VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Příbramsko

9.6.2017

OBRAZEM: Hendikepovaný sportovec besedoval s dětmi v Dobříši

Dobříš – Hendikepovaný český reprezentant v handbikingu a dlouhém triatlonu Jan Tománek besedoval s dětmi v mokrovratské lesní školce o sportování vozíčkářů, o používaném vybavení a také o všem, co děti zajímalo.

9.6.2017

Sobotní akce na Nováku: bez alkoholu, cigaret a psů

Příbram - Již tuto sobotu se v areálu přírodního koupaliště Nový rybník uskuteční velkolepý Den sportu Příbram 2017. Při vstupu bude nutné dodržet určité bezpečnostní zásady. Vzhledem k častým dotazům pro návštěvníky slavností připravila mluvčí příbramské radnice Pavlína Svobodová odpovědi na nejčastější otázky.

9.6.2017

Nemocnice spouští záložní variantu

Sedlčany - Společnosti Vamed Mediterra se nepodařilo obnovit do konce května interní oddělení v městské nemocnici. Jeho činnost byla přerušena s odůvodněním na nedostatek lékařů koncem loňského roku.

9.6.2017

Názory na využití bývalého kina v Dobříši se různí

Dobříš - Z objektu bývalého kina v Dobříši má vzniknout kulturní centrum. Už na něj existuje první projekt, ale stále není jasné, kdo se do něho jednou nastěhuje.

8.6.2017

Na Dni sportu v Příbrami se představí i známí sportovci

Příbram – Den sportu startuje už tuto sobotu v přírodním areálu Nového rybníka v Příbrami. Celodenní program začne v 9 hodin a je nabitý soutěžemi, sportovními exhibicemi a dalšími aktivitami, které doplní účast hvězd českého sportovního života.

8.6.2017

Do předmětů ve školách se promítá i cirkus

Bohutín - Zanedlouho skončí školní rok a žáci už nyní stále častěji vyrážejí na různé školní výlety či sportovní akce. Když se ale poblíž školy objeví cirkusový stan, znamená to, že o zábavu a sport je na několik dní postaráno.

8.6.2017

Michal z Kouzelné školky má k Příbramsku blízký vztah

Příbram - Herec Michal Nesvadba navázal na rodinnou tradici a podobně jako jeho otec Miloš se věnuje pořadům pro ty nejmladší diváky. Baví děti již přes třicet let. Od roku 1999 je výraznou tváří televizního pořadu Kouzelná školka a díky tomu znají Michala všude, kde se objeví.

7.6.2017

Sportovní areál zavřou přípravy na obří akci

Příbram – Od šesté hodiny ranní se v pátek pro veřejnost uzavře celý areál Nového rybníku. Mimo provoz bude i hřiště na minigolf. Důvodem uzavření jsou přípravy na sobotní Den sportu Příbram 2017.

7.6.2017

Sdílené ledničky se objevují i v Česku

Střední Čechy - Po celém světě existují místa, kam mohou lidé nosit přebytečné potraviny. Sdílené ledničky se pomalu začínají objevovat i v České republice. Svůj podíl na tom má i Pavel Vodička, který na problémy s plýtváním potravin poukazuje a díky němu a jeho přátelům vznikla také první veřejná lednička v Praze.

7.6.2017

Přívětivým úřadem se pyšní v Dobříši

Dobříš - Minulou středu na slavnostním udílení cen v Benešově získalo město Dobříš od ministerstva vnitra cenu za 3. místo za Přívětivý úřad. Celkem se ze Středočeského kraje zúčastnilo 27 obcí s rozšířenou působností podobné velikosti. Na prvním místě skončil Benešov, na druhém místě Černošice.

6.6.2017

Příbramský archiv dá lidem nahlédnout do minulosti

Příbram – Veřejnost se může těšit na čtvrtek 8. června na Den otevřených dveří v příbramském archivu. Při příležitosti oslav Mezinárodního dne archivů bude otevřen od 9 do 19 hodin.'

6.6.2017

Pásku u dvířek na Rákosníčkovo hřiště přestřihly děti

Sedlčany – Lezecká stěna, prolézací síť, klouzačka, houpačka, hnízdová houpačka, kolotoč, pískoviště, pérové houpačky, herní domeček… to všechno mohou od neděle 4. června využívat malí návštěvníci Rákosníčkova hřiště.

6.6.2017

Léčba rakoviny nikdy není rozhodnutím jednoho člověka

Střední Čechy – Rakovina. Slovo stále častěji skloňované. Nemoc, která dává šanci, ale i bere. Možná stále častěji slýcháme o rakovině hlavy a krku, které byl věnovaný i nedávná květinová sbírka Ligy proti rakovině. Na toto téma jsme si povídali s primářem ORL příbramské nemocnice Alešem Čočkem, jenž v Příbrami působí od října loňského roku.

6.6.2017

Likvidaci hald je možné zkrátit na osm let

Příbram – Zastupitelstvo v Příbrami vyhodnotilo jako nejšetrnější variantu k obyvatelům města a okolních vsí přepravu kameniva z vytipovaných hald po uranové těžbě prostřednictvím zakrytovaných dopravníků.

6.6.2017

Městská knihovna Dobříši vyhrála první místo v celonárodní soutěži

Dobříš – V celorepublikové soutěži Kamarádka knihovna vyhrála Městská knihovna Dobříš. Zvítězila v kategorii nejlepší dětská knihovna ve městě s počtem obyvatel od 5 do 14 tisíc.

5.6.2017

Milan Hein: Den musím začít s denním tiskem

Vrchotovy Janovice – Herec, moderátor, publicista a principál pražského Divadla Ungelt Milan Hein si postavil celoročně obyvatelný dům ve Vrchotových Janovicích. Do nedalekých Sedlčan rád jezdívá místní lokálkou. Cesta vlakem pro tisk do trafiky patří zpravidla jednou týdně k jeho oblíbeným rituálům. A prý si ji moc užívá.

5.6.2017

Téměř prázdný rybník ohrožuje velké akce

Příbram – Kdo cestuje kolem areálu Nového rybníku v Příbrami, nemůže si nevšimnout, že rybník je téměř prázdný. A to se o víkendu konají dvě obří sportovní akce, které počítají s vodními disciplínami a atrakcemi.

4.6.2017

Branou do petrovického lesa je ptačí pozorovatelna

Petrovice - Odpočinek, zábavu a poznání najdou návštěvníci všech generací při cestě lesem v Petrovicích. Dokončený projekt byl slavnostně představen veřejnosti starostou Petrovic Petrem Štěpánkem.

4.6.2017

Pacientka příbramské nemocnice oslavila 100. narozeniny

Příbram - Prakticky nejkulatějšího možného jubilea se dožila tento týden paní Jarmila K. z Léčebny dlouhodobě nemocných v Oblastní nemocnici Příbram. Ženě, která má v rodném listě letopočet 1917, přišel k narozeninám poblahopřát i ředitel příbramské nemocnice Stanislav Holobrada.

4.6.2017

Příbram si připomněla 125. výročí od důlního požáru

Příbram - Zástupci hornických spolků z Příbrami i z dalších měst, baráčníci, hasiči a obyvatelé si připomněli smutné 125. výročí od požáru v dole Marie na Březových Horách.

4.6.2017

Povadlé cibuloviny nahrazují letničky

Příbram - Odkvetlé jarní cibuloviny v centru Příbrami jsou pryč a na jejich místě zapouštějí kořeny letničky. Zaměstnance příbramských technických služeb jsme při obnově městských záhonů zastihli v pátek dopoledne u památníku kousek od Zámečku.

4.6.2017

Odvykání kouření? Nejlepší je začít od hlavy

Střední Čechy - Protikuřácký zákon, který zakazuje kouření ve společných prostorách, sice může omezovat uživatele tohoto zlozvyku, ale někteří se třeba tím spíšerozhodnou s ním seknout. Někomu se to podaří ze dne na den, jiní se neobejdou bez podpůrných prostředků z lékárny, dalším zas může pomoci poradna. O odvykání kouření jsme si popovídali s Alenou Bártíkovou, magistrou lékárny příbramské nemocnice.

3.6.2017

Rady do zahrady

Příbram - Přečtěte si další Rady do zahrady od pěstitele Petra Kumšty.

3.6.2017

Nová podoba bývalého dobříšského kina? Projektanti představí v pondělí návrhy

Dobříš – Projektanti v pondělí představí veřejnosti návrh budovy bývalého kina, které roky chátrá. Účastníci třetího kulatého stolu budou diskutovat nad návrhy Městské knihovny Dobříš, spolků a zástupců města, aby se docílilo řešení pro všechny a oživil se tak kulturní a společenský život.

2.6.2017

Ven s kuřáky chodí i nekuřáci, aby se nedělili, říká hospodský

Drahlín – Zákaz kouření ve společných prostorách může některou malou vesnickou hospodu zlikvidovat, pokud je závislá na několika štamgastech, kteří si bez cigarety pivo nevychutnají. To se ale netýká restaurace U Václavů v Drahlíně, obci s pěti sty obyvateli. Šéfuje jí Václav Scherfer. Podnik zbavil kuřáků už před třemi lety a lituje, že to neudělal ještě dřív.

2.6.2017

Bazén je napuštěný, otevře se dnes po poledni

Příbram – Venkovní bazén v Příbrami je již plně napuštěný a otevření pro návštěvníky je naplánované na dnešek. Napouštění začalo přesně před týdnem.

AKTUALIZOVÁNO
1.6.2017

Sedlčany svůj boj o nemocnici prohrály

Sedlčany – Provoz interního oddělení sedlčanské městské nemocnice se obnovit nepovede! Region boj o lůžkové oddělení prohrál! Společnost Vamed Mediterra, která nemocnici provozuje, přerušila provoz interny v závěrem loňského roku s odůvodněním na nedostatek odborných lékařů, kteří by zajišťovali na tomto oddělení služby.

1.6.2017

Muzejní noc připravilo šedesát žáků a učitelé

Sedlčany - Narození dítěte, dospívání, namlouvání, zdobení nevěsty, svatba, verbování na vojnu, pohřeb – to všechno patří k lidské kultuře. Tyto události byly důvodem, proč se lidé scházeli a prožívali společně radosti i trápení.

31.5.2017

Příbram ani Dobříš zátahy na kuřáky nechystají

Příbram - Je krátce po poledni, první den, kdy platí takzvaný protikuřácký zákon. V malé hospodě U Havlínů v Pražské ulici už po cigaretovém kouři zavání jen nábytek a zdi. Štamgasti posedávají u stolu a jejich oči se upírají na televizi, kde zrovna hraje Kvitová. Zdeněk, muž tak kolem sedmdesátky, by si nejradši jednu zapálil, ale nemůže.

31.5.2017

Štětkovice musí řešit nedostatek pitné vody

Sedlčansko - Každý rozpočtový výdaj ještě pečlivěji než v předchozích letech zvažují zastupitelé Štětkovic. „Doslova škudlíme, abychom našetřili na velkou investici, kterou plánujeme. Chceme se připojit na přivaděč a brát vodu ze Želivky," vysvětlil starosta Štětkovic Josef Kunc.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení