VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Příbramsko

26.7.2017

Sezóna mláďat pomalu končí, je čas na pořádné letní akce, říká Pavel Křížek

Hrachov /FOTOGALERIE/ - Ochrana fauny je nezisková organizace působící v Hrachově a ve Voticích. V Hrachově je záchranná stanice pro zraněné divoce žijící živočichy a ve Voticích Motýlárium. V hrachovském areálu se konají také kulturní a vzdělávací akce a přednášky pro veřejnost. Ředitel a zakladatel Ochrany fauny Pavel Křížek zodpověděl několik otázek týkajících se léta v záchranné stanici a také jaké plánují akce pro veřejnost.

26.7.2017

Hlavním problémem neplodných párů je dnes jejich vyšší věk, říká gynekolog

Příbramsko - Porodníka Jana Rapsu bylo dříve možné potkat v příbramské porodnici, kde jeho uklidňující a pečlivý přístup usnadnil těžkou chvilku nejedné nastávající matce. Dnes se o své pacientky stará hlavně v gynekologické ambulanci v Sedlčanech. Jednou týdně si odskočí do IVF centra v Praze, kde pomáhá budoucím rodičům v problémových případech s otěhotním.  

26.7.2017

Medu je málo, shoduje se většina včelařů. Může za to velký úhyn včelstev

Příbramsko /FOTOGALERIE/ -  Zásoby medu ve spíži docházejí a lidé se začínají u svých včelařů pídit po letošní dodávce. Jenže co slyší? „Medu bude méně. Je to bída.“  

25.7.2017

Příbramský skatepark: bagr už modeluje základy pro nové překážky

Příbram /FOTOGALERIE/ - Brána příbramského skateparku je stále na zámek kvůli obnově oblíbeného areálu. Všichni, kteří si neumí představit odpoledne bez pádů a modřin při trénování na skateboardu nebo na kole, si musí vystačit jinde. Bagr se už v areálu skateparku zakousl do země a modeluje základy pro nové prvky.

25.7.2017

Sledování filmů pod širým nebem opět frčí, kam vyrazit?

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - Vzpomínky na letní kino trvají celý život. Obliba sledování filmů pod oblohou se však před lety na čas vytratila, zvláště v době ekonomické krize. Nyní ale zájem lidí o letní dobrodružství před filmových plátnem opět roste a tomu se také města a obce snaží jít naproti, i když to mnohdy znamená nemalé investice.  

24.7.2017

Macík proměnil první letošní ostrý start v prvenství

Příbram /FOTOGALERIE/ - Česká posádka dakarského týmu Big Shock Racing v kamionu Liaz vyhrála Baja Aragon, závod světového poháru cross country. 

24.7.2017

Nemocnice i úřady ochromují dovolené

Příbram /FOTOGALERIE/ - Prázdniny. Na jednu stranu větší klid v ulicích, víc místa k parkování, pár týdnů volna, když to vyjde. Z letní letargie člověka ale okamžitě vytrhne návštěva hlavní pošty nebo nemocnice.  

23.7.2017

Cyklistická akce prověřila nejen sportovce, ale i nervy cestujících

Berounsko/Příbramsko - Je sobota ráno. Silnice u hlavní brány Velké Chuchle je zacpaná většinou auty s koly na střeše nebo dodávkami plnými dětí, kol a vybavení. Každý nezúčastněný šofér už v tu chvíli nenávidí cyklisty. A to ještě netuší, že mu cestu useknou další uzavírky. 

23.7.2017

OBRAZEM: Mladí rybáři nezahálí ani o prázdninách

Rožmitál - Děti z rybářského kroužku Českého rybářského svazu v Rožmitále pod Třemšínem jsou aktivní i o prázdninách. "Zapojili se do rybářských prací okolo našich chovných i sportovních rybníků. Pomáhají příkladně tamnímu hospodáři Pavlovi Zemkovi z vysekáváním travního porostu okolo rybníků. "V dnešní moderní době, kdy se děti spíše věnují telefonům a počítačům raději než nějaké činnosti venku, musím před našimi rybáři smeknout. Dobrá práce," uznává vedoucí kroužku Aleš Haluska.

23.7.2017

Příbramská modelka projela díky své práci celý svět

Příbram /FOTOGALERIE/ - Přehlídková mola, blesky fotoaparátů, make-up, castingy, hotely a letadla zatímco ještě před pár lety to byla školní lavice, kamarádky a domácí úkoly. Tak se změnil život teprve sedmnáctileté Barboře Podzimkové z Příbrami, kterou ve třinácti letech potkal v nákupním centru modelingový scout. Přihlásila se pak do prestižní soutěže Elite Model Look, kterou vyhrála. Její úspěch nastartoval světovou kariéru. Barbora pak fotila třeba pro italský a japonský Vogue. Tím ale výčet jejích úspěchů nekončí.  

22.7.2017

Rady do zahrady

Příbram - Opět přinášíme čtenářům několik rad do zahrady.

22.7.2017

Zjistili jsme pro vás: kde a za kolik zaparkujete na Příbramsku

Příbram /FOTOGALERIE/ - Ta nejvhodnější místa k parkování v okolí vlastního bydliště zná každý řidič jako své boty. Co ale když vyrazíte k sousedům? Třeba na nákupy nebo prostě jen na výlet. Většina parkovišť, zejména v centrech měst je dnes už zpoplatněna.  

21.7.2017

Pediatry v Dobříši nahradili příbramští

Dobříš - V posledních měsících se mluví o nedostatku lékařů v některých oborech. I když to šéfové zdravotnických zařízení velmi neradi přiznávají, situace příznivá není. Jak ale tvrdí, snaží se chybějící doktory nahradit. Kde se to nepodařilo, je sedlčanská nemocnice.  

AKTUALIZOVÁNO
20.7.2017

Nemocnice už nemusí odmítat rodičky. Nová porodnice má místa dost

Příbram /FOTOGALERIE/ – Čtvrté patro hlavní budovy příbramské nemocnice je ve čtvrtek dějištěm oslavy. Důvod přípitků a proslovů? Otevření nové porodnice včetně sálů za účasti vedení tohoto zdravotnického zařízení, tak i Středočeského kraje.

20.7.2017

Hřiště je otevřené. Konečně děti nekňourají, když jdeme kolem, říkají rodiče

Příbram /FOTOGALERIE/ - Pokaždé, když Hana míjela s malou Barborkou hřiště vedle Q-klubu, musela dokola vysvětlovat dceři, proč je zavřené. Teď už se na něm mohou vyřádit ti, kterým je určené.

20.7.2017

Cukrářská patriotka Andrea Žižková: K náhražkám mě drahé máslo nedožene

Příbram - Živočišné máslo je neodmyslitelnou surovinou při výrobě krémů. Tedy alespoň pro odpůrce náhražek. Mezi cukrářské patrioty patří například Andrea Žižková z Hájů u Příbrami. Jak se cena másla projevila v cenách jejích výrobků a co na to zákazníci? To prozradí krátký rozhovor.  

20.7.2017

Máslo zdražilo. Lidé jsou při slevě schopni se o něj poprat

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - Zákazníci dostali další ránu pod pás. Čtvrtkilová kostka živočišného másla vyšplhala na padesát korun. To nikdo ještě před měsícem nepředpokládal.  

19.7.2017

Cyklista se zranil v Brdech a nevěděl, kde je. Našli ho bez vrtulníku i dronu  B

Brdy - Integrované složky mají za sebou úspěšnou pátrací akci v Brdech. V úterý pátrali policisté společně s hasiči po zraněném cyklistovi, který si telefonicky přivolal pomoc, nebyl však schopen určit přesné místo, kde se nachází. 

19.7.2017

V Sedlčanech zmodernizují nádraží

Sedlčany /FOTOGALERIE/ - Sedlčanský starosta Jiří Burian plánuje, že v první polovině srpna svolá mimořádné jednání zastupitelstva. Důvod? Město uspělo s žádostí o dotaci na modernizaci autobusového nádraží a aby mohly následovat další kroky, musí dlouhodobě plánovanou investici, a zejména její financování, projednat. Nepředpokládá, že by zastupitelé s vizualizací nádraží nesouhlasili.  

19.7.2017

Vstupné na Novák? Letos návštěvníky mine

Příbram /FOTOGALERIE/ - Změny vzhledu a vybavení areálu Nového rybníku v Příbrami letos přitahuje mnoho rodin s dětmi. Mohou tu strávit koupáním celý den a žádné vstupné neplatí.  

18.7.2017

Při hlídání dětí ve vodě máme srdce v krku, říká vedoucí tábora

Slivice /FOTOGALERIE/ – Nikdy jindy zřejmě slivická fara nemá na své zahradě tak živo, jako právě teď. Několik stanů postavených proti sobě svědčí o dětském letním táboření. A nejen to. Ze dvora fary se do ticha malé, klidné obce ozývá fandění a dětské hlasy. Necelá třicítka menších i větších dětí prosázená dospělým dohledem z trávníku pozoruje rytířské klání na dřevěné kládě.

18.7.2017

Rekonstrukcí špejcharu splatil dluh svým předkům

Drážkov /FOTOGALERIE/ - Jako soukromé regionální muzeum slouží Váchův špejchar v Drážkově na Sedlčansku. Majitel usedlosti František Vácha nechal dvoupodlažní sýpku zrekonstruovat a návštěvníci ji mohou obdivovat při výstavách, besedách, kulturních a společenských akcích.

18.7.2017

Stavba dálnice D4? Řidiči zažívají chaos

Příbram /FOTOGALERIE/ - Kromě dopravních omezení a změny trasy se nepravidelným cestujícím po D4 mezi Skalkou a křižovatkou u obce Háje naskýtá šokující pohled.  

17.7.2017

Policie se teď více zaměřuje na neukázněné řidiče

Příbramsko /FOTOGALERIE/ – Policisté se o letních prázdninách zaměřují na zajištění bezpečnosti dopravy se snahou ovlivnit neukázněné řidiče. V letních měsících totiž dochází ke značnému zvýšení hustoty provozu a také nehodovosti.

17.7.2017

Nemocnice otevře novou porodnici a pozve veřejnost

Příbram – Oblastní nemocnice v Příbrami ve čtvrtek slavnostně otevře novou porodnici. Otevření se zúčastní jak vedení Oblastní nemocnice Příbram, tak i Středočeského kraje.

17.7.2017

Ochránci tuší, že v Brdech najdou vzácné druhy netopýrů

Brdy /FOTOGALERIE/ - Neprozkoumané Brdy jsou plné vzácných druhů zvířat, jak tuší ochránci přírody zí organizace Nyctalus, kteří provádějí s podporou Lesů České republiky průzkum výskytu netopýrů v naší nejnovější chráněné krajinné oblasti. Při něm používají moderní způsoby mapování s využitím speciálního technického vybavení. Předpokládají, že objeví zajímavé druhy.  

17.7.2017

Nový systém dopravy šetří peníze, ale čas ne

Příbramsko  /FOTOGALERIE, ANKETA/ - Cestovat po celém regionu na jednu jízdenku, a to bez ohledu na počet přestupů, zvolený dopravní prostředek a dopravce. To je základní myšlenkou zavádění Pražské integrované dopravy (dále PID) na Příbramsku.  

16.7.2017

Nevhodné prvky na hřišti nahradily nové. Už tam mohou děti

Příbram - Strom s ptačími hnízdy, dvacetimetrová lanová dráha, lanová houpačka a lanová šplhací zahrada. To jsou nové prvky, které "vyrostly" v prostoru Klidové zóny Ryneček jako náhrada za původní lanové centrum. Hřiště v sobotu převzaly do správy Technické služby města Příbrami. Konečně si děti z okolí zase mají kde hrát. Měl by tak být konec patáliím, které město s dodavatelskou firmou vyřešilo dohodou, jinak by spor skončil u soudu.

16.7.2017

Babišův výrok o zrušení zastupitelů pobavil

Příbramsko /ANKETA/ - Přestože si lidé, kteří nekopou za ANO, myslí, že už je nemůže nic překvapit, opak je pravdou. Babišův nedávný výrok o zrušení obecních zastupitelů, které označil za lenochy a kecaly, a zavedení přímé volby starostů vyvolal mezi lokálními politiky přinejlepším smích.  

15.7.2017

Houbaři na Příbramsku vítají sezonu menšími úlovky

Příbramsko - Zásoby sušených či jinak uchovaných hub se tenčí a houbaři už začínají pokoušet štěstí, zvlášť když v uplynulých dnech spadlo docela dost vody. Ta sice spodní zásoby jen tak hned nedoplní, ale nějaké ty houby by už růst mohly, uvažují příznivci darů lesa.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení