VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Příbramsko

5.4.2017

František Pojer: Česká příroda je dynamická a mění se v čase

Příbram /ON-LINE/ - Kdo by neznal legendární čápici Kristýnu v Brdech, jejíž hnízdění bylo přenášeno na internetu v rámci projektu Africká odysea. Přírodovědec František Pojer je zakládající člen týmu projektů Africká odysea a Nová odysea v letech 1994 až 2006 a doposud aktivně sleduje čápy černé zejména v Brdech a na Křivoklátsku.

5.4.2017

Policisté učili děti přecházet silnici

Příbram – V Příbrami se 4. dubna ráno uskutečnila u 5. Základní školy dopravně preventivní akce s názvem Zebra se na Tebe nerozhlédne!. Jedná se již o 10. ročník celorepublikové akce, která se koná tento týden a je zaměřena na bezpečnost chodců v silničním provozu.

5.4.2017

Policie pátrá po svědcích nehody z Dobříše

obříš – Policie žádá případné svědky úterní nehody, aby se ozvali na bezplatnou linku 158 nebo na telefon 974 879 251 (527).

5.4.2017

Doprava do Prahy zlevnila a posílila spoje

Sedlčany – Sedlčany prožily v pondělí historický okamžik. Oficiálně zde byl zahájen systém integrované dopravy. Zřízena byla nová linka 360 na trase Sedlčany – Chotilsko, Štěchovice – Smíchovské nádraží. Integrována byla v regionu také linka Sedlčany – Osečany.

5.4.2017

Panely v proluce? Město proti nim nemá páky

Dobříš – Panelový zátaras nyní odděluje Mírové náměstí v Dobříši od takzvaného čtrnáctipatrového domu, kudy si lidé zkracovali cestu. Obyvatelé si stěžují na radnici, jak je možné, že to trpí.

4.4.2017

Do Brd se sjeli studenti z celé Evropy

Hrachov – V Hrachově se právě koná mezinárodní studentský kongres. Sjely se sem desítky studentů z celé Evropy. Tématem setkání je rušení vojenských prostor a jejich obnova.

4.4.2017

Dívka ležela na kolejích

Sedlčany - Pod koly vlaku mohl vyhasnout ve čtvrtek 30. března život šestnáctileté dívky. Naštěstí se tak nestalo.

4.4.2017

Řidiči autobusů ve středních Čechách stávkovat nebudou

Příbram - Plánovaná stávka řidičů autobusů se Středočeského kraje a tudíž ani Příbramska nedotkne. Situace se změnila v tomto týdnu, kdy se zaměstnanci nakonec rozhodli přijít ve čtvrtek do práce. V ten den totiž podle původního záměru odborů měli vstoupit do stávky.

4.4.2017

Budou mít i letos skútry na řece zelenou?

Příbramsko - Za pár měsíců se břehy Vltavy začnou plnit rekreanty. Mají se i letos obávat rychlých skútrů?

4.4.2017

Sedlčany uvažují i o krátkodobé výpomoci lékařů z okolních nemocnic

Sedlčany - Rada města se bude na svém zasedání ve středu 12. dubna opět zajímat o aktuální informace k městské nemocnici. Radní stejně jako zastupitelé města a starostové Sdružení obcí Sedlčanska nepřipouští v současné době žádnou jinou možnost než je znovuotevření oddělení interny.

4.4.2017

Větší města hyzdí desítky autovraků

Střední Čechy – Snad každý si v blízkosti svého bydliště, především na sídlišti většího města, může všimnout opuštěných aut. Rozbitá okna, prázdné pneumatiky a vybrakovaný interiér naznačují, že ze svého místa už nikdy po svých neodjedou.

4.4.2017

Hoyer: Březen byl teplotně mimořádně nadnormální

Rožmitál - Hubert Hoyer, správce rožmitálské meteorologické stanice, zaslal do redakce zhodnocení březnového počasí z meteorologické stanice v Rožmitále.

3.4.2017

Řidiči bourali v prvním čtvrtletí více než loni za stejné období

Příbram – Od začátku roku řešili dopravní policisté na Příbramsku 327 dopravních nehod. Je to o 31 více, než za stejné období loňského roku. V březnu nikdo na příbramských silnicích nezemřel, jedna osoba utrpěla těžké zranění a 21 lidí poranění lehčího charakteru.

3.4.2017

Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček navštívil Příbramsko

Příbram - Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček (ČSSD) dorazil v pondělí v rámci pravidelných výjezdů na Příbramsko. Návštěvu regionu zahájil ve společnosti ZAT, která se zabývá řídicími systémy pro průmyslové firmy, zejména pro energetiku.

3.4.2017

Oprava od středy uzavře železniční přejezd v Příbrami

Příbram – Od středy 5. dubna bude zcela uzavřena ulice Mariánská v Příbrami v úseku v místě železničního přejezdu. Důvodem je oprava přejezdu a uzavírka potrvá až do čtvrtka 13. dubna.

3.4.2017

Dnes musíte odevzdat svá daňová přiznání

Region - Daňové přiznání za loňský rok je nutné podat nejpozději dnes. Na finančních úřadech se ale v podatelnách už dlouhé fronty nestojí. Každý, kdo vlastní datovou schránku jako fyzická osoba je povinen posílat přiznání k dani elektronicky.

3.4.2017

Na stávku řidičů nejvíc doplatí Příbramsko

Příbram – Lidé závislí na autobusové dopravě netuší, co je ve čtvrtek čeká za problémy. Ptají se proto na radničním webu městských úředníků, jaká bude situace, kdo se připojí a kdo ne.

3.4.2017

Dobříš připravuje centrum na rekonstrukci

Dobříš – Jedním z měst na Příbramsku, která ještě nemají náměstí po rekonstrukci, je Dobříš. V dohledné době se tu ale na změně vzhledu centra začne pracovat.

2.4.2017

Příbram se znovu zapojí do celorepublikového úklidu

Příbram – Nelíbí se vám odpadky pohozené v přírodě? Vadí vám nepořádek v okolí vašich domovů? Tak se v sobotu 8. dubna můžete připojit k úklidové akci v Příbrami v rámci celostátní kampaně Ukliďme svět, ukliďme Česko.

2.4.2017

Antikonfliktní tým pomáhá už deset let

Region - Už deset let pomáhá antikonfliktní tým předcházet případným konfliktům na akcích s účastí většího počtu osob. Tento tým začal fungovat pod Policií ČR Středočeského kraje 1. dubna roku 2007.

2.4.2017

Na daňové přiznání zbývá už jen pár dní

Region - V pondělí je poslední termín pro vyplnění a podání daňového přiznání za minulý rok. 

1.4.2017

Rady do zahrady

Příbram - Přečtěte si další Rady do zahrady od pěstitele Petra Kumšty.

1.4.2017

Výluky vlaků se dotknou dopravy na mnoha místech středních Čech

Region - Výluky SŽDC s vlivem na provoz vlaků Českých drah Praha a Středočeský kraj Období od 1. – 7. dubna.

31.3.2017

Do Příbrami míří nejlepší aquatlonisté kraje

Příbram – Už tuto neděli se v Příbrami uskuteční závod Středočeského poháru mládeže v aquatlonu. Zúčastnit se ho však mohou zájemci všech věkových kategorií.

31.3.2017

Dobříš jedná s Hutí o stezce k památníku

Dobříš – Jedním z nejvyhledávanějších cílů turistů a cyklistů v Dobříši je nedaleký Památník Karla Čapka ve Staré Huti. Jenomže dostat se z místa na místo je poměrně nebezpečné, chodce ani cyklisty nechrání od husté dopravy žádný chodník.

31.3.2017

Je náš region připraven na povodně?

Region -  Velká voda často přijde nečekaně, ovšem o to ničivější má následky. Jak jsou města i vesnice zabezpečeny proti povodním? Zatímco někde investují miliony, jinde jen situaci monitorují a doufají, že se jim velká voda vyhne.

31.3.2017

Radní: Prioritou je obnovení interny

Sedlčany - Středočeská krajská radní Jaroslava Němcová se od začátku letošního roku, kdy se od sedlčanského starosty Jiřího Buriana dozvěděla o přerušení činnosti akutního oddělení městské nemocnice společností Mediterra, o problematiku soustavně zajímá.

30.3.2017

Jarní dny lákají do venkovní posilovny

Příbram - První jarní slunečné dny lákají k pořádnému domácímu úklidu, dlouhým procházkám nebo ke cvičení. Protáhnout svaly se vydali také dva spolužáci, Tomáš Marek a Kateřina Tomášková ze základní školy v Jiráskových sadech v Příbrami.

30.3.2017

Příbramští stavaři jsou nejlepší v republice

Příbram – Student Střední průmyslové školy v Příbrami Filip Rajman se umístil na první místě v celorepublikové soutěži v projektování. Jeho spolužačka Eliška Poláková obsadila 5. místo.

30.3.2017

Dobříš našla pro trhy důstojné místo

Dobříš – Tradiční páteční trhy v Dobříši se budou konat na jednom místě v samotném centru města. Jako stvořený pro trhy je Kopáčkův dvůr, který byl doposud nahodile využívaný různými prodejci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies