčany /FOTOGALERIE/ – V Pelhřimově, který bývá označován za hlavní město českých rekordů, se uskutečnila po roce v pátek 9. a v sobotu 10. června akce, která je největší svého druhu v Evropě. Na 27. ročník multikulturního festivalu rekordů a kuriozit byli pozváni také zástupci Sedlčan, aby převzali v sobotu v 11 hodin od prezidenta Agentury Dobrý den Miroslava Marka na hlavním pódiu Čestné uznání.

AKTUALIZOVÁNO
13.6.2017

Centrum města uzavře půlmaraton a opravy

Příbram – Řidiči, kteří mají v sobotu namířeno do Příbrami, by měli počítat s uzavírkami v centru města kvůli druhému ročníku Příbramského půlmaratonu. Kdo nepotřebuje cestovat přes centrum a je zvyklý objet střed města po Evropské ulici, tak i zde jsou problémy.

AKTUALIZOVÁNO
12.6.2017

OBRAZEM: Hry bez hranic na Mníšecku rozproudily Voznici

Voznice /FOTOGALERIE/ – Letošní pátý ročník Her bez hranic přivítal rekordních deset týmů. V každém týmu se v sobotu účastnilo celkem deset členů, pět mužů a pět žen. Na závodníky čekaly ke zdolání překážky jako lanovka, lukostřelba, chůze po laně, plazení kanálem, plavání, potápění, jízda na paddleboardu či logické hádanky a hlavolam.

12.6.2017

OBRAZEM: Mladí rybáři chytili pořádné kapry. Na popcorn!

Rožmitál /FOTOGALERIE/- Dva opravdu krásné a výjimečné úlovky se povedly rožmitálským rybářům, bratrům Kryštofovi a Filipovi z rybářského kroužku.

12.6.2017

Rozhlas? Podle mnohých přežitek

Příbramsko - Haló, haló, hlášení místního rozhlasu, zní v některých menších městech a vesnicích z hlásičů. Místní rozhlas z měst nemizí, ale přidávají se k němu nové moderní služby. Jde o systémy informování obyvatel SMS zprávou nebo emailem.

11.6.2017

Lidem bez domova centrum brzy nabídne azyl

Příbram – Je pozdě odpoledne a schyluje se k bouřce. Dírou v plotě zanedbaného příbramského hřiště se prodírá muž s dvěma igelitkami, na rameni stočenou plechovou vlnovku. Hledá, kde by přečkal noc. V jedné z buněk, které kdysi sloužily jako zázemí pro sportovce, se otevírají dveře a v nich dva muži vítají příchozího. Zase jedna noc v suchu, než je někdo vyhmátne a vyžene.

11.6.2017

Začátek června opět patřil Podbrdským pediatrickým dnům

Příbramsko - Kongresový sál Sporthotelu Trhovky byl dějištěm již jedenáctého ročníků Podbrdských pediatrických dnů, které každoročně organizuje Oblastní nemocnice v Příbrami. Jedná se o dvoudenní seminář pro lékaře a sestry dětských oddělení nejen ze středočeských nemocnic. Odborné přednášky jsou doplněny i případovými studiemi z praxe.

10.6.2017

Rady do zahrady

Příbram - Přečtěte si další tipy do vaší zahrady od pěstitele Petra Kumšty.

9.6.2017

OBRAZEM: Hendikepovaný sportovec besedoval s dětmi v Dobříši

Dobříš – Hendikepovaný český reprezentant v handbikingu a dlouhém triatlonu Jan Tománek besedoval s dětmi v mokrovratské lesní školce o sportování vozíčkářů, o používaném vybavení a také o všem, co děti zajímalo.

9.6.2017

Sobotní akce na Nováku: bez alkoholu, cigaret a psů

Příbram - Již tuto sobotu se v areálu přírodního koupaliště Nový rybník uskuteční velkolepý Den sportu Příbram 2017. Při vstupu bude nutné dodržet určité bezpečnostní zásady. Vzhledem k častým dotazům pro návštěvníky slavností připravila mluvčí příbramské radnice Pavlína Svobodová odpovědi na nejčastější otázky.

9.6.2017

Nemocnice spouští záložní variantu

Sedlčany - Společnosti Vamed Mediterra se nepodařilo obnovit do konce května interní oddělení v městské nemocnici. Jeho činnost byla přerušena s odůvodněním na nedostatek lékařů koncem loňského roku.

9.6.2017

Názory na využití bývalého kina v Dobříši se různí

Dobříš - Z objektu bývalého kina v Dobříši má vzniknout kulturní centrum. Už na něj existuje první projekt, ale stále není jasné, kdo se do něho jednou nastěhuje.

8.6.2017

Na Dni sportu v Příbrami se představí i známí sportovci

Příbram – Den sportu startuje už tuto sobotu v přírodním areálu Nového rybníka v Příbrami. Celodenní program začne v 9 hodin a je nabitý soutěžemi, sportovními exhibicemi a dalšími aktivitami, které doplní účast hvězd českého sportovního života.

8.6.2017

Do předmětů ve školách se promítá i cirkus

Bohutín - Zanedlouho skončí školní rok a žáci už nyní stále častěji vyrážejí na různé školní výlety či sportovní akce. Když se ale poblíž školy objeví cirkusový stan, znamená to, že o zábavu a sport je na několik dní postaráno.

8.6.2017

Michal z Kouzelné školky má k Příbramsku blízký vztah

Příbram - Herec Michal Nesvadba navázal na rodinnou tradici a podobně jako jeho otec Miloš se věnuje pořadům pro ty nejmladší diváky. Baví děti již přes třicet let. Od roku 1999 je výraznou tváří televizního pořadu Kouzelná školka a díky tomu znají Michala všude, kde se objeví.

7.6.2017

Sportovní areál zavřou přípravy na obří akci

Příbram – Od šesté hodiny ranní se v pátek pro veřejnost uzavře celý areál Nového rybníku. Mimo provoz bude i hřiště na minigolf. Důvodem uzavření jsou přípravy na sobotní Den sportu Příbram 2017.

7.6.2017

Sdílené ledničky se objevují i v Česku

Střední Čechy - Po celém světě existují místa, kam mohou lidé nosit přebytečné potraviny. Sdílené ledničky se pomalu začínají objevovat i v České republice. Svůj podíl na tom má i Pavel Vodička, který na problémy s plýtváním potravin poukazuje a díky němu a jeho přátelům vznikla také první veřejná lednička v Praze.

7.6.2017

Přívětivým úřadem se pyšní v Dobříši

Dobříš - Minulou středu na slavnostním udílení cen v Benešově získalo město Dobříš od ministerstva vnitra cenu za 3. místo za Přívětivý úřad. Celkem se ze Středočeského kraje zúčastnilo 27 obcí s rozšířenou působností podobné velikosti. Na prvním místě skončil Benešov, na druhém místě Černošice.

6.6.2017

Příbramský archiv dá lidem nahlédnout do minulosti

Příbram – Veřejnost se může těšit na čtvrtek 8. června na Den otevřených dveří v příbramském archivu. Při příležitosti oslav Mezinárodního dne archivů bude otevřen od 9 do 19 hodin.'

6.6.2017

Pásku u dvířek na Rákosníčkovo hřiště přestřihly děti

Sedlčany – Lezecká stěna, prolézací síť, klouzačka, houpačka, hnízdová houpačka, kolotoč, pískoviště, pérové houpačky, herní domeček… to všechno mohou od neděle 4. června využívat malí návštěvníci Rákosníčkova hřiště.

6.6.2017

Léčba rakoviny nikdy není rozhodnutím jednoho člověka

Střední Čechy – Rakovina. Slovo stále častěji skloňované. Nemoc, která dává šanci, ale i bere. Možná stále častěji slýcháme o rakovině hlavy a krku, které byl věnovaný i nedávná květinová sbírka Ligy proti rakovině. Na toto téma jsme si povídali s primářem ORL příbramské nemocnice Alešem Čočkem, jenž v Příbrami působí od října loňského roku.

6.6.2017

Likvidaci hald je možné zkrátit na osm let

Příbram – Zastupitelstvo v Příbrami vyhodnotilo jako nejšetrnější variantu k obyvatelům města a okolních vsí přepravu kameniva z vytipovaných hald po uranové těžbě prostřednictvím zakrytovaných dopravníků.

6.6.2017

Městská knihovna Dobříši vyhrála první místo v celonárodní soutěži

Dobříš – V celorepublikové soutěži Kamarádka knihovna vyhrála Městská knihovna Dobříš. Zvítězila v kategorii nejlepší dětská knihovna ve městě s počtem obyvatel od 5 do 14 tisíc.

5.6.2017

Milan Hein: Den musím začít s denním tiskem

Vrchotovy Janovice – Herec, moderátor, publicista a principál pražského Divadla Ungelt Milan Hein si postavil celoročně obyvatelný dům ve Vrchotových Janovicích. Do nedalekých Sedlčan rád jezdívá místní lokálkou. Cesta vlakem pro tisk do trafiky patří zpravidla jednou týdně k jeho oblíbeným rituálům. A prý si ji moc užívá.

5.6.2017

Téměř prázdný rybník ohrožuje velké akce

Příbram – Kdo cestuje kolem areálu Nového rybníku v Příbrami, nemůže si nevšimnout, že rybník je téměř prázdný. A to se o víkendu konají dvě obří sportovní akce, které počítají s vodními disciplínami a atrakcemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies