VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Příbramsko

1.2.2017

Rušení nočního klidu: Příbramáci musí akce nahlásit do konce února

Příbram – Příbramáci si musí akce či oslavy po desáté večerní dobře naplánovat. Všechny akce, které naruší noční klid, musí vedení města zahrnout do svých obecních vyhlášek. Pokud se tak nestane, musí si dát pořadatelé pozor, aby klid nerušili. Příbramáci mají čas k nahlášení akce do konce února.

31.1.2017

Na Příbramsku napadl sníh, D4 blokuje nehoda kamionu

Střední Čechy - Dopravu dnes ráno komplikuje sněžení, sněhové přeháňky, mrznoucí déšť i silný vítr, místy se tvoří sněhové jazyky. Rozbředlý sníh po chemickém ošetření leží na Pražském okruhu, dálnici D5 a D8. Na D4 nehoda kamionu. V Libereckém kraji mohou mít kvůli sněhu problémy kamiony.

31.1.2017

Média vs. realita aneb Jak se vyznat v informačním světě a nezbláznit se z toho

Příbram - Média ovlivňují život každého z nás možná víc, než si uvědomujeme. Sdělovací prostředky, jak se jim také říká, ať už jde o noviny, časopisy, internetové portály, rozhlas nebo televizi, oslovují masově veřejnost, které slouží jako hlavní zdroj informací o tom, co se děje doma či ve světě.

31.1.2017

Suchej únor nabourává stereotypy: správný muž nemusí pít jako duha

Příbram – Měsíc bez piva k obědu či bez posezení s přáteli nad sklenkou vína. Příbramáci se přesvědčí, jak jsou na tom s alkoholem a také se zapojí do výzvy Suchej únor.

30.1.2017

Dobřívský vodní hamr letos čeká mohutná rekonstrukce

Dobřív - Významné opravy včetně komfortnějšího zázemí pro návštěvníky čekají v letošním roce areál vodního hamru na okraji Dobříva na Rokycansku.

30.1.2017

Obyvatelé Sedlčanska mohou hlasováním podpořit hřiště za 1,5 milionu korun

Sedlčany - O Rákosníčkovo hřiště zabojují v průběhu celého měsíce února obyvatelé Sedlčanska. Město Sedlčany se přihlásilo do soutěže, kterou pořádá obchodní řetězec Lidl v místech, kde má svoje pobočky. O vítězi rozhodne celkový počet hlasů zaslaných prostřednictvím e-mailu nebo facebooku.

30.1.2017

Na běžky nemusíte do hor, u Brodu jsou ideální podmínky

Příbram, Brod - Nedělní slunečné počasí nechalo málokoho při domácí pohodě. Když vyjedete kousek za město, někam do lesů, rázem si připadáte jako na horách. Ne každý má dost času a peněz dopřávat si horský vzduch. Za ideálními zimními podmínkami se ale nemusí na Šumavu nebo do Alp, stačí vyrazit na běžky přímo do Brodu u Příbrami.

30.1.2017

Ivo Šmoldas: Zlí jazykové tvrdí, že řeč se vyvinula proto, aby se dalo lhát

Tochovice – Moderátor a překladatel Ivo Šmoldas v pátek pobavil Tochovické svými příhodami nejen z mnohdy strastiplného života na jihu Čech, ale i svým vytříbeným užíváním českého jazyka. Příbramskému deníku při této příležitosti poskytl rozhovor.

29.1.2017

Děti vyrazily na Expedici Yetti

Příbram - Děti z mateřské školy Jana Drdy z budovy Žežická vyrazily na zimní expedici na Monínec. Výprava se vydala po stopách Yettiho. Dvacet dětí s třemi učitelkami hledaly tohoto pravděpodobně chlupatého tvora v lesích Českého Meránu. Došly až do vesnického skanzenu Ounuz a ke Staré poštovně.

29.1.2017

SedmiDeník: Ohlédnutí za uplynulým týdnem v obraze

Příbramsko - Další týden uplynul jako voda. Pojďme se společně na to zásadnější podívat.

29.1.2017

Starostové se shodli: senioři potřebují zajistit víc služeb

Příbram – Starostové z Příbramska, zástupci nemocnice, kraje a sociálních zařízení před několika dny jednali v Příbrami o problematice v poskytování sociálních služeb. Došli mimo jiné i k tomu, že z nedávného šetření vyplynula potřeba zajištění služeb pro seniory, ať v jejich domácím prostředí nebo umístění v domovech pro seniory. Všichni se společně dohodli, že takováto setkání bude Příbram iniciovat opakovaně kvůli zlepšování služeb.

29.1.2017

Ivo Šmoldas pobavil v pátek tochovické publikum

Tochovice – Ivo Šmoldas pobavil v pátek tochovické publikum nejen svými příhodami z mnohdy strastiplného života na jihu Čech. Brilantní čeština, specifická dikce a velmi pomalu plynoucí mluva známého spisovatele a glosátora uchvátila diváky hned během prvních minut.

28.1.2017

Rady do zahrady

Příbram - Přečtěte si další Rady do zahrady od Petra Kumšty.

28.1.2017

Vojenské lesy spustily mapovou aplikaci Ralska a Brd

Střední Čechy - Turistické trasy, doporučené výlety, ale také zajímavá místa i historické zajímavosti. K tomu encyklopedie vzácných a významných živočišných i rostlinných druhů. „To vše obsahuje nová navigační aplikace pro mobilní telefony Vojenských lesů a statků ČR (VLS), mapující bývalé Vojenské újezdy Ralsko a Brdy, kterou si může veřejnost zdarma stáhnout," sdělil Deníku Jan Sotona, mluvčí VLS.

27.1.2017

Ohlasy na uzavření interny jsou negativní

Příbramsko – Oznámení Mediterry, že k 23. prosinci 2016 ukončilo činnost interní oddělení městské nemocnice v Sedlčanech, dopadlo na obyvatele regionu jako blesk z čistého nebe. Soukromá společnost VAMED – Mediterra uzavřela s městem smlouvu o zajišťování zdravotní péče koncem roku 2001. Nyní ji prověřují právníci.

26.1.2017

Díky projektu mohou školy dosáhnout na statisíce i miliony

Příbramsko – Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR vloni vypsalo projekt s názvem Šablony do škol. „Je nastaven na dobu 24 měsíců a z dotazníkového řízení vychází, na co by se školy měly zaměřit. Mohou se do něj přihlásit základní i mateřské školy. Projekt by jim měl finančně pomoci především v inklusi a ve vzdělávání pedagogů. Umožňuje například pořídit pro děti při přijetí do školek dvou dvouletých dětí chůvu nebo získat speciálního asistenta." uvedla Štěpánka Barešová, tajemnice Sdružení obcí Sedlčanska (dále Sdružení).

26.1.2017

Příbramský skatepark a Junior změní podobu

Příbram - Příbramský skatepark a okolí Nového rybníku letos změní podobu. Na posledním zasedání vybrala městská rada dodavatele projektové dokumentace na opravu hudebního klubu a Nového rybníku. První část dokumentace vypracuje za 340 tisíc Miroslav Blažej, druhou Petr Sukdolák za 232 tisíc.

25.1.2017

Starosta svolává kvůli nemocnici mimořádnou valnou hromadu sdružení obcí

Sedlčansko - Obrovské negativní reakce vyvolává u obyvatel celého regionu zrušení interního oddělení sedlčanské nemocnice, které společnost Mediterra prezentuje jako dočasné s odůvodněním na nedostatek lékařů.

25.1.2017

Příbramskému kinu po rekonstrukci stoupl počet diváků

Příbram - Příbramskému kinu po rekonstrukci stoupl počet diváků. Zatímco předloni v prosinci ho navštívilo zhruba 4300 lidí, za loňský prosinec se prodalo skoro o dva tisíce vstupenek více. Ve zrekonstruovaném kině se přitom začalo promítat až 11. prosince. Novinářům to řekl Petr Bednář, ředitel příbramského divadla, pod nějž provoz kina spadá.

25.1.2017

Proti špatné náladě vymysleli sportovci z Oxygenu strom pomoci. A vyšlo to

Příbram - Šestnáct tisíc korun. To je částka, kterou v pondělí věnovali sportovci s příbramského Oxygenu dětskému oddělení příbramské nemocnice. Ale nejde tady jen o peníze, jak vysvětlila trenérka úspěšných závodních týmů Lenka Chlebnová.

25.1.2017

Tříkrálová sbírka vynesla přes 40 tisíc

Příbram - Příbramáci opět pomáhali těm, kteří se ocitli v nouzi. V letošní Tříkrálové sbírce přispěli koledníkům ochotným i v extrémně mrazivých podmínkách trpělivě brázdit místním rajónem a prosit za potřebné dokonce o něco více než loni.

24.1.2017

Zákaz heren v Příbrami: zastupitelé řekli ne

Příbram – Plošného zákazu heren se Příbramáci zatím nedočkají. Vyhláška omezující provozování hazardu opět nezískala u zastupitelů potřebný počet hlasů.

24.1.2017

Příbram odmítla sedm z 25 žadatelů o místa v novém domově seniorů

Příbram - Příbramská radnice vyřadila sedm z 25 žadatelů o ubytování v novém domově seniorů v Žežické ulici, který je těsně před dokončením. Nesplňovali stanovené podmínky, například dvacetiletý trvalý pobyt na území města. Zbývá tak ještě pět volných bytů, o které se zájemci mohou přihlásit v prodloužené lhůtě do 15. února, sdělila včera mluvčí radnice Pavlína Svobodová.

24.1.2017

K zásadním akcím měst mají obyvatelé co říct

Dobříš - Dobříšská radnice má úspěšně za sebou první jednání s obyvateli u kulatého stolu o celkové revitalizaci zeleně. Následovat budou dotazníky.

23.1.2017

Kardinál Vlk trpí rakovinou, čeká ho chemoterapie

Praha - Kardinál Miloslav Vlk trpí rakovinou plic s metastázami do kostí a čeká ho chemoterapie. Zdravotní problémy se u čtyřiaosmdesátiletého církevního představitele začaly projevovat zhruba na jaře loňského roku a o Vánocích se zhoršily natolik, že musel být na několik dní hospitalizován. Nemoc mu byla diagnostikována po Novém roce, nyní je v domácím ošetřování. Informuje o tom jeho osobní web.

23.1.2017

Krčínova cyklostezka povede pěti katastry

Sedlčany - Padesát až sedmdesát milionů korun by podle odhadu tajemnice Sdružení obcí Sedlčanska Štěpánky Barešové mohlo stát vybudování Krčínovy cyklotrasy v délce 14,47 kilometru.

23.1.2017

VLS spolupracují při tvorbě systému běžeckých tras v Brdech

Praha - Vojenské lesy a statky ČR (VLS) jsou připraveny maximálně vyjít vstříc sportující veřejnosti a jejich zájmu vést územím CHKO Brdy trasy pro běžkařské lyžování. Proto přijímají pro letošní sezonu mimořádná opatření, aby se plán zimní údržby komunikací v této lokalitě a hospodářská činnost podniku nedostávaly do konfliktu s trasováním běžkařských stop. VLS tak obratem reagují na páteční iniciativu zástupců sportovních organizací z okolí Brd i místní samosprávy.

23.1.2017

V příbramské galerii si návštěvníci prohlédnou obrazy vězňů

Příbram - V příbramské galerii si lidé prohlédnou obrazy bytízských vězňů. Vernisáž výstavy začne tento čtvrtek od 15 hodin v Galerii Františka Drtikola. Na výstavě, která potrvá tři týdny, budou prezentovány obrazy, výrobky ze dřeva, papíru a keramiky odsouzených.

23.1.2017

Hokejové ikony v tomto týdnu zavítají za dětmi na dobříšský led

Dobříš – Po šesti letech odstávky zimního stadionu v Dobříši bude na ledové ploše živo. Hvězdy českého hokeje v tomto týdnu zavítají za dětmi na dobříšský led zimního stadionu.

22.1.2017

SedmiDeník: Ohlédnutí za uplynulým týdnem v obrazech

Příbramsko - Další týden uplynul jako voda. Pojďme se společně na to zásadnější podívat.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies