VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Za tři měsíce se děti mohou scházet v Bedně

Příbram - Už od ledna příštího roku by v Příbrami mělo začít fungovat nízkoprahové zařízení pro děti a mládež, které město doteď postrádalo. Místo bude prostorem, kde se budou moci děti a mladí lidé realizovat prostřednictvím volnočasových aktivit a vzájemných setkávání, přitom bez nutnosti platit členské příspěvky nebo vyplňovat přihlášky.

2.10.2009
SDÍLEJ:

Sdružení Ponton získalo do pronájmu pro nízkoprahové zařízení Bedna od města vhodné prostory v křižáku. Podle slov koordinátorky projektu Kateřiny Volfové je teď na řadě malování a vybavení místností nábytkem.Foto: Zbyšek Seifert

Zařízení, které ponese jméno Bedna, připravují v Příbrami členové občanského sdružení Ponton. Tato nezisková organizace má se službami pro neorganizované děti a mládež už dlouholeté zkušenosti. V Plzni totiž funguje podobný nízkoprahový klub Pixla.

Bedna je určena pro lidi ve věku od jedenácti do dvaceti let, podle zájmu se ale může věková hranice posunout v obou směrech. „Otevřeno bude alespoň zpočátku dvakrát týdně odpoledne. Další dva dny v týdnu budou te­rénní pracovníci oslovovat zejména potencionální zájemce o tuto službu a přibližovat jim projekt nízkoprahového zařízení v Příbrami,“ vysvětlila Kateřina Volfová, která má příbramský projekt Bedna na starosti.

V současnosti požádal Ponton o registraci nové sociální služby a hledá finanční prostředky pro její zajištění. „Pokud půjde vše podle plánu, otevřeme Bednu již v lednu příštího roku,“ řekl Jan Frisch, předseda sdružení. Jednou z nadějí pro zabezpečení chodu Bedny v Příbrami jsou finance z evropských dotací, které by mohly pokrýt část nákladů až na několik let.

Sdružení Ponton získalo od města do pronájmu dostatečně velké nebytové prostory v křižáku, nyní je ještě potřeba je částečně upravit a vybavit nábytkem.

„Už se začali ozývat lidé, kteří by měli zájem nám pomoci prostory vybavit. Uvítáme také sponzorské dary od firem, které si mohou na základě darovací smlouvy snížit daňový základ,“ řekla Kateřina Volfová. Mezi potřebné věci patří například stoly, židle, skříně, hrnečky a talíře, ale i výtvarné a sportovní potřeby, počítač nebo třeba stolní fotbal či kulečník, stejně tak přijde vhod i možnost výroby propagačních materiálů.

„Chceme předejít zbytečným obavám a spekulacím, které mohou otevření Bedny provázet, a informovat obyvatele o smyslu a obsahu služby,“ řekl Jan Frisch ze sdružení Ponton. Proto plánuje na listopad informační setkání s obyvateli domů v křižáku i širokou veřejností.

Hlavním posláním občanského sdružení je přispívat ke zdravému vývoji dětí, mládeže a rodin z nejrůznějších sociálních a etnických skupin, předcházet jejich sociálnímu vyloučení a napomáhat k jeho odstraňování.

Autor: Zbyšek Seifert

2.10.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Červený Hrádek u Sedlčan

Benefiční festival pomůže dětem s ichtyózou

Konvent plný loutek a dětí.
3

Březnický konvent opět ožije loutkami a hudbou

Hospoda Cup vyhrál tým CJ Izolace

Bohutín - Turnaj s velkou tradicí, to je Hospoda cup v Bohutíně. Turnaje hraného od roku 1998 se letos zhostil tým EventPeople a uvedl jej do nového kabátu. 

AKTUALIZOVÁNO

Máte vážně nemocné příbuzné? Dostanete až tři měsíce placeného volna

Lidé dostanou možnost čerpat až tříměsíční placené ošetřovatelské volno na péči o vážně nemocné příbuzné. Senát dnes schválil vládní novelu o nemocenském pojištění, která volno uzákoní. 

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Kamýk byl při povodni nejvíce postiženou obcí

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - Solenice a Kamýk byly před 15 roky při katastrofální povodni nejpostiženější obcí regionu. Když se povodňová vlna hnala Vltavskou kaskádou, zatopila Solenice pod hrází Vodního díla Orlík a pod vodou se vzápětí ocitl i Kamýk nad Vltavou. Zaplaveno bylo 60 objektů, z toho 37 rodinných domů.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení