VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Příbramsko

22.1.2017

Připravenost hasičů na zásahy v Brdech prověří současné mrazy, zatím byl klid

Příbram – Hasiči loni v nové Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Brdy nemuseli řešit žádnou mimořádnou situaci, na kterou by nebyli připraveni. Ukázat jejich připravenost by mohl letošní začátek roku vzhledem k sněhové nadílce a mrazu. Brdy jsou nyní lákadlem nejen pro turisty, ale hlavně pro běžkaře.

22.1.2017

Prověřte fyzičku během tentokrát v zasněžených Brdech

Brdy - TURUJ BRDY WINTER RUN 2017 je běžecký závod určený pro všechny, kteří chtějí prověřit svoje fyzické možnosti a zároveň poznávat zajímavá místa v nedávné době zpřístupněného bývalého Vojenského újezdu Brdy.

21.1.2017

Rady do zahrady

Příbram - Přečtěte si Rady do zahrady od Petra Kumšty.

21.1.2017

Příbramští školáci se dočkají nových učeben

Příbram – Příbramští školáci budou studovat v modernějších učebnách. Vedení školy v ulici 28. října žádalo před několika týdny radní o dotaci, ti ji na posledním jednání schválili.

20.1.2017

Vojenské lesy vyhověly běžkařům, podívejte se, jaké cesty nebudou prohrnovat

Příbram - Úterní schůzka starosty města Příbrami s ředitelem hořovické divize Vojenských lesů a statků Petrem Švadlenou má již dnes své výsledky. VLS, díky podnětu starosty a návrhu tras příbramských běžkařů pro tuto aktuální situaci, přijímají v CHKO Brdy mimořádná opatření týkající se úpravy lesních komunikací tak, aby v co největší možné míře vyhověly požadavkům milovníků bílých stop.

20.1.2017

Rybáři si udělali zimní procházku podél Vlčavy

Rožmitál – Místní organizace Českého rybářského svazu pořádala rybářský pochod podél říčky Vlčavy a sportovního krajského revíru Skalice 411084, který obhospodařují. I když teploměr v Rožmitále ukazoval mínus 20 stupňů, vyrazili rybáři časně zrána. Účastnili se jak členové výboru, tak i rybáři a mládež. „Proběhla podrobná kontrola toku, kdy jsme mimo jiného zjistili i velký výskyt vydry.

20.1.2017

Destinační management v Brdech může být podle kraje jen jeden

Příbram - Dvě organizace na Příbramsku soupeří o to, aby spravovaly destinační management v Brdech. Peníze od kraje ale může získat pouze jedna: buď Destinační společnost Brdy, v níž jsou členy například Příbram a Dobříš, anebo Destinační agentura Brdy, která je organizační složkou ekologického centra Orlov.

20.1.2017

Platnost cestovních dokladů pro děti končí

Příbram - V roce 2017 skončí platnost cestovních dokladů dětem, kterým byla v roce 2012 zákonem o cestovních dokladech zavedena povinnost mít svůj platný cestovní doklad pro cestování mimo území ČR. Jedná se o děti, které v roce 2012 byly mladší 15 let a cestovní pasy byly vyhotoveny s dobou platnosti na 5 let. Proto nyní doporučujeme všem rodičům zkontrolovat cestovní doklady svých dětí a případně si včas požádat o jejich výměnu.

20.1.2017

Dobříš chystá rozsáhlou revitalizaci zeleně

Dobříš – Radnice v Dobříši bude letos hospodařit s přebytkem 47 milionů korun. Je to rozpočet schodkový, schodek pokryla rezerva z minulých let. Celková finanční rezerva pro letošní rok přesahuje 13 milionů. S další rezervou přesahující 12 milionů korun počítá výdajová stránka rozpočtu a je určena na spolufinancování akcí, pokud se podaří získat dotace. Jednou ze zásadních akcí, které Dobříš plánuje, je revitalizace městské zeleně, k tématu se ve čtvrtek konalo jednání u kulatého stolu.

20.1.2017

Příští rok ubude v Příbrami 40 procent heren, tvrdí radní

Příbram – Příbramským gamblerům od příštího roku ubudou místa, kde by mohli pokoušet štěstí na výherních automatech.

19.1.2017

Běžkaři si stěžují na ničení tras, VLS slíbily některé cesty neprohrnovat

Brdy - Milovníci zimních sportů a především vyznavači běžek se po pár letech dočkali ideálního zimního počasí. Jakmile ale napadne dostatek sněhu a lyžaři vyrazí do brdských lesů, opakuje se stejný problém – běžkaři si stěžují na to, že jim lesníci a jejich technika rozjíždí stopy v silnicích nebo cesty dokonce lesní podniky prohrnou a v ještě horším případě posypou inertním materiálem.

19.1.2017

Běžkaři předkládají Vojenským lesům a statkům návrh pro řešení aktuální situace

Jince - Doposud neexistující plán lyžařských běžeckých stop v CHKO Brdy je příčinou sporů, ke kterým aktuálně dochází v CHKO Brdy. Právě v těchto dnech, kdy jsou sněhové podmínky pro brdské běžkaře naprosto ideální, dochází ke konfliktům mezi aktivitami sportovců a aktivitami souvisejícími s činností Vojenských statků a lesů, s.p. (VLS).

19.1.2017

Při stavbě kruhové křižovatky bylo mnoho povyku pro nic, říká dobříšský starosta

Dobříš – První a zatím jediný kruhový objezd v Dobříši, v místě křížení ulici Plukovníka B. Petroviče, Partyzána V. Svobody a Jiřího Wolkera, byl ještě před nedávnem předmětem negativních ohlasů kvůli obtížnému průjezdu delších autobusů při testovacích jízdách.

18.1.2017

U nemocnice přibude stovka parkovacích míst

Příbram – Parkování je v Příbrami jedním z největších problémů, s nimiž se automobily zahlcené město potýká. Obzvlášť kritickým místem je okolí nemocnice. Neúnosná situace má ale podle radních v dohledu řešení. „Za domem projekční kanceláře a věžovým domem vyroste parkoviště," potvrdil Příbramskému deníku místostarosta Václav Švenda.

18.1.2017

Přehled počasí v uplynulém roce 2016

Rožmitál - Hubert Hoyer, správce rožmitálské meteorologické stanice, zaslal přehled počasí za minulý rok.

18.1.2017

Mrazy nutí vodohospodáře k pohotovosti

Příbram – V současných mrazech mají napilno nejen údržbáři silnic, ale také vodohospodáři, kteří častěji vyjíždějí k poruchám na vodovodním a kanalizačním potrubí. Počet poruch vystoupal nad dlouhodobý průměr, jak Příbramskému deníku sdělila mluvčí Kristina Blaszczyková, mluvčí společnosti 1.SčV, nejvýznamnějšího provozovatele vodohospodářského majetku na Příbramsku a Říčansku.

18.1.2017

Jízda „městskou“? Stále je co zlepšovat

Příbram - Když jezdíme autem nebo chodíme pěšky, nevnímáme ji. Snad si jen přetáhneme šálu přes nos, když kolem nás projede a zanechá za sebou oblak čmoudu. Horší je ale, když ji potřebujeme a nemáme štěstí na řidiče, na stav vozu a denní dobu. Městská hromadná doprava v Příbrami. Téma diskutované nejen mezi cestujícími, ale také v Otázkách a odpovědích na webových stránkách příbramské radnice.

17.1.2017

Jinečtí dělostřelci při Jaselských oslavách započali novou tradici

Jince - Dvě salvy ze dvou děl ve čtvrtek 12. ledna zahájily každoroční oslavu bitvy u Jasla. Jediný dělostřelecký útvar armády České republiky v Jincích na Příbramsku vzpomínal na své hrdiny, kteří bojovali před více než sedmdesáti lety v největší a nejúspěšnější dělostřelecké bitvě, které se Československo kdy zúčastnilo.

17.1.2017

Mějte se rádi a kila půjdou dolů, radí cvičitelka

Příbram - Novoroční předsevzetí spojené s hubnutím a cvičením je pro řadu lidí evergreenem. Díky tomu jsou v lednu posilovny a fitness centra někde přeplněná, v Příbrami o něco navštěvovanější, protože počet „fitek" a posiloven se ve městě za poslední roky hodně rozrostl.

17.1.2017

Konečně pořádná zima, shoduje se Příbramsko

Příbramsko - Podle předpovědi meteorologů máme před sebou další mrazivý týden. Příznivci zimních radovánek však nejsou zdaleka jediní, koho tradiční průběh zimy s mírně nadprůměrnou sněhovou nadílkou a teplotami hluboko pod bodem mrazu těší.

17.1.2017

Rady do zahrady

Přečtěte si další díl seriálu Rady do zahrady.

17.1.2017

Šéf CHKO Brdy Bohumil Fišer je v úterý hostem pořadu na Regionu

Příbram - Český rozhlas Region Střední Čechy se každé úterní odpoledne ptá těch, kteří ovlivňují život v našem kraji. V pořadu K věci rozebírá moderátor Tomáš Pancíř aktuální témata s významnými osobnostmi veřejného života. Jeho dnešním hostem bude šéf Chráněné krajinné oblasti Brdy Bohumil Fišer.

16.1.2017

Hadžega nahradil Holobradu

Dobříš - Na dobříšské radnici se před nedávnem odehrála personální změna. Funkce neuvolněného místostarosty se vzdal Stanislav Holobrada (ČSSD), který byl následně zvolen členem rady města. Novým místostarostou byl zvolen bývalý radní Tomáš Hadžega (ČSSD).

16.1.2017

Vrchol Prahy vyšláplo přes 1700 lidí, jejich příspěvky pomohou Vilémkovi

Nepomuk – Přes 1700 lidí vyšláplo v sobotu za velmi nepříznivého počasí vrchol brdské Prahy. „To je docela dost lidí, když uvážíme, jaké bylo počasí," řekl za organizátory Richard Holeček a dodal, že na vrchol přivezli neuvěřitelných 505 kilogramů špekáčků na opékání. Pořadatelé ani letos nezapomněli na děti z Dětského domova Solenice, které díky nim přivezl nahoru autobus.

16.1.2017

Ve středních Čechách místy sněží, někde leží nová vrstva sněhu

Praha - Ve Středočeském kraji dnes ráno na mnoha místech sněží, na některých silnicích silničáři hlásí novou neošetřenou vrstvu sněhu, a to například na dálnici D6 nebo na silnicích prvních tříd na Mělnicku. Vrstva nového sněhu je také na silnicích nižších tříd na Berounsku, Kladensku, Mělnicku, Mladoboleslavsku, Rakovnicku, v okrese Praha-východ a Praha-západ. Vyplývá to z dat Ředitelství silnic a dálnic.

16.1.2017

Medvědí bráškové z Berouna slavili sedmnáctiny vínem

Beroun - Medvědí bráškové Kuba a Matěj v pátek slavili své sedmnácté narozeniny.

16.1.2017

Takhle by měl vypadat zimní stadion v Dobříši

Dobříš chce investovat do zastřešení zimního stadionu a nové technologie chlazení. Náklady budou kolem 45 milionů korun, město chce na obě akce získat dotace, jak řekl starosta Stanislav Vacek.

16.1.2017

Cestu k opravě stadionu otevře směna pozemků

Sedlčany - Rekonstrukci lehkoatletického stadionu Taverny považuje sedlčanská radnice za jednu z priorit letošního roku. Majitelem části pozemků na tomto stadionu je Jan Pejša a s ním radnice konečně po letech došla ke shodě.

15.1.2017

SedmiDeník: Ohlédnutí za uplynulým týdnem v obrazech

Příbramsko - Další týden uplynul jako voda. Pojďme se společně na to zásadnější podívat.

15.1.2017

Učitelka z Bosny v Sedlčanech: Hudbu a práci beru jako životní styl

Sedlčany /ROZHOVOR/ - Jednou týdně vyučuje na Základní umělecké škole v Sedlčanech Aida Mujačic. Mladá sympatická devětadvacetiletá žena pochází z Bosny a Hercegoviny. Žal, smutek i radost jako by při jejím zpěvu tryskaly přímo ze srdce. Jak uvedla, výběr písní není nahodilý. Vloni se s jejím emotivním hudebním projevem mohli setkat návštěvníci dvou vernisáží v Městském muzeu v Sedlčanech – doplňoval zahájení výstavy výtvarnice Diany Pinkasové a světoznámého fotografa Jana Saudka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies