VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Adopcí koberce pomáhají lidé vzniku nízkoprahové Bedny

Příbram - Adopce dětí na dálku, v rámci které lidé finančně podporují například chudé děti v rozvojových zemích nebo nějaké to zvířátko v zoologické zahradě, nejsou žádnou novinkou. Příbramáci však mají nyní možnost adoptovat kousek koberce, který bude sloužit dětem v nízkoprahovém klubu Bedna, a pomoci tak neziskovce Ponton ve vybavování prostor.

4.1.2010
SDÍLEJ:

Nízkoprahový klub Bedna má podle plánu začít fungovat v únoruFoto: Zbyšek Seifert

V lednu se mělo v Příbrami otevřít nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Bedna. Nízkoprahovost v tomto případě znamená, že návštěvníci nemusí nikomu říkat své jméno, vyplňovat přihlášky nebo platit členské příspěvky. Plánované otevření se ale posunulo až na únor.

„V takovém velkém městě, jako je Příbram, podobné zařízení dosud chybělo. Do plánovaného termínu otevření jsme však nestihli prostory zařídit. Pokud nenastanou komplikace, tak otevřeme v únoru. Nicméně se nám přihlásila řada ochotných lidí, kteří Bedně věnovali nějaký sponzorský dar například ve formě stolního fotbalu nebo nábytku,“ uvedla Kateřina Volfová, která projekt Bedny organizuje. „To ale bohužel neznamená, že už máme všechno, co bychom potřebovali. Schází ještě třeba neprůhledné fólie na okna, vysavač či zabezpečení místností,“ dodala.

Bednu najdou děti a mladiství v Příbrami v Křižáku, kde občanské sdružení Ponton, jež projekt připravuje, získalo do pronájmu vhodné prostory od města. Budou si tam moci zahrát různé hry, malovat či jinak výtvarně tvořit, brouzdat na internetu nebo jen tak posedět. Pilířem nízkoprahového klubu je ale aktivní přístup kontaktních pracovníků, kteří mohou dětem pomoci při řešení jejich problémů a poskytovat jim rady v životních situacích. Bedna tedy nebude jenom místem, kde bude možné trávit volný čas, ale také motivujícím prostředím k načerpání potřebné inspirace.

„Dlouho mě trápilo, jestli seženeme všechno potřebné na vybavení, ale zatím to vypadá slibně. Další prostředky se snažíme získat z grantů, proto píšeme projekty a žádáme o dotace z různých fondů,“ popsala přípravy koordinátorka Kateřina Volfová. „Příbramáci neměli zatím možnost setkat se s podobným zařízením, jakým je Bedna, a mnohdy nevědí, co si pod tím mají představit. Dobře o provozu informoval třeba pořad Čekárna, který mohou lidé zhlédnout na internetových stránkách České televize,“ doplnila Kateřina Volfová.

Bez pomoci dárců by se příbramská Bedna neobešla. Pořízení i jenom například koberce je pro neziskovou organizaci velká zátěž. S tímto problémem se ale už řada lidí rozhodla pomoci prostřednictvím akce Adoptuj si svůj koberec, které se zájemci mohou zúčastnit přes web Pontonu nebo stránky Bedny na síti Facebook. Část podlahové krytiny rozdělené na sedmdesát kousků si adoptovalo už padesát lidí.

Adoptuj si svůj koberec aneb V lednu koberec pro Bednu


Přemýšlíte o adopci? Nevíte si rady s výběrem? Máme pro Vás jedinečnou příležitost! Hledáme adoptivní rodiče pro nový koberec do vznikajícího nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Bedna v Příbrami.

Koberec je velmi sympatický, odolný a má rád děti. Zatím ale stále bydlí u svého prodejce, kde musí ležet celé dny svinutý do nepohodlné role. Trápí se a je smutný. Pro to, abychom koberec získali do péče, potřebujeme adoptovat jeho celých 75 m2 . Koberec pro Bednu touží po Vaší pozornosti, touží po svobodném rozvinutí do vodorovné polohy! Adoptujte si toto milé stvoření, které prostor NZDM Bedna zútulní a udělá ho šťastnějším. Za pouhých 150 Kč adoptujte 1m2 koberce pro Bednu a staňte se jedním z jeho adoptivních rodičů! Podaří se nám společně získat koberec do péče?

Zájemci o adopci se mohou hlásit na pribram@ponton.cz. Více informací naleznete na www.ponton.cz/pribram nebo na volfova@ponton.cz. Průběh celé akce můžete rovněž sledovat na Facebooku na stránkách NZDM Bedna.
Přípravu nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Bedna zatím podpořili:

Město Příbram
Jaroslava Malkovská
Lenka Karasová
Jana Kočendová
Vladimír Havel a jeho firma
Petr Vyšata
manželé Volfovi
Václav Šejna
Marcela Svobodová
Zuzana Strýčková
manželé Rampovi
manželé Vošahlíkovi
Helena Šebková
Jan Soukup
Šarka Vošahlíková
Pavlína Kusá
Eva Martinková

Autor: Zbyšek Seifert

4.1.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na povodeň doplatila celá údolní niva od zahradnictví v Nádražní ulici, které bylo úplně vyplavené. Stejně tak tristní pohled byl na areál chovatelů, objekt stavební firmy, na uhelné sklady. Zatopený byl Kovošrot, u něhož se utrhla a odplavala lávka přes

Povodeň 2002: V Sedlčanech se škody vyšplhaly na desítky milionů

Tomáš Klus, Suvereno, Daniel Nekonečný, Filip Říha nebo sexuoložka Gaia Poupětová  provedou prvními narozeninami akce zvané Štrůdl. Oslavy doprovázené workshopy a hudbou se budou konat na střeše galerie Vanguard v Praze.
3

Štrůdl vás provede erotickou komunikací i uměním zevlingu

Podvodníci zkoušejí na seniory nový trik s dveřmi

Příbram – Policie varuje především starší lidi, aby si dali pozor na podvodníky. Ti přišli s novým trikem. Policii jsou známy už dva případy ze srpna, kdy v Příbrami navštívili seniory muži, kteří uvedli, že jdou vyměnit staré dveře za nové bezpečnostní.

Hledáme redaktora/ku sportu pro Příbramský deník

Příbram  - Zajímáte se o sportovní dění? Baví vás psát, fotit či natáčet krátká videa? Přidejte se k nám! 

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení