VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Příbramsko

7.2.2017

Reportér Deníku při vybíjení chovu v Blatné: Je to masakr

Příbram/Blatná - K vybíjení dochází na třech místech, pracuje na něm devadesát lidí. Na místě jsou hasiči, veterinární správa, policie a dokonce i armáda. Zlikvidováno bude dvacet tisíc kachen a šedesát tisíc vajec.

7.2.2017

Destinační agentura Brdy vypracuje na zimní sezonu návrh Brdské magistrály

Příbram - Letošní zima potvrdila známé úsloví, že štěstí přeje připraveným a nelze se spoléhat na trend posledních let, kdy sněhové podmínky v Brdech nepřály zimním sportům.

7.2.2017

Mladí lidé se stěhují za prací do větších měst

Sedlčany - Počet obyvatel Sedlčan neustále klesá. Místostarosta Sedlčan Miroslav Hölzel říká, že jde o trvalý vývoj.

7.2.2017

V regionu přibudou dvě stovky pracovních míst, firmy staví výrobní haly

Region - Průmyslové zóny se v regionu významnou mírou podílejí na zaměstnanosti. Například další pracovní místa na Příbramsku by měla zajistit firma, která v Parku Evropská staví halu na výrobu filtrů. Hotová by měla být do konce roku. To Příbramskému deníku potvrdil starosta Jindřich Vařeka.

7.2.2017

Umělecký kovář Michael Šimek: Moje skulptura se objeví blízko Příbrami

Příbram – Je pondělí ráno. V kovářské dílně příbramské waldorfské školy na Březových Horách je kupodivu klid, žádné klepání, cinkání a hlahol učňů. Hraje tu hudba a kovářský učitel Michael Šimek se sklání nad stolem a něco kreslí, zapisuje. „Tu hudbu vypnu. Když je tu ticho, tak mi ty myšlenky úplně bzučí v hlavě. S hudbou je to snesitelnější," říká zamyšleně bývalý učeň, student a současný učitel praxe zmíněné školy.

6.2.2017

Ptačí chřipka řádí dál. Opět v blatenském chovu

Příbramsko - V jižních Čechách potvrdili veterináři další nákazu ptačí chřipkou. Je opět v komerčním chovu firmy Blatenská ryba v Blatné na Strakonicku, v němž je do 20.000 kusů drůbeže. Firma už na konci ledna přišla kvůli nákaze v chovu Řitovíz o 6500 kachen, přibližně o 20 tun masa. Chov v Blatné, kde je nové ohnisko, utratí veterináři v úterý. Dnes to řekl ředitel jihočeské krajské veterinární správy František Kouba.

6.2.2017

Policie šetří parkování na Jordánu u bunkru

Brdy - Policisté z obvodního oddělení Příbram venkov zaznamenali na sociální síti přestupek. Jedná se o fotografii historického vozidla, které parkovalo koncem ledna v CHKO Brdy na Jordánu u bunkru.

6.2.2017

Sedlčanští studenti zazářili v angličtině

Sedlčany – Dobrým vysvědčením pro studenty Gymnázia a Střední odborné školy ekonomické Sedlčany je účast ve dvou soutěžích v anglickém jazyce, kterých se nedávno účastnili.

6.2.2017

Kriminalita na Příbramsku opět klesla

Příbram /AKTUALIZACE, SROVNÁNÍ S ROKEM 2015/ – V loňském roce došlo na Příbramsku k poklesu kriminality o 302 případů. To představuje o 13 procent méně než v roce 2015. V roce 2016 bylo podle statistiky spácháno 1945 trestných činů. Z toho bylo objasněno 892 případů, což je téměř 46 %.

6.2.2017

V Županovicích byly o víkendu nové volby, do boje šli nezávislí

Županovice – V Županovicích na Příbramsku si o víkendu obyvatelé zvolili nové zastupitele. Lidé měli na výběr z nezávislých kandidátů.

6.2.2017

Muzeum hraček v Dobříši ohromí pradávnou třídou

Dobříš – Po vánoční pauze se opět můžete vydat do dobříšského Muzea hraček v prostorách zámku, které zve děti do školní třídy jejich prarodičů.

5.2.2017

SedmiDeník: ohlédnutí za uplynulým týdnem v obrazech

Příbramsko - Další týden uplynul jako voda. Pojďme se společně na to zásadnější podívat.

5.2.2017

Na Sedlčansku sňatky civilní převálcovaly ty církevní

Sedlčansko - Podle statistických údajů, s nimiž seznámil místostarosta Sedlčan Miroslav Hölzel, bylo vloni v Sedlčanech uzavřeno 109 sňatků. Z toho jich bylo patnáct církevních. Počet civilních sňatků vysoce převálcoval svatby v kostele, kde se jejich počet v předcházejících čtyřech letech pohyboval mezi šesti až jedenácti.

4.2.2017

Příbramský Senior Point oslavil své první narozeniny

Příbram - Přes 4000 seniorů, více jak 50 společných akcí, 1050 vydaných karet seniora, ale také desítky telefonátů, e-mailů a setkání. Tak by se dal řečí čísel shrnout první rok provozu kontaktního místa Senior Point. Své první narozeniny oslavil ve svých prostorách v Žežické ulici ve čtvrtek 2. února.

4.2.2017

Otestujte fyzičku při honbě za zlatým nugetem

Obecnice – Soutěž Zlatý nuget Bečánova se sice koná až 11. února, ale už nyní je potřeba poskládat tříčlenné posádky a připravit si název a případně vtipné kostýmy.

4.2.2017

Rady do zahrady

Něco pro zdraví: Borovice sosna stimuluje revitalizaci kostní tkáně, kostí i chrupavek. Podporuje tvorbu kloubního mazu a udržování hladiny vápníku v kostech. Obsahuje cenné minerální látky.

4.2.2017

Ekocentrum Orlov zahájilo projekt EU v Brdech

Příbram - Ekologické centrum Orlov zahájilo v Brdech první projekt z evropských fondů zaměřený na šetrnou turistiku.V minulém týdnu proběhl v turecké Ankaře kick-off meeting, který zahájil dvouletý mezinárodní projekt ECOACT podpořený z fondů EU.

4.2.2017

Zámky a hrady v regionu: Karlštejn zahajuje sezonu

Region - Hrad Karlštejn je jednou z mála památek, která si od turistického ruchu odpočine jen několik týdnů. Své brány po necelé měsíční pauze totiž otevírá návštěvníkům už dnes.

3.2.2017

Listování: dcera Arnošta Lustiga i spisovatelův vnuk navštívili Příbramsko

Sedlčany - Nedožité devadesáté narozeniny Arnošta Lustiga připomněl známý herec Lukáš Hejlík se svými kolegy scénickým představením Lustigovy knihy Láska a tělo v několika desítkách měst České republiky. Takzvané Listování bylo součástí projektu AL90 k poctě tohoto světově známého autora židovského původu, ale i vzpomínkou na všechny oběti holokaustu. Příběh o zakázané lásce v terezínském ghetu v podání profesionálních umělců sledovali v úterý 31. ledna v sedlčanské knihovně také dva vzácní hosté – dcera a vnuk Arnošta Lustiga.

3.2.2017

Hoyer: Leden po delší době dostál svému jménu

Rožmitál - Hubert Hoyer, správce rožmitálské meteorologické stanice, hodnotí počasí v lednu:

3.2.2017

Starostové zásadně s uzavřením interny nesouhlasí

Sedlčansko - Současný způsob provozování sedlčanské nemocnice společností Meditera se starostům Sedlčanska nelíbí. Po uzavření interního oddělení, o kterém Příbramský deník průběžně informuje, k němuž soukromá společnost přistoupila na konci loňského roku, jim obyvatelé sdělují, jaké problémy jim to osobně přináší a apelují na zvolené zastupitele, aby zjednali nápravu.

3.2.2017

Pololetní vysvědčení dostali i odsouzení

Region - Tento týden nedostali vysvědčení pouze žáci základních a středních škol. Obdrželi ho za přítomnosti hejtmanky Středočeského kraje Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO 2011) také odsouzení ve věznici Vinařice na Kladensku, kteří navštěvují zdejší střední odborné učiliště.

2.2.2017

Příbramská rodačka Wendy Stoklasová patří mezi nejnadanější Čechy pod 30 let

Příbram – Ještě jí ani nebylo třicet a už vyniká ve svém oboru. Rodačka z Příbrami, nyní šéfka prestižního londýnského baru, Wendy Stoklasová patří podle magazínu Forbes k třicítce Čechů, kteří mění svět okolo sebe.

2.2.2017

V Březnici letos opraví okolí kulturáku, u skateparku přibude in-line dráha

Březnice – Březničtí se letos dočkají in-line dráhy a po letech i opravy prostranství před kulturním domem. Město ale bude hospodařit se schodkovým rozpočtem, v němž se odráží pětadvaceti milionový úvěr. Jeho pomocí vedení města zaplatí nový přivaděč a úpravnu vody na Stráži.

2.2.2017

Nové album the.switch: texty se vám zadřou pod kůži

Příbram- Nepočítáme-li různé experimenty, pak od poslední řadové desky Svit příbramsko-březnickou-pražské kapely the.switch uplynulo deset let. S o to větší zvědavostí a netrpělivostí byla fanoušky tvrdé muziky očekávána eponymní novinka.

AKTUALIZOVÁNO
2.2.2017

Na silnicích je ledovka, nehody blokují dopravu

Příbramsko - Nebezpečná ledovka pokryla některé oblasti regionu a nehody blokují silnice. Prší a voda na povrchu namrzá, silnice se změnily v jedno velké kluziště a například silnici mezi Rožmitálem a Věšínem blokuje kolona aut. Nehody jsou hlášeny z celého regionu.

2.2.2017

Senior Point slaví ve čtvrtek první rok

Příbram – Senior Point v Příbrami, který sídlí v objektu bývalé osmé základní školy v Žežické ulici, dnes slaví první narozeniny, a to se neobejde bez oslavy.

2.2.2017

Odvážný krok: Jince koupí bývalé lázně na úvěr a bude z nich bydlení

Jince /ROZHOVOR/ – Zastupitelé v Jincích na prosincovém jednání schválili koupi bývalého sanatoria naproti základní škole, a to včetně přilehlých pozemků. Městys si na to vzal sedmimilionový úvěr, který bude splácet deset let.

1.2.2017

Šéf Ochrany fauny Křížek: Počty návštěvníků jsou oceněním práce

Hrachov – Když se řekne Ochrana fauny, mnoho lidí si vybaví pomoc zraněným a jinak handicapovaným živočichům. Má sídlo v Hrachově na Příbramsku, ale pomáhá zvířatům i v okresech Tábor a Benešov.

1.2.2017

Akademický sochař Jaroslav Hladký nastavuje v muzeu zrcadlo lidské hlouposti

Sedlčany - Sochařské dílo, které mohou od čtvrtka 23. února do neděle 2. dubna návštěvníci vidět v Městském muzeu v Sedlčanech, rozhodně vzbudí jejich zájem a diskuse.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies