VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Příbramsko

7.6.2017

Sdílené ledničky se objevují i v Česku

Střední Čechy - Po celém světě existují místa, kam mohou lidé nosit přebytečné potraviny. Sdílené ledničky se pomalu začínají objevovat i v České republice. Svůj podíl na tom má i Pavel Vodička, který na problémy s plýtváním potravin poukazuje a díky němu a jeho přátelům vznikla také první veřejná lednička v Praze.

7.6.2017

Přívětivým úřadem se pyšní v Dobříši

Dobříš - Minulou středu na slavnostním udílení cen v Benešově získalo město Dobříš od ministerstva vnitra cenu za 3. místo za Přívětivý úřad. Celkem se ze Středočeského kraje zúčastnilo 27 obcí s rozšířenou působností podobné velikosti. Na prvním místě skončil Benešov, na druhém místě Černošice.

6.6.2017

Příbramský archiv dá lidem nahlédnout do minulosti

Příbram – Veřejnost se může těšit na čtvrtek 8. června na Den otevřených dveří v příbramském archivu. Při příležitosti oslav Mezinárodního dne archivů bude otevřen od 9 do 19 hodin.'

6.6.2017

Pásku u dvířek na Rákosníčkovo hřiště přestřihly děti

Sedlčany – Lezecká stěna, prolézací síť, klouzačka, houpačka, hnízdová houpačka, kolotoč, pískoviště, pérové houpačky, herní domeček… to všechno mohou od neděle 4. června využívat malí návštěvníci Rákosníčkova hřiště.

6.6.2017

Léčba rakoviny nikdy není rozhodnutím jednoho člověka

Střední Čechy – Rakovina. Slovo stále častěji skloňované. Nemoc, která dává šanci, ale i bere. Možná stále častěji slýcháme o rakovině hlavy a krku, které byl věnovaný i nedávná květinová sbírka Ligy proti rakovině. Na toto téma jsme si povídali s primářem ORL příbramské nemocnice Alešem Čočkem, jenž v Příbrami působí od října loňského roku.

6.6.2017

Likvidaci hald je možné zkrátit na osm let

Příbram – Zastupitelstvo v Příbrami vyhodnotilo jako nejšetrnější variantu k obyvatelům města a okolních vsí přepravu kameniva z vytipovaných hald po uranové těžbě prostřednictvím zakrytovaných dopravníků.

6.6.2017

Městská knihovna Dobříši vyhrála první místo v celonárodní soutěži

Dobříš – V celorepublikové soutěži Kamarádka knihovna vyhrála Městská knihovna Dobříš. Zvítězila v kategorii nejlepší dětská knihovna ve městě s počtem obyvatel od 5 do 14 tisíc.

5.6.2017

Milan Hein: Den musím začít s denním tiskem

Vrchotovy Janovice – Herec, moderátor, publicista a principál pražského Divadla Ungelt Milan Hein si postavil celoročně obyvatelný dům ve Vrchotových Janovicích. Do nedalekých Sedlčan rád jezdívá místní lokálkou. Cesta vlakem pro tisk do trafiky patří zpravidla jednou týdně k jeho oblíbeným rituálům. A prý si ji moc užívá.

5.6.2017

Téměř prázdný rybník ohrožuje velké akce

Příbram – Kdo cestuje kolem areálu Nového rybníku v Příbrami, nemůže si nevšimnout, že rybník je téměř prázdný. A to se o víkendu konají dvě obří sportovní akce, které počítají s vodními disciplínami a atrakcemi.

4.6.2017

Branou do petrovického lesa je ptačí pozorovatelna

Petrovice - Odpočinek, zábavu a poznání najdou návštěvníci všech generací při cestě lesem v Petrovicích. Dokončený projekt byl slavnostně představen veřejnosti starostou Petrovic Petrem Štěpánkem.

4.6.2017

Pacientka příbramské nemocnice oslavila 100. narozeniny

Příbram - Prakticky nejkulatějšího možného jubilea se dožila tento týden paní Jarmila K. z Léčebny dlouhodobě nemocných v Oblastní nemocnici Příbram. Ženě, která má v rodném listě letopočet 1917, přišel k narozeninám poblahopřát i ředitel příbramské nemocnice Stanislav Holobrada.

4.6.2017

Příbram si připomněla 125. výročí od důlního požáru

Příbram - Zástupci hornických spolků z Příbrami i z dalších měst, baráčníci, hasiči a obyvatelé si připomněli smutné 125. výročí od požáru v dole Marie na Březových Horách.

4.6.2017

Povadlé cibuloviny nahrazují letničky

Příbram - Odkvetlé jarní cibuloviny v centru Příbrami jsou pryč a na jejich místě zapouštějí kořeny letničky. Zaměstnance příbramských technických služeb jsme při obnově městských záhonů zastihli v pátek dopoledne u památníku kousek od Zámečku.

4.6.2017

Odvykání kouření? Nejlepší je začít od hlavy

Střední Čechy - Protikuřácký zákon, který zakazuje kouření ve společných prostorách, sice může omezovat uživatele tohoto zlozvyku, ale někteří se třeba tím spíšerozhodnou s ním seknout. Někomu se to podaří ze dne na den, jiní se neobejdou bez podpůrných prostředků z lékárny, dalším zas může pomoci poradna. O odvykání kouření jsme si popovídali s Alenou Bártíkovou, magistrou lékárny příbramské nemocnice.

3.6.2017

Rady do zahrady

Příbram - Přečtěte si další Rady do zahrady od pěstitele Petra Kumšty.

3.6.2017

Nová podoba bývalého dobříšského kina? Projektanti představí v pondělí návrhy

Dobříš – Projektanti v pondělí představí veřejnosti návrh budovy bývalého kina, které roky chátrá. Účastníci třetího kulatého stolu budou diskutovat nad návrhy Městské knihovny Dobříš, spolků a zástupců města, aby se docílilo řešení pro všechny a oživil se tak kulturní a společenský život.

2.6.2017

Ven s kuřáky chodí i nekuřáci, aby se nedělili, říká hospodský

Drahlín – Zákaz kouření ve společných prostorách může některou malou vesnickou hospodu zlikvidovat, pokud je závislá na několika štamgastech, kteří si bez cigarety pivo nevychutnají. To se ale netýká restaurace U Václavů v Drahlíně, obci s pěti sty obyvateli. Šéfuje jí Václav Scherfer. Podnik zbavil kuřáků už před třemi lety a lituje, že to neudělal ještě dřív.

2.6.2017

Bazén je napuštěný, otevře se dnes po poledni

Příbram – Venkovní bazén v Příbrami je již plně napuštěný a otevření pro návštěvníky je naplánované na dnešek. Napouštění začalo přesně před týdnem.

AKTUALIZOVÁNO
1.6.2017

Sedlčany svůj boj o nemocnici prohrály

Sedlčany – Provoz interního oddělení sedlčanské městské nemocnice se obnovit nepovede! Region boj o lůžkové oddělení prohrál! Společnost Vamed Mediterra, která nemocnici provozuje, přerušila provoz interny v závěrem loňského roku s odůvodněním na nedostatek odborných lékařů, kteří by zajišťovali na tomto oddělení služby.

1.6.2017

Muzejní noc připravilo šedesát žáků a učitelé

Sedlčany - Narození dítěte, dospívání, namlouvání, zdobení nevěsty, svatba, verbování na vojnu, pohřeb – to všechno patří k lidské kultuře. Tyto události byly důvodem, proč se lidé scházeli a prožívali společně radosti i trápení.

31.5.2017

Příbram ani Dobříš zátahy na kuřáky nechystají

Příbram - Je krátce po poledni, první den, kdy platí takzvaný protikuřácký zákon. V malé hospodě U Havlínů v Pražské ulici už po cigaretovém kouři zavání jen nábytek a zdi. Štamgasti posedávají u stolu a jejich oči se upírají na televizi, kde zrovna hraje Kvitová. Zdeněk, muž tak kolem sedmdesátky, by si nejradši jednu zapálil, ale nemůže.

31.5.2017

Štětkovice musí řešit nedostatek pitné vody

Sedlčansko - Každý rozpočtový výdaj ještě pečlivěji než v předchozích letech zvažují zastupitelé Štětkovic. „Doslova škudlíme, abychom našetřili na velkou investici, kterou plánujeme. Chceme se připojit na přivaděč a brát vodu ze Želivky," vysvětlil starosta Štětkovic Josef Kunc.

30.5.2017

Nezapomenutelný příbramský Vyšší princip

Příbram - V těchto dnech si připomínáme 75. výročí atentátu na Reinharda Heydricha, zastupujícího říšského protektora Protektorátu Čechy a Morava.

30.5.2017

Škola nemusí být jen o učení v lavicích

Krásná Hora - Pohyb, spolehnutí na druhého, odvaha, vlastní vystoupení. To je jen malý výčet důvodů, proč si základní školy zvou cirkusové umělce, aby děti naučily něco nového.

30.5.2017

V kapli bude sloužit mši kardinál Duka

Sedlčany - Alice Tomková má pořádnou kuráž. To zřejmě napadne každého už při letmém pohledu na zámeček, který v Příčovech na Sedlčansku přibližně rok vlastní. Elánu má ale sympatická žena na rozdávání a plánuje, jak se z 301 let staré kaple sv. Vojtěcha v přízemí zámku a postupně z celého zchátralého objektu vyloupne skvost.

29.5.2017

Kultovní zpodobnění tetřeva z mohyly na Toku je zpět

Obecnice - Abstraktní zpodobnění tetřeva, které v zimě zmizelo z vrcholu nejvyšší brdské hory Tok, je zpět. Zmizení oblíbeného a symbolického označení na vrcholu vyvolalo na sociálních sítích obrovskou bouři. Dnes bylo letité dřevo s nápisem Tok náhodně nalezeno v hustém porostu nedaleko vrcholové mohyly a ihned opět umístěno na své místo.

29.5.2017

Venkovní bazén už je napuštěný, otevře se nejspíš už v pátek

Příbram - Venkovní bazén je již plně napuštěný a otevření pro návštěvníky je naplánované na pátek 2. června. Napouštět se začal v pátek odpoledne.

29.5.2017

Na Sedlčansku v neděli odstartovala cyklistická sezona

Sedlčany - Od postarších bicyklů až po ty nejmodernější a nejdražší kola bylo možné vidět v neděli 28. května hodinu po poledni na sedlčanském náměstí. Za řídítky se objevovali na startu cyklisté od těch nejmladších až po seniory.

29.5.2017

Opravený Nový rybník se napouští

Příbram - Tropické teploty už udeřily a lidé se začali zajímat o to, kde se zchladit. Koupaliště ale v mnoha případech nejsou na sezonu takhle brzy připravená.

29.5.2017

Lanové centrum u Q-klubu: radnice a firma se dohodli

Příbram – Stávající lanové centrum vedle Q-klubu v Příbrami je uzavřené a na základě nového projektu se nevhodné prvky z hřiště přesouvají do areálu rekonstruovaného Nového rybníku, kde bude nově postaveno v blízkosti stávajícího Rákosníčkova hřiště.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies