VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Příbramsko

9.5.2017

Na Třech trubkách vznikne Dům přírody Brd

Jince - Tři naučné zóny, skanzen s expozicí tradičních řemesel, venkovní expozici věnovanou vodě, ale i areál s naukou o lesních zvířatech. K tomu multifunkční sál a vnitřní expozice o nejvyšším středočeském pohoří, jeho historii a přírodě.

AKTUALIZOVÁNO
9.5.2017

Na Orlíku uniklo z motorové lodi palivo

Příbram - V sobotu  v podvečerních hodinách došlo nedaleko obce Bohostice při neopatrné manipulaci s lodí k úniku ropných látek na hladinu Orlické přehrady. Událost byla ohlášena v 18:40 hodin. Na místo vyjela profesionální jednotka ze stanice Příbram.

9.5.2017

Vojenské lesy představí trofeje ulovené zvěře

Brdy – Brdská divize Vojenských lesů a statků se sídlem v Jincích připravila prezentaci loveckých trofejí pro mysliveckou veřejnost u rybářské bašty na břehu Hořejšího padrťského rybníku.

9.5.2017

Na otázky uranové zátěže odpoví odborníci

Příbram – Jak nejrychleji a nejšetrněji k přírodě a k lidem zlikvidovat pozůstatky uranové těžby na Příbramsku? Jejich správce Státní podnik Diamo už představu má, tedy spíš novou koncepci, kterou chce dnes představit veřejnosti při besedě v prostorném jednacím sále příbramského Úřadu práce na náměstí TGM od 14 hodin.

9.5.2017

Parkovací domy často zejí prázdnotou

Region - Každý řidič mířící do center měst na úřady či k lékařům se předem děsí, kde zaparkuje. Zvlášť v dopoledních hodinách a v úředních dnech je to o nervy. Pomoci mají, a někde už fungují, parkovací domy. Často ale zejí prázdnotou. Než platit, to si šoféři raději několikrát objedou centrum, dokud nenajdou parkování bez placení.

8.5.2017

Lidé si v nemocnici vyzkoušeli správné mytí rukou

Příbram - Světový den hygieny rukou připadal na 5. května. Příbramská nemocnice v tento den pozvala zájemce vyzkoušet si, zda si myjí ruce správně.

8.5.2017

Ptejte se on-line Petra Steklého, šéfa Prostoru Plus a Lepšího místa

Na dotazy čtenářů bude tuto středu od 15 hodin odpovídat Petr Steklý z Prostoru Plus, který provozuje službu Lepší místo. Ta si dává za cíl zlepšovat veřejný prostor s pomocí občanů.

8.5.2017

Děti se zapisují do mateřských škol

Příbram - U zápisu do mateřských škol se rodiče starají o papírování a děti mají možnost prohlédnout si zařízení. Učitelky po nich zatím nechtějí žádné výkony. Snaží se s dítětem komunikovat a ukázat mu prostředí, ve kterém bude trávit následující roky.

8.5.2017

V popelnicích končí stále méně biodpadu

Sedlčany - Stále více domácností dostává v Sedlčanech možnost vytřídit bioodpad. Sedlčanské technické služby systém svozu bioodpadů zahájily v roce 2014, kdy vybavily zdarma především majitele rodinných domků 650 hnědými 240litrovými popelnicemi.

8.5.2017

Opravená silnice v Březnici prodělává zatěžkávací zkoušku

Březnice – Opravy silnic v Březnici pokračují. Nový povrch má loni zrekonstruovaná komunikace I/19. V tomto úseku na náměstí byla po odfrézování doplněna nízkohlučná vrstva živičného povrchu. V současné době je tato vrstva v celé délce opravovaného úseku.

7.5.2017

Hasiči si vychovávají svoje pokračovatele

Sedlčany – Dětský hasičský den v Sedlčanech nabídl v sobotu na náměstí řadu soutěží, zábavných aktivit, ukázek staré a nové hasičské techniky.

7.5.2017

Policie podepsala dohodu s podbrdskými obcemi

Příbram - Bezpečné Podbrdsko. To je název koordinační dohody týkající se vzájemné spolupráce mezi Policií ČR a Svazkem obcí Podbrdského regionu. Účelem je stanovení společného postupu při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a bezpečnosti v daném teritoriu.

7.5.2017

Příbramská nemocnice otevřela Centrum paliativní péče, první v kraji

Střední Čechy - Oblastní nemocnici Příbram otevřela Centrum paliativní péče. Je tak zatím jedinou ve Středočeském kraji.

6.5.2017

Ze Střediska zdraví v Dobříši odcházejí lékaři

Dobříš – Nouze o lékaře postihla i dobříšské Středisko zdraví. Na tamní radnici se proto v polovině týdne vypravili zástupci Středočeského kraje, aby spolu s vedením polikliniky projednali situaci a řešení primární lékařské péče ve městě.

6.5.2017

Rady do zahrady

Příbram - Přečtěte si pravidelné Rady do zahrady od pěstitele Petra Kumšty.

5.5.2017

Příbramáci uctili památku obětí války

Příbram – Připomenutí Dne vítězství se uskutečnilo v pátek na příbramských hřbitovech. Po desáté hodině se lidé sešli u památníku na Hvězdičce, kde promluvil ředitel Hornického muzea Příbram Josef Velfl.

5.5.2017

Hasiči připravili pro děti den otevřených dveří

Příbram - Při příležitosti svátku patrona hasičů svatého Floriána byl ve čtvrtek uspořádán na stanicích územního odboru Příbram (stanice Příbram, Dobříš a Sedlčany) den otevřených dveří. Toho využila nebývale velká skupina především dětských návštěvníku v doprovodu učitelů a rodičů.

5.5.2017

Lidé v pátek uctí památku bojovníků za svobodu

Příbramsko – Pátek 5. května je významný den, kdy si lidé připomínají Květnové povstání českého lidu proti německým okupantům v druhé světové válce na území Česka, které se uskutečnilo začátkem května 1945.

5.5.2017

Turistický vláček letos pojede dvěma trasami

Příbram – O víkendech a státních svátcích už vozí turisty centrem Příbrami oranžová vlaková souprava. Novinkou pro letošní rok je, že bude jezdit dvěma trasami.

5.5.2017

Autobus do Brd vyjíždí už v sobotu

Brdy - Turistická sezona je v plném proudu a návštěvníkům Brd pomůže usnadnit cestu do lesů speciální turistický spoj Brdy.

5.5.2017

Nepřijaté deváťáky čekají horké chvilky

Region - V letošním roce žáky devátých tříd čekaly povinné jednotné přijímací zkoušky na střední školy s maturitou. Po dvou termínech přijímacích zkoušek, které se konaly 12. a 19. dubna, pak se žáci a jejich rodiče museli obrnit před dlouhým čekáním na výsledky.

4.5.2017

Výstava Nature in Picture poodhaluje krásy přírody

Březnice - Nature in Picture je název sezónní výstavy, která byla v březnickém Městském muzeu a Galerii Ludvíka Kuby v bývalé jezuitské koleji zahájena první květnový den. Své velkoformátové fotografické obrazy zde představuje uznávaný fotograf Michael Fokt.

4.5.2017

Přijďte pomoci s úklidem CHKO Brdy

Příbram - V sobotu 13. května se uskuteční další akce na úklid Brd, organizovaná Vojenskými lesy a statky ČR, Správou CHKO Brdy a Arcibiskupstvím pražským.

4.5.2017

Nabídka letních brigád se už začíná tenčit

Region - Studenti se začínají ohlížet po letních brigádách. Za vydělané peníze si chtějí koupit nový mobilní telefon, počítač nebo další věci, které jim rodiče nechtějí ze svého rodinného rozpočtu zakoupit, nebo jen z části přispět.

4.5.2017

Rekonstrukce uzavře banku v Sedlčanech

Sedlčany - Pobočka České spořitelny v Sedlčanech v ulici 28. října bude na několik týdnů uzavřena. Důvodem je rekonstrukce celého pracoviště v červenci a srpnu. Místostarosta Sedlčan Miroslav Hölzel informoval v polovině dubna, že podle zaslaných podkladů bude zřejmě mobilní buňka, v níž budou pracovníci banky vyřizovat záležitosti s klienty, u prodejny Billa.

3.5.2017

V Obecnici oslavili máj

Obecnice - Krásné květnové odpoledne prožili účastníci prvomájových oslav v Obecnici na Příbramsku. Po obědě se sešli všichni účinkující v krojích u Staročeské hospody a již zde si nemohli stěžovat, že by bylo málo diváků.

3.5.2017

Rožmitálští rybáři pořádali závody a dětský den

Rožmitál - V Rožmitále pod Třemšínem to poslední dubnový víkend žilo rybáři! Český rybářský svaz místní organizace pořádal rybářské závody pro dospělé na svém sportovním revíru - rybníku Jezu.

3.5.2017

Jak naložit s haldami? Vyjádří se veřejnost

Příbram – Zastupitelé měli v minulém týdnu při svém jednání rozhodnout, jakým způsobem by měl státní podnik Diamo jako správce hald naložit s pozůstatky po důlní činnosti.

1.5.2017

V dubnu napršelo přes 160 procent oproti normálu

Rožmitál - Správce rožmitálské meteorologické stanice Hubert Hoyer poskytl Deníku podrobný přehled o dubnovém počasí.

1.5.2017

V knihovně bude astronom přednášet o hvězdách

Příbram – Hvězdná obloha se ve čtvrtek 4. května přenese do Knihovny Jana Drdy v Příbrami. Bude tam mít od 17 hodin přednášku Petr Horálek, astronom, fotograf noční oblohy, cestovatel a spisovatel.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies