VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bedna má odradit děti i od experimentování s drogami

Příbram - Nízkoprahový klub Bedna má za sebou první dva měsíce provozu. Její pracovníci se ale stále setkávají s neporozuměním, někteří obyvatelé nemají totiž jasnou představu o tom, jaké cíle vlastně takové zařízení má.

12.5.2010
SDÍLEJ:

Do Bedny chodí od zahájení provozu spousta dětí.Foto: Zbyšek Seifert

„Vytvořili jsme letáček, který má srozumitelně informovat veřejnost o tom, co děti v Bedně dělají, co tam s nimi děláme my a jaký to má smysl,“ přiblížila Kateřina Volfová, koordinátorka projektu Bedna.

Kontaktním pracovníkům Bedny není lhostejné, co vyroste z dětí, které nemají peníze na zájmové kroužky a nebaví je třeba ani sport. Zaměřili se totiž právě na nezodpovědné, agresivní či hyperaktivní děti, které chodí za školu a porušují pravidla, někdy i zákon.

„Rozhodli jsme se jim nabídnout bezpečný prostor, kde se mohou scházet a trávit svůj volný čas s kamarády. A nejen to. Rozhodli jsme se s těmito dětmi systematicky pracovat,“ řekla Kateřina Volfová z Bedny. „Jejich jednání a chování, které společnost nepovažuje za korektní či běžné, pramení z jejich dosavadní životní zkušenosti. Tyto děti často pocházejí ze sociálně slabých rodin, ale i z rodin příliš zaměstnaných rodičů, kteří na ně nemají čas. Nebo u svých rodičů ani nežijí, pocházejí z dětského domova nebo jsou umístěny ve výchovných ústavech,“ přiblížila Kateřina Volfová.

Když děti přijdou do Bedny, mohou si zahrát fotbálek nebo třeba deskové hry. Přitom mohou mluvit o tom, co je zajímá, co je štve a aktuálně řeší. Základem je navázání komunikace založené na vzájemné důvěře.

„Zajímají nás jejich sny a plány do budoucna. Jsme připraveni jim v dosažení jejich cílů pomoci. Snažíme se je odvrátit od rizikového chování, jako jsou experimenty s drogami, záškoláctví, kriminalita, agresivita a tak dále. Představujeme jim, na jakých zákonitostech funguje svět dospělých. Učíme je se v tomto světě orientovat a překonávat překážky. Chceme, aby byli v budoucnu plně zapojeni do společnosti a byli jejím přínosem,“ uzavřela Kateřina Volfová.

Autor: Zbyšek Seifert

12.5.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vysněné dětské postele

Plněný patizon

Škola vaření: co s patizonem, zeleninou ve tvaru létajícího talíře?

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

The Tap Tap odehrají šedesát koncertů ročně

Příbram /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Naprosto neobyčejná česká kapela The Tap Tap loni oslavila plnoletost a sklízí zasloužené úspěchy nejen u nás, ale i za hranicemi. Spolupracuje se známými zpěváky a nebojí se nazývat věci správnými jmény. To potvrzují nejen texty, ale i mluvčí kapely Ladislav Angelovič a kapelník Šimon Ornest, kteří Deníku poskytli rozhovor před koncertem v příbramském letním kině v rámci programu legendární kapely Keks.  

U pevnosti vznikne zřejmě dělostřelecká expozice

Příbram /FOTOGALERIE/ - Armáda předala Vojenskému historickému ústavu do užívání cvičný objekt Jordán. Jde o pěchotní srub československého opevnění v severním svahu kopce Houpák v Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Brdy. Bývalá cílová plocha Jordán spolu s pěchotním srubem náleží k nejnavštěvovanějším lokalitám oblasti.  

OBRAZEM: Huťské hasičky na domácí půdě zvítězily v útoku

Stará Huť – V sobotu se konal XII. ročník Pouťové soutěže v požárním útoku ve Staré Huti. Na domácí půdě muži skončili druzí a ženy vybojovaly první místo. Místo klasických dvou útoku, jak bývá zvykem, se běžely útoky tři.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení