VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Příbramsko

4.3.2017

Rady do zahrady

Příbram - Po týdnu vám přinášíme další Rady do zahrady od pěstitele Petra Kumšty

4.3.2017

Interna má být uzavřena do konce března

Sedlčany – Obyvatelé regionu s napětím sledují, zda se podaří obnovit provoz interního lůžkového oddělení v sedlčanské nemocnici.

4.3.2017

Únor byl tentokrát nejteplejším měsícem zimy

Rožmitál - Hubert Hoyer, správce meteorologické stanice v Rožmitále pod Třemšínem, zaslal vyhodnocení únorového počasí.

4.3.2017

Lidé už odpad třídí, města i tak doplácejí

Třídění odpadu je jednou ze základních činností lidí při nakládání s komunálními odpady. Je to povinnost vyplývající ze zákona o odpadech. Většina z nás už bere třídění odpadů jako samozřejmost, někteří ale stále vhazují plastové lahve do kontejnerů na komunální odpad.

3.3.2017

Přejít ulici bývá o život, rodiče se bojí o děti

Příbram – Chodci na přechodech v Milínské ulici nejsou vidět kvůli zaparkovaným autům. Rodiče dětí žádají město, ať s tím něco udělá. Silnice je krajská, město prý pomůže.

3.3.2017

K rozvoji Brd má přispět krajská agentura

Praha, Příbram - Přispět k přeměně Brd podle potřeb turistů, ale také se zasazovat o ochranu území, kde dlouhodobě působili vojáci a běžným návštěvníkům byl vstup zapovězen. To jsou úkoly, jež by měla plnit rozvojová agentura, jejíž vznik ve čtvrtek posvětili středočeští radní. Schválili záměr vzniku vlastní agentury, jejím prostřednictvím se kraj chce přímo podílet na rozvoji Brd. Ta by měla úzce spolupracovat s obcemi, a to jak s těmi středočeskými, tak i v Plzeňském kra­ji.

3.3.2017

Dopravní hřiště čeká jarní nával školáků

Střední Čechy – Dopravní hřiště získávají mnohem větší důležitost, i když se může zdát, že jsou přežitkem minulého režimu. Spíš naopak. Vzhledem k hustotě dopravy je základní znalost pravidel pro děti životně nutná.

2.3.2017

Brouzdaliště nesplňuje normy, oprava nebude

Od srpna loňského roku, tedy už přes půl roku, je uzavřen vnitřní bazén pro batolata v příbramském aquaparku.

2.3.2017

Města bojují proti podomnímu prodeji

Dotěrným podomním prodejcům už nejspíše odzvonilo. Alespoň tedy ve většině velkých měst, ke kterým se postupně se zákazem podomního prodeje přidávají i některé vesnice. Ani tenhle zákaz ovšem některé podomní obchodníky neodradí.

1.3.2017

S opravou Křižáku to vázne kvůli pozemkům

Příbram – Betonové sídliště Křižák v Příbrami se opravy tak rychle nedočká. Město má problémy s odkupem pozemků od soukromníků.

1.3.2017

Jarní prázdniny jsou v plném proudu. Nabízejí divadlo, bruslení nebo výlety

Příbram – Této týden mají děti na Příbramsku jarní prázdniny a užívají si týdne volna různě. Hornické muzeum pořádá pro děti Loutkohraní, na zimním stadionu se každý den bruslí a Dům dětí a mládeže uspořádal výlet do České televize.

1.3.2017

Zelí jako lék chudých. To dobře naložené a ošetřované musí vydržet do léta

Příbram /ROZHOVOR/ – Předjaří je pro lidský organismus nejnáročnějším obdobím. Tělo vyčerpané z nedostatku slunce a vitaminů se snažíme posílit drahým exotickým ovocem a zeleninou z dovozu, která se momentálně nedá jíst. Přitom ten nejcennější vitaminový poklad, elixír zdraví a mládí, ukrývá ve sklenici pod víčkem ve spíži nebo v kameninovém soudku ve sklepě. Doma naložené, přirozeně kvašené zelí.

1.3.2017

Autorka desítek knih má na Příbramsku přátele

Sedlčany - Marie Formáčková je tváří projektu Srdce pro seniora, nad kterým převzala záštitu europoslankyně Kateřina Konečná. Zkušená novinářka a publicistka, autorka a spoluautorka desítek knih o známých osobnostech, ale také například pivní nebo hermelínové kuchařky, si dala v jídelně Domova seniorů v Sedlčanech ve středu 22. února asi hodinové dostaveníčko s klienty. Její vyprávění a rozhovory prokládal písněmi houslista Vladimír Kirikov.

1.3.2017

Smog někdy zamoří obce, že se nedá dýchat

Příbramsko - Smog je strašákem topné sezony nejen ve městech, ale možná daleko víc v obcích, kde dým z komínů dokáže obyvatelům pořádně otrávit život.

28.2.2017

Síť kamerového systému houstne

Města střeží desítky kamer. A bude jich přibývat. Příkladem je Beroun, kde je nyní třináct kamerových bodů, nejde ale o konečné číslo.

27.2.2017

Kvůli opravě mostu už je uzavřená silnice

Příbram – Přípravy na opravu mostu na Skalce začaly. Silnice na Dlouhou Lhotu je uzavřená. Řidiče musejí počítat s uzavírkami a objížďkami.

27.2.2017

Pořádková jednotka policie zajišťuje ročně desítky akcí

Příbram - V pátek 24. února se uskutečnila na Střední průmyslové škole Příbram prezentace policie, především její pořádkové jednotky. Policisté v ní zařazení zasahují tam, kde je účast většího počtu osob a je předpoklad případných nepokojů, posilují výkon služby např. při rizikových fotbalových utkání, u pochodů extrémistických skupin, na koncertech, hudebních festivalech, při návštěvách státníků. Ročně zajišťují několik desítek různých akcí.

27.2.2017

Bennewitzovo kvarteto zahájí Březnické hudební večery

Březnice - Populární Březnické hudební večery startují v sobotu 4. března. V reprezentačním sále MěÚ Březnice vystoupí od 19 hodin Bennewitzovo kvarteto, které tvoří houslisté Jakub Fišer a Štěpán Ježek, hráč na violu Jiří Pinkas a violoncellista Štěpán Doležal.

27.2.2017

S obnovou areálu budou dál pomáhat vězni

Příbram – Ostrůvek s altánkem, dobrodružná stezka. To je výběr prvků, které by už letos v létě měli využívat návštěvníci areál Nového rybníku v Příbrami.Dlouho očekávaná revitalizace areálu vyjde zhruba na 25 milionů korun.

27.2.2017

O největším tajemství třetí říše bude vyprávět badatel a spisovatel Kučera

Příbram – Západoslovan, badatel, mysteriolog, monarchista a spisovatel Milan Zacha Kučera provede zájemce historií Hitlerovy třetí říše na besedě v úterý 28. února v Knihovně Jana Drdy v Příbrami.

27.2.2017

V Domě Natura se vylíhly malé užovky

Příbram - Ač není ještě svatého Jiří, expozice obojživelníků a plazů Domu Natura v Příbrami, která je jedinou ucelenou kolekcí plazů ve střední Evropě, má první odchov v letošním roce.

26.2.2017

Obce hyzdí ruiny, jejich záchrana trvá roky

Příbramsko - Ruiny a chátrající objekty v obcích výletníky nepobuřují. Taková místa totiž mají svůj zvláštní půvab. Ale ne pro místní. Většina by si uměla představit, že by se objekt dal využít daleko lépe. Třeba k bydlení nebo k pořádání festivalů a společenských akcí.

26.2.2017

Stovky uren skončí v hromadném hrobu

Region - Pohřební služby, aniž by o to stály, už několik let fungují jako sklad. Pozůstalí si nevyzvedávají urny s ostatky zemřelých, a ty se tak hromadí v provozovnách pohřebních ústavů. Leží tam i několik let. Ze zákona o pohřebnictví se urny musí skladovat dvanáct měsíců.

26.2.2017

Agentura připravuje nové cyklotrasy v Brdech

Příbramsko - Destinační agentura Brdy Ekologického centra Orlov předložila Správě CHKO Brdy k vydání souhlasného stanoviska návrh vyznačení cyklotras v chráněné oblasti.

26.2.2017

Pražskou ulici v Dobříši čeká oprava potrubí

Dobříš – Pražskou ulici v Dobříši čeká oprava vodovodu a kanalizace. Bagry přijedou 6. března a práce by měly trvat do konce dubna. Rozkopáno bude od domu s číslem 108 po 113.

25.2.2017

Rady do zahrady

Příbram - Přečtěte si další Rady do zahrady od Petra Kumšty.

25.2.2017

Rekonstrukce uzavře silnici u Skalky

Příbram – Městský úřad Příbram informuje o blížící se rekonstrukci mostu na Skalce. Od pondělí 27. února bude uzavřena silnice III/00412 vedoucí z okružní křižovatky na Skalce do obce Dlouhá Lhota.

24.2.2017

Zastupitel Král v ekocentru v Orlově končí jako ředitel

Příbram – Posledním únorovým dnem končí Vladimír Král s vedením Ekologického centra Orlov. Kdo jej nahradí, zatím není známo.

AKTUALIZOVÁNO
24.2.2017

Silný vítr lámal stromy, u Lhoty převrátil přívěs za autem

Příbram - Vítr o síle vichřice řádil od čtvrtečního odpoledne přes noc na pátek i na Příbramsku. Hlášeny jsou polámané stromy, ve městech se povalují v ulicích převržené kontejnery na odpadky, vyvrácené jsou reklamní poutače.

24.2.2017

Kraj: Dohoda mezi destinačními společnostmi v Brdech není možná

Příbram - Středočeskému kraji se nepodařilo usmířit znesvářené strany ve sporu o destinační management v Brdech. Na výběr má nyní několik variant. Může dát jedné z organizací přednost a destinační management v bývalém vojenském újezdu jí svěřit.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies